Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz - Tekil Mesaj gösterimi - sakın açma bu mesajı!!!
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29.04.2014   #6
Kayıtsız Üye
Misafir
Kayıtsız Üye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi:
Üye Numarası:
Arkadaşlar:
Konular:
Mesajlar: n/a
Rép Puanı:
Rép Grafiği:
Standart Cevap:açtım bu mesajı bu ne?

Sevgili kardeşlarim,Allah’ın dini; insanları dünya ve ahretine saadetine ulaştıracak olan “bir sadet davetiyesidir bir saadet recetesidir ve bir saadet garantisidir
Eger bugün İslam ülkelerinde bu saadet yoksa insanlarInda hem kendi içlerinde hem başkalarıyla olan münasebetlerinde huzursuzluk yaşıyorlarsa ki bu bir gercek değimli?
O zaman Allah’ın dini yaşanmıyor.Peki kimin dini yaşanıyor?
Herkes kendi dinini yaşıyor.Allah’uteala rum suresinin 31. ve 32.ayetlerinde “Allah’a ulaşmayı dileyin ve takva sahibi olun müşriklerden olmayın ki o müşrikler, fırka fırka oldular şubelere ayrıldılar,her fırka kendi ellerindekilerle ferahlanıyorlar”buyruluyor
Allah’ın dini İslam dır tevhid dinidir fırkalar varsa Allah’ın dini yaşanmıyor demektir.O zaman kendi dinlerini yaşıyorlar demektir.
Peygamber(sav)efendimiz hadisi şerifinde “Öyle bir zaman gelecekki islamın ismi kur’anın resmi kalacaktır.Mescidler mamur olacak ama içlerinde HİDAYETTEN eser bulunmayacaktır”buyuruyor.
İşte şimdi o dönemi yaşıyoruz.Adımız Müslüman kendimiz değiliz,mescidler çok güzel ama içinde namaz kılanlar hidayette değiller.
Neden böyle söylüyoruz?
Çünkü,hayatımıza kur’an ı değil EMANİYYE (el yazması kitapları bakara/78,79) yi tatbik ediyoruz.Emaniyye de bize HİDAYET’in manası “DOĞRU YOLDUR”diyor ve beş şartla sınırlandırılmış dinin gereklerinden biri veya tamamı yani beş şart, yerine getirilirse HİDAYETE erilir diyor.Ve ŞEYTAN’IN ekmeğine yağ sürülüyor,onun emri yerine getiriliyor.(nisa/118,119,120)
Peki HİDAYET’in gercek anlamı nedir?
ALLAH ‘A ULAŞMAKTIR,RUH’UN ÖLMEDEN EVVEL ALLAH’A ULAŞTIRILMASIDIR.(Kitabın içeriğinde ispatlanmıştır)
İşte bu kitapta Allah’utealanın yardımı mürşidimizin himmetiyle”kur’an ı sahabe gibi hayatına tatbik eden mürşidimizden öğrendiğimiz kur’an hakikatlarıyla;
Dünya hayatını yaşarken insan ruh unun Allah’a ulaşmasının,
*Var olduğunu.
*Farz olduğunu
*Ve bunun sadece “bizim kalben Allah’a ulaşmayı dilememizle gercekleşeceğini.”
İsbatlamaya çalıştık.
Dileğimiz Allah ın yardımı ve bütün mürşidlerin himmetleriyle bütün insanların bunlardan ibret alarak hayatlarına tatbik edip sahabe gibi dünya ve ahiret mutluluğuna kavuşmalarıdır.

 
Alıntı ile Cevapla