Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19.06.2014   #2
Üye
Matemkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Jan 2013
Üye Numarası: 134
Arkadaşlar: 1
Konular:
Mesajlar: 109
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: Matemkar is an unknown quantity at this point
Matemkar - MSN üzeri Mesaj gönder Matemkar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Cevap: Şiiler, İran ve Humeyni Hakkında

Laik bir devlet altında yaşayan bu bel'am yazara sormalı. Acaba neden ülkendeki laik sistemi eleştirmiyor da, farklı bir mezhepden olan bir şeriat devletini eleştiriyorsun? Acaba kime ve hangi amaca hizmet etmektesin? Eğer, İslam ve İslami vahdet değil ise - ki değil - ve sadece İslamın bir mezhebini, mesela, Ehl-i Sünnet ve sünnicilik ise amacı, neden laik devleti kınamıyor, sünni bir şeriat devletini önermiyor? Acaba farklı bir mezhepten İslam Devletine saldırı ve aynı zamanda NATO uşağı laik bir devleti savunmakla ehl-i sünnet'e hizmet ettiğini mi sanıyor? Bu farklı mezhepten bir İslam Devletine karşı laik-seküler yani dinsiz bir devletin adına darbe vurmayla, hangi odaklara hizmet etmiş oluyor? Amerika ve NATO'ya, başka değil. Yanki mücahididir bu yazar. Her neyse..

Ama olur ki, bu şahsın soruları mezhebi ve faşist damarları bulunan, ve (kendini başkalarını kınamayla yüceliyor sanacak kadar) ihlas yoksunu garibanlar etkilenirler diye, bu sözümona sorulara hitab etmek isterim.

1. İslam Devrimi'nden sonra şiiler ve sünnilerin (dini) durumu gayet iyidir. Zira, Atatürk'e özenen, Amerikan uşağı, Laik bir Şah Rejimi gitmiş. İslam Devleti gelmiştir. "De ki: Hakl geldi, batıl zail oldu." Evet, İslam Devrimi'nden mezhep ayırt etmeden tüm İranlı ve dünya Müslümanları faydalanmıştır.

Sözümona infaz edilen sünni alimlere gelince, mesnetsiz yalandır. Ancak İran'da infaz edilenlerin olduğu doğrudur, ve İslamca tecavüz, katl, terör, uyuşturucu satıcılığı vs. gibi eylemler infaz gerektirir. Ve bu hüküm, kişi ister sünni, ister şii olsun uygulanır. Ve İran'da Amerikan-Katar destekli Cündullah vs. gibi terörist grup üyeleri infaz edilir. Ancak, "bu kişiler ehl-i sünnet alimi olduğu için infaz edildiler" gibi bir saçmalık söz konusu değildir.

2. Sünniliğin İslami İran'daki durumu için bakınız: İran'da Ne Kadar Sünni Yaşamakta ve Sünni Camii Sayısı Kaç?

3. Sözün kaynağı belirtilmese de, böyle bir sözde sakınca yoktur. Zira ehl-i sünnet'e göre de sahabe, Peygamberlerin aksine masum değildir. Ve dinen hata yapmışlardır.

4. Tabersî bir soyisimdir. Tabers bölgesinden olan kişilere Tabersî denir. Ve üçtane meşhur Tabersi vardır. Hüseyin bin Muhammet Taki en-Nuri Tabersi, Ebu Mansur Ahmed bin Ali Tabersi ve son olarak Ebu Ali el-Fazl bin Hasan el-Tabersi. Ve İmam Humeyni (r.a.) İslam'da Devlet kitabında, Nuri Tabersi'den değil, Ebu Mansur Ahmed bin Ali el-Tabersî'den iktibas edip onu övmüştür. Ve yazar, Sifil beyfendi, Tabersileri ya cahilane karıştırmış, ya da hainane karıştırılmasını istemiştir ki mezhepçilik fitnesi yapabilsin. Her ne ise.

Hem, Nursi Tabersi'nin yaptığı, sadece şii ve sünni kaynaklarda ilgili hadisleri toplamak olmuştur. Sünni kaynaklarda Tevbe Süresi kadar bir surenin silinip tahrif edildiği, hatta bir keçinin recm ayetini yediği gibi saçma ifadeler mevcuttur. Şimdi bu sözümona hadisler sünni kaynaklarda mevcut ve hadis kitapları bunları nakletmiş diye, "sünniler Kur'an'ın tahrifine inanıyor" denilmez. Aynısı şii kaynaklariçin de geçerlidir. Çünkü, hadis kitaplarında bu ifadeler geçiyor diye illa bu ifadeler kabul edilmek zorunda değildir. Her neyse.

5. Kardavi bir Amerikan ajanıdır. Sünnilik adını kullanıp İran İslam Devrimine düşmanlık eder. Buyrun, Kardavi beyfendinin, Afganistan, Irak, Kuzey Afrika vs. gibi onlarca İslam ülkesini işgal edip Müslümanlara kan kusturan, Büyük Şeytan Amerika'yı övüp, Siyonist İsrail'e güvence verdiği vidyo:Şimdi bu Amerikan-Siyonist uşağı sözümona alim, şiilere isyan etmişse ne olmuş? Biz de mi bu Amerikan uşağı gibi şiilere düşman olalım? Ebubekir Sifil'in bizden istediği işte budur. Şiiler aleyhine mezhepçilik yapıp, Amerika ve İsrail'e hizmet etmek.

Her neyse. Söylenecek söz çoktur ama vakit yok. Selametle

Matemkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla