Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSlami KonuLar > IMAN > Allah'a Iman

Allah'ın inkar edilemeyecek müthiş yaratışı hücre


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Allah'a Iman - kategorisi altındaki Allah'ın inkar edilemeyecek müthiş yaratışı hücre isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 24.06.2015   #1
Üye
engincemal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Mar 2015
Üye Numarası: 534
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 12
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: engincemal is an unknown quantity at this point
Standart Allah'ın inkar edilemeyecek müthiş yaratışı hücre

İman Hakikati - Hücre
Organizmadaki yeri, şekli ve vazifesi ne olursa olsun bir hücre, yapısı itibariyle stoplazma ve içinde yer alan çekirdekle, stoplazmayı dıştan çevreleyen hücre zarı olmak üzere üç temel yapıdan ibarettir. En dışta kalınlığı Angstrom “milimetrenin on milyonda biri” ile ölçülecek kadar ince olan hücre zarı, tatmaya ve koklamaya benzer kimyasal duyuları varmış gibi hareket etmekte ve şimdiye kadar keşfedilememiş bir ‘‘tanıma sistemi” ile çalışmakta, istediğini istediği zaman yutabilmektedir.
En dışta kalınlığı Angstrom “milimetrenin on milyonda biri” ile ölçülecek kadar ince olan hücre zarı, tatmaya ve koklamaya benzer kimyasal duyuları varmış gibi hareket etmektedir.
Bir hücre lüzumlu erzakı alacağı zaman, protein zarının dış kısmı bir parmak şeklinde uzar ve bu su damlacığı veya kimyevi maddeler külçeciğini kavrar, sonra bir çukurcuk hâsıl olur ve bu çukurcuk ileriye doğru uzar, dışarıdan alınan kimyevi maddeler, yağ tabakası arasından süzülür, hücre bu suretle besinini alır. Hücre zarı, hücre içi ve hücre dışı muvazeneyi temin maksadıyla, giren ve çıkan unsurların kontrolünü mükemmel bir tarzda yerine getirir. Hücre zarında, başka hücrelerle ve çekirdekle devamlı irtibatı sağlayan bir “haberleşme sistemi” vardır.
Küçücük hücrenin içinde dakikada binlerce kimyevi faaliyet birbiri ardınca meydana gelmektedir, hücre içinde canlılığı ifade eden bütün fizyolojik ve biyokimyevi olaylar, (metabolizma), bir “eyalet valisi” gibi çekirdekte taht kurmuş bulunan DNA’nın (Dezoksiribo nükleik asit) emriyle icra edilmektedir. Her hücre kendi içindeki hayati maddeleri sentez edebilecek, tahripleri tamir edebilecek ve hayatiyetini devam ettirebilecek komutu DNA adlı asit damlacığından almakta ve kendi kuvvetinin çok üstünde vazifeler görmektedir. DNA, hücredeki bütün kimyevi hadiselerde regülatör (ayarlayıcı) bir rol oynamakta, vazifeli bir memur gibi hareket etmektedir.
Küçücük hücrenin içinde dakikada binlerce kimyevi faaliyet birbiri ardınca meydana gelmektedir, hücre içinde canlılığı ifade eden bütün fizyolojik ve biyokimyevi olaylar, (metabolizma), bir “eyalet valisi” gibi çekirdekte taht kurmuş bulunan DNA’nın (Dezoksiribo nükleik asit) emriyle icra edilmektedir.
- See more at: İman Hakikati - Hücre

engincemal isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
inkar etmek rekli11 Soru Ve Cevaplar 3 30.03.2015 16:41
İman ve Inkar Açısından Insanlar Kaç Kısımdır? SıLa IMAN 1 04.05.2013 23:56
Ömründe hiç namaz kılmayan hayatıyla inkar etmiş mi oluyor,akıbeti nedir? SıLa Namaz İle İlgili Yazilar 0 22.03.2013 19:27
Görüyoruz, Anlamiyoruz....Anliyoruz, Inkar Ediyoruz.... HiCReT Hayata Dair 0 31.12.2012 14:07
Hücre organelleri yapı ve görevleri eSiLa Biyoloji 0 24.12.2012 16:42


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları