Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSlami KonuLar > Dini Konular

Veysel Karane Duası


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Dini Konular - kategorisi altındaki Veysel Karane Duası isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 10.04.2017   #1
Üye
mehmet35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Apr 2017
Üye Numarası: 784
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 2
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: mehmet35 is an unknown quantity at this point
Post Veysel Karane Duası

Allahin ve Resulunun Selam Bereketi Üzerinize Olsun !
Ne derdiniz ne sıkıntınız varsa hepsini unutun silin aklınızdan! Korku dolu bir dünyayı geride bıraktık artık!
Rabbimizin merhametini ve sevgisini en kolay Yaşatan ve hayata katan unutulmuş bu sünneti tadın ve bu güzelliği kaçırmayın! Huzurun nerden ve nasıl geldiğini kimin verdiğini anlıcak ve görüceksiniz Veysel Karane Allah'ın ve Resulünün Selamı ve Bereketi Üzerinize Olsun,sitesinden de ziyaretçi defterini okuduğunuzda hiç görmediğiniz kardeşlerinizin neler yaşadıklarini gerçek mutlulugu nasıl yakaladiklarını öğreniceksiniz...

Geçmişte Allah'a Ve Resulüne Sevgili Olmuş Evliyaların Sırlarını Ve Ne Güzellikler Yaşadıklarını Birinci Elden Görüp Yaşayıp Öğrenmek İstermisin?

Üveys Veysel Karane Zikri !
ZİKİRDE YAŞANANLAR
1-) SALİH-Gerçek Rüyalar Başlar
Bu rüyalar* şimdiye kadar gördüklerinden daha nettir ve kalıcıdır. Günler geçse de unutmazsın. Rüyaların bazıları kader ve kazayı gösterir ve gerçekleşir. Böylece kader ve kazanın* insan hayatındaki önemini anlar ve yaşarsın.* İleriki günler veya yıllarında da göreceğin rüyalar sana verilen, verilecek olan müjdelerle dolu olur. Bilir ve anlarsın ki, hayatın tarifsiz huzur ve güven içinde devam etmektedir. Artık sevilmeye başlanmışsın ve kolaylıklar hayatında ardı ardına gelmeye başlar ve sen* şaşarsın. Şaşma. Yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim, ayetlerle rüyanın varlığından "kesinlikle" bahsetmektedir. Bu yaşadıkların gerçek rüyalardır ve iblisin vesvesesi yoktur. Bu gördüklerin sana,* İlahi Armağandır, daha başlangıçtır. Bu arada "Rüyalarla amel edilmez dediğini duyuyorum" Doğrudur, sizlerin bugüne kadar gördüğünüz rüyalarla amel edilmez. O rüyalarda iblisin etkisi vardır. Bizim belirttiğimiz rüyalarda iblisin hiçbir katkısı yoktur. Tamamen Salih-gerçek rüyalardır ve meleklerin etkisi ile bizlere verilir.

2-) KOKULARIN DUYULMASI
Bu kokular da ilahi kokulardır. Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) hadisinde bahsettiği “Bana dünyada 3 şey sevdirildi; güzel koku, kadın ve gözümün nuru namaz.”* İşte bahsedilen kokuları koklamaya başlarsın. Bu kokular* şimdiye kadar kokladığın kokulardan farklıdır. Önceleri azar azar koku gelir ve gider. Önceleri farkına bile varmazsın. Daha sonraları kokular* bazen çok* şiddetli* olur; camide namaz* kıldığın mümin kardeşinden geliyor sanırsın. Hayır, bu sana verilmiş* ilahi bir armağandır. Bu* kokuyu* senden başkası* duymaz. Yalnız* senin* gibi* Zikir Ehli, yani Allah* yolunun* yolcusu varsa* o da kokuyu duyar-koklar. Başkaları* bunu* duyamaz. Kokuların en çok* duyulduğu* yer ve mekânlar camide ibadet* ederken* ve* türbelerde Allah dostları Evliyaların yanında Salat-ı* Şerifeleri söylerken olur. Türbedeki Allah dostunun sana verdiği “Hoş geldin“ kokusudur.* Peygamberimizin kokusu Gül; Torunlarının reyhan; Hz. Ali’nin** kırmızı** karanfil; Horasan Evliyalarının (Ahmet Yesevi Hz.lerinin Anadolu’ya gönderdiği evliyalarının) ise dağ* çiçekleri gibi değişik değişiktir. İşte, artık** senin sevildiğinin* bir* başka* gösteriş* şeklini sana yaşatırlar. Daha* sonraları* “tesbihin” kokmaya başlar. Eğer* kimseye* söylemezsen, evinin bütün* odaları bu* ilahi* armağanlarla dolar, taşar. Ta ki, birine söyleyinceye kadar* veya* fark edilinceye** kadar kokar durur. Onlarca* yıl* namaz* kılıp, bu kokudan* mahrum** olan* nice* kullar** var. Allah** sizi böyle* olmaktan muaf* kılsın. Amin. Bu kokular cennetteki “Misk Dağından” getirilir. Evliyaların makamlarında, Yasin* okumayınız. Bunun* yerine* Salat-ı* Şerif* söyleyiniz. Görün, bakın; nasıl kokularla karşılanacaksınız.

3-) ÖĞRETMENİN (EVLİYANIN) VERİLMESİ
Burası çok önemli: Sana bir evliya öğretmen olarak verilir. Bizi diğer* zikir ehillerinden ayıran en önemli özellik budur. Yaşayan nefs sahibi bir kul verilmez. Herkesin öğretmeni ayrı olabileceği gibi sana bu zikri* öğretenin* evliyası da* olabilir. Bunlar* senin bilmediklerini, ya da yanlış* bildiklerinin doğrusunu sana öğretirler. Bu kalbine ilham olduğu gibi rüyada olur, perde* kalkarak* olur. Ne demek istediğimi yaşarken öğreneceksin. Daha fazla açamam, açsam da* anlatamam. Sonuçta yaşamadan anlayamazsın. Çünkü aklın bu marifet dünyasında* bilebilirliği yok. Ne öğretilirse onu kavrar, daha* fazlasını* değil.* İşte* o evliyanı* sana* sevdirirler ve** seni de* ona sevdirirler. Yanına* varır varmaz ilahi* kokuları sana* koklatırlar. Yaşa ve gör!

4-) RABBİMİZİN SANA SESLENİŞİ
Bir gün Rabbimizin sana seslenişini ( perde arkasından )* ama namazda ama rüyada duyarsın. Sadece senin duyacağın bir Ayet veya bir sure verilir. Bu Rabbinin sana sır olarak verdiği ayettir. Artık en ufak bir sıkıntında, bu ayeti okuduğunda her* şey anında düzelir. Namazlarında veya zikrinde iblis sana vesvese vermeye başladığında içinden bu ayeti okumaya başladığında; hemen huzurundan def olup gider. Geceleyin zikri gerçekleştirirken, yıldızlar o kadar sana yaklaşır ki* şaşarsın.* Şaşma. Sen Peygamberimize salat ve selam yollarken ashabına da dua ve salat-ı* şerif yolladığın için ve Peygamberimiz (s.a.v): “ Ashabım gökteki yıldızlar gibidir,* hangisine uyarsanız yolunuzu kaybetmezsiniz.” sözünün sonucu yıldızların mânâ âlemindeki ashaplar olduğunu yine ilk elden vasıtasız öğrenmiş* olursun. Peki, niçin yaklaştıklarına gelince; kendi soyumuzdan olmadığı halde bize her gün salat ve selam yollayan ve ayrıca ruhlarına her gün hatim (11* İhlas ve 1 Fatiha) yollayanlara sevgilerini göstermek içindir. Ne olur, hemen itiraz etmeyin. Hele hiç bilmediğiniz konularda…* Yaşayın ve görün.Yaratılanlar içinde ilk defa itiraz eden ve yalan söyleyen lanetli iblistir. Rabbimiz olan Allah’ımız Kur’an-ı Kerim’de ne buyuruyor: “İblisin adımlarına uymayın.”* İtiraz ederek siz; eğer yalan söylüyorsak biz; o zaman lanetli iblisin yolundan gitmiş* oluruz. Böyle olmaktan Allah’ıma sığınırım. Size düşen zikri uygulamak ve sonunda yaşamak, bize düşen doğruları; sadece doğruları yazmaktır.

5-) TECELLİ-YAKAZA VE MİSAL ALEMİ Rüyalardan sonra namazlarda ve zikirlerde perdeler kalkmaya başlar. Artık tecelli dediğimiz "anlık görüntüler" başlar. Bir anda görürsün ve hemen kaybolurlar. Ama ne güzeldirler. Bir anda görürsün ama aldığın haz unutulmaz.* İşte Hal Ehlinin–Yaşama Ehlinin tarifi olmayan lezzetidir; tadıdır bunlar. Yıllar geçse de unutamazsın. Senden önce yaşayanların yaşadıklarını yaşamaya başlamışsındır artık. Mübarek olsun!..

6-) NEFSİNİ VE RUHUNU GÖRMEK
Bu arada ama rüyada, ama namazda, ama zikirde Nefsinin sembolü olan bir hayvan– görürsün. Senin nefsin bu hayvanla sıfatlanmış* demektir. Eğer ölmüş* görürsen, sen nefsine Allah’ın yardımıyla galip geleceksin demektir. Yok, bağlı olarak görürsen nefsin sana zarar veremeyecek demektir. Yok, başıboş görürsen nefsinle mücadele edeceksin demektir. Üzülme Allah’tan sana mutlaka yardım gelir. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v ) ne buyurmuş: “Nefsini bilen Rabbini bilir.” Artık nefsinin ne olduğunu öğrenmişsin ve geriye kalan yıllarında ne ile mücadele etmen gerektiğini doğrudan öğrenmişsin demektir. Yani gördüğün, hayvanın kötü özellikleriyle mücadele ederek; sendeki kötü huy ve davranışlardan uzaklaşman gerekmektedir.* İşte zikir ne ile mücadele etmen gerektiğini öğreten, temelini Kur’an ve Peygamberimizin (s.a.v) yaşamından alan ve O’nun öğretileri ile bilgilenmeni ve hayatını, bu iki temel dayanağının varlığına sımsıkı bağlı olman gerektiğini öğreten birinci elden öğretidir. Bu yolun yolcularına bilmedikleri öğretilir ve sevgili mutlaka korunur. Bu Allah’ın bir lütfudur. Artık hayatını baştan aşağıya (ister farkında ol; ister olma fark etmez) Kur’an ve Hadisler içinde yaşar gidersin.

7-) KALP ZİKRİ
Artık kalbinin konuşması, kalp zikrinin başlaması* yakındır.* Müslüman-mümin* olmanın* birinci** şartı Kelime-i* Şehadeti dille söylemek; kalp ile tasdik etmektir. Artık söylediğin zikirlerinin her birini kalbin de aynı anda söylemeye başlamıştır. Sadece zikirleri mi? Hiç bilmediğin,* Kur’an Ayet ve Surelerini kalbinden imamla; eğer Kur’an-ı Kerim’i tvden dinliyorsan aynı anda saniye değil salise farkı olmadan kalbin söylemeye başlamıştır.* Artık, gerçek müslüman-mümin olmuşsundur. Verilen bu ilahi armağan senden asla geri alınmaz. Yunus Emre’nin* “Bir ben vardır, Benden içeri”nin anlamını öğrenmiş* ve yaşamaya başlamışsındır. Mübarek olsun. Senin içinde yaşayanı, farkında olmadan yaşayanı duymaya başlamışsındır.Mübarek olsun. Bir gün namazda veya zikir anında ağzından bir* “Dua“ dökülür, sözler senin ağzından çıkmakta ama söyleyen sen değilsindir.* İşte o, Ruhunun Niyazıdır. Dua değil, dua üstüdür; niyazdır o. Artık kalbindeki hapishanede esir olan, mahkum olan Ruhun özgür olmakta* “La* İlahe* İllallah’ la nefse,* vurula vurula;* nefsinle ruhun yer değiştirmeye başlamış; eski gardiyan olan Nefs mhkum olmuş, mahkum olan ruhun da azat – özgür olmuştur.* İşte Marifet dediğimiz alemde yolculuğun sürmektedir. Bu niyaz senin ileride, bu dünyaya geliş* amacının temelidir, sezdirmesidir.* Kısacası,*** "Sırrının Habercisi"dir. Sırrını daha sonra öğreneceksin. Bu yazıları okuyan kardeşim* şu an sana sorsalar bu dünyaya neden gönderildin? Niye geldin? Vereceğin cevap: “Allah’a kulluk için, Peygamberimize ümmet olmak için geldim.” diyeceksin. Doğrudur. Aynı soru ikinci kez sorulsa ne diyeceksin? Aynı cevabı vermen doğru olmaz. Bu cevap herkesin ortak cevabıdır. Sen ey falan oğlu veya falan kızı bu dünyaya sen (sizler değil, sen) niye geldin sorusunun cevabını, ileride öğreneceğin sırrına vardığında, sana öğretildiğinde; öğreneceksin. Hem de vasıtasız-aracısız olarak birinci elden… Sen, zikrine devam et. Bir gün öğreteceklerdir. Ama mutlaka öğreteceklerdir. Sırrını öğrenince de, bir kapıyı daha geçmişsin demektir. Bitti mi? Hayır ileride sırrının da sırrını öğreneceksin.* İşte gerçek saadet bu. Bu yazdıklarımda asla değil yalan; yanlış* bile yok. Yaşayınca göreceksin. Söylenenlerin az bile olduğunu. Gözlerinden sevinç yaşları akacak başlayacaksın duaya: “Allah’ım bu kadar az ibadete bu kadar çok nimet olur mu?” diye. Bu dünyada gerçekten Allah’ı ve Peygamberimizi seven, gerçek zikir ehli o kadar az ki,* şaşarsın…* Lafı uzattık. Biraz başa dönelim. Ne demiştik; ”Hayatını, Kur’an ve sünnetlerle dolu dolu yaşamaya; sevinçlerin taşmaya başladığında; tevhidin yani ” La* İlahe* İllallah ”** zikrin; Kur’an-ı Kerim’deki Hz. Musa‘nın (as)* asası olur, taştan daha katı-sert olan kalbine vura vura kalbinden 12 göze çıkar. Bu 12 gözenin sana isabet edeni ile sen artık,* kabul olan bir “sır sahibi ” olursun. Hele sabret bundan ötesini yazmaya iznim yok. Sana, sabırla zikrine devam et deriz. Bırak zamanı gelince olan olur. Senin rızkını Rabbimiz kimseye vermez. Ezelde, ruhlar aleminde sana ne verilmişse, onu zamanı gelince alırsın. En zor olanı sabretmektir. Ama burada 1 saniyelik sabır sana ahirette binlerce yılı, bir anda; göz açıp-kapaman kadar kısa getirecektir. Bunu bil sana yeter. Sende artık ağırbaşlılık, yumuşak kalplilik, yalnız kalma ihtiyacı başlar. Kötü alışkanlıklar bir bir kalkar, bol bol ağlamalar başlar. Yine Allah dostu Yunus Emre’nin dediği gibi:* “Bir damla gözyaşı bin günahını yıkar, siler.”* Bu günahlardan arınmanın belirtileridir. Ama üstüne öyle büyük bir huzur ve tarifi imkansız mutluluk çöker ki; şaşar kalırsın. Bir gün (rüyada veya zikir anında) kendini görürsün; gördüğün senin ruhundur. Kendini yeşillikler üzerinde uçarken veya suyun üstünde yürürken – yüzerken görürsün.* İşte ruhun azat olmuş; yıllardır süren mahkumiyeti bitmiş; gördüğün yeşillikler veya su senin geçmiş* günahlarından kurtulduğunun bir habercisi ve müjdecisi olmuştur. Daha sonraları namazlarında; iki rekat arasında Allahümme salli ve barikleri söyleyemez, bunların yerine Salat – ı* Şerif okumaya başlarsın. Ayetler okumaya başlarsın.* Şaşarsın,* şaşma…* Artık Kur’an–ı yaşamaya başlamışsındır. Ne diyor Yüce Rabbimiz Kur’an –da “Biz bir ayeti değiştirirsek, yerine daha iyisini koymaya muktediriz.”* İşte hayatının içinde Kur’an-ı yaşamaya başlamışsın. Mübarek olsun. Artık hayatın Kur’an ve sünnetler içinde sürer gider. Sen farkında olsan da; olmasan da bu böyle devam eder. Ne mutluluk, ne mutluluk.

ÜVEYSLİK ZİKRİ NASIL YAPILIR?
Bismillâhirrahmânirrahîm.

HAZIRLIK :*
Sessiz olmalıdır. (Yüksek* sesle** değil,* kendi* duyacağın kadar* sesle olmalı.)
Yalnız* olunmalı. (Müsaitseniz)
Kimin* huzurunda olduğunu* unutmadan, edepli-terbiyeli* olunmalı.
Mutlaka abdestli olunmalı.
Gündüzün aydınlığında ve akşamın karanlığında olmak üzere (sabah ve akşam) günde 2 kere yapılmalıdır.
Mutlaka şu saatte yapılacak diye zaman* belirtilmez.* Kişi* kendini hazır hissettiği* zamanda gerçekleştirilir. Ama* yatarken* ve* sabah* namazının* öncesi* ve* sonraları* en** uygun zamanlardır. Herkesin uykuda olduğu zamanda Rabbimiz; ”Kulum herkes gaflette iken Beni ve Resulümü andı.” der ve zikir sahibini çok sever.
UYGULANMASI :
EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (sadece arapçasını da söyleyebilirsiniz)
–Başında Besmele Olmadan– SALAT-I ŞERİFE (SALAVAT) okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
Yaklaşık 2000 adet Salat-ı Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı Şerifeyi söyle. İster uzun isterse kısa olsun hiç fark etmez. İlle de tavsiye dersen biz;* “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.
–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve* 1 FATİHA SURESİ ( Elham )
Hediye : (Allah’ım senin rızan ve izninle okuduğum surelerin sevabını ve salât-ı şerifleri şanlı peygamber efendimiz Hz. Muhammed (sav)’e, ehlibeytine, yüceâlisine, ashabına, sevdiklerine, tüm meleklere ve peygamberlere, Hızır (as) ve sevdiği evliyalara, Veysel Karani hazretleri ve tüm üveyslere, sıddık, şehit, arif, salih kullara, himmet eden sultanlara, ders veren hocalarımıza ve onların hocalarına, tüm üveyslerinde hediye ettiği tüm sevgililere (istediğiniz evliya ve ölmüşlerinize ve sevdiklerinizi de hediye edebilirsiniz)
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
“LA İLAHE İLLALLAH” okuyoruz. (Sayı sınırı yoktur dilediğiniz kadar istediğiniz kadar okuyabilirsiniz, illa bizden tavsiye isterseniz saygıdan dolayı EN AZ 100 deriz.)
***Not: Zikri* bitirdikten* sonra* 11* ihlas ve 1 Fatiha* okunmayacaktır…***

Bu* kadar mı? Evet bu kadar.

ÖNEMLİ: Zikre hemen başlayabilirsiniz, Allah’ı ve Şanlı Resulümüzü anmak için kimseden icazet almanıza gerek yoktur.

Üveysilik Nedir? Marifet Nedir? Neden bu zikri yapıyoruz? Allah’a ve Resule sevgili olmak nedir? Nasıl olabiliriz? Zikirde neler yaşanıyor ve yaşayacaksınız?AÇIKLAMALAR
Niçin TEVBE? NİÇİN 100 VEYA 70 KERE?
Cevaplayalım;
* Kul* “Tevbe Estağfurullah” diyerek; Rabbinin büyüklüğünü ve kendi acizliğini ortaya koyarak* şirkten; yani* İlahlık iddiasından uzaklaşır. * Geçmişte, yaptığı hata ve günahlarının bağışlanmasını Allah’ından ister, içini ve dışını temizler.
* Ahirete ve hesap gününe tam imanını ortaya koyar ve o büyük güne hazırlanır.
* Rabbimizin* “ Tevbe edin, bağışlayayım.” ,* “Denizdeki dalgaların köpüğü kadar günahınız olsa da tevbe edin, bağışlayayım.”* kutsi sözünün hayata geçmesini gerçekleştirmek; bu bağışa mahzar olmak.
* Pişmanlığını ortaya koyduktan sonra kişi,* bir daha günah işlemeyeceğine dair Yüce Allah’ ına söz vermiş* olur.
* Yüce Peygamberimiz Hz. Muhammed’i (sav) örnek alır ve onun güzel ahlakı ile ahlaklanmaya başlar.
* 100 Şehit Sevabı alır. Evet 100 Şehit Sevabı alır… Peygamber Efendimiz’ in (sav);* “KİM BENİM UNUTULMUŞ* BİR SÜNNETİMİ* ÖĞRENİR, YAPAR VE ÖĞRETİRSE ONA 100* ŞEHİT SEVABI VERİLİR. “ Hadisini artık öğrendin, İnşallah uygulayacaksın ve ömrün boyunca bir kişiye öğretirsen ve sende ömrün boyunca zikrine devam edersen buna hak kazanır ve hayatın boyunca mutlu bir hayat sürersin. İşte biz burada Peygamber Efendimizin (s.a.v); her türlü büyük ve küçük günahlardan uzak olmasına rağmen, biz insanlar için büyük, büyük olduğu kadar da bilinmeyen; bilinse de uygulanmayan sünnetine sahip çıkarak, uygulayarak, sizlere öğreterek ve sizin de ileride bir kardeşimizin gerçek anlamda kurtuluşuna vesile olacağınız için bu sünneti mutlaka hayata koyuyoruz. Böylelikle bu müjdeyle müjdelendik. Sizleri de müjdeliyoruz. Mübarek olsun…

Niçin* SALAT-I** ŞERİFE ?
Yüceler Yücesi Rabbimiz, bir ve eşi benzeri bulunmayan Allah’ımız buyuruyor: “

Kim benim Habibime (Sevdiğime) bir salat ve selam yollarsa; Ben ona 10 salat ve selam veririm.”* Bu demek ki Rabbimiz; Peygamber Efendimize (s.a.v ) 1 salat ve selam söyleyene, gönderene 10 sevap veririm demekte. 1’e 10 iyilik…* Rabbimizin cömertliğine bakın...

Tevbe ve estağfurullahlarla günahımız silinerek bitmedi ise; Salat-ı* Şeriflerle de günahlarımız silinmeye devam eder. Yani bizlerin günde en az 100 salat ve selam yollamamız sonucunda 100X10=1000 sevap alınır ve 1000 günahımız silinir.***
Rabbimizin merhametlilerin en merhametlisi oluşunun bir kez daha ortada oluşunun güzelliğine bir bakın. Günahlardan arındıktan sonra bire on olan sevaplar biter mi hiç? Bu seferde amel defterlerimize 10 ‘ ar iyilik olarak yazılır. Taa ki, cennet ehli oluncaya kadar bu devam eder. Bitti mi? Hayır. Cennet ehli olduktan sonra da cennetteki makamının güzelleştirilmesi; bir başka değişle daha iyi cennete yükselmeye yarar. Cennet makamımız bu dünyadaki amellerimize bağlı değil mi?* Salat-ı Şerifeler Peygamberimizi ne kadar çok sevdiğimizin bir göstergesidir.* "Kişi sevdiği ile beraberdir."

Peygamberimizin* şefaat sancağı altında toplanmamızı sağlar.* Yaklaşık 2000 adet Salat-ı* Şerife var. Hangisi kolayına gelirse o Salat-ı* Şerifeyi söyle.* İster uzun isterse kısa olsun fark etmez.* İlle de hangisi dersen biz;* “Allahümme salli ve sellim ve barik ala seyyidina Muhammedin ve ala ali seyyidina Muhammed” deriz.


Niçin* 11** İHLAS* VE 1 FATİHA ?
Yukarıda yazdıklarımız çok kimseler tarafından uygulanmaktadır. Ama bizim farkımız işte bu bölümde ortaya çıkmakta. 11* İhlas ve 1 Fatiha okuyup, Peygamberimize (s.a.v), O’nun** Yüce* Akrabalarının* ve* arkadaşlarının (ashabının) mübarek* ruhlarına* hediye etmeyince Arşı melekler* açmaz. Dolayısıyla salat ve selamlar Rabbimize ulaşmamış olur. Bu yüce salat ve selam arş ve arz arasında dolaşır durur. Yol budur. 11* İhlas ve 1 Fatiha, Yüce Kitabımızın çok çok hatmidir. Hatimle, salat ve selamlar Yüce Peygamber Efendimize (s.a.v) ve sonrada; Rabbimize ulaşır. Bunun için bu anlatılanlar, en az zikir kadar önemli ve tamamlayıcısıdır. Bu, olmazsa olmazlardan biridir.

Niçin TEVHİD?* Niçin “LA* İLAHE* İLLALLAH”?

Tevbe Estağfurullah ile kul içini ve dışını temizlemiş* olur. Resulullah Efendimize (s.a.v)* yol almaya; yani salat ve selam yollamaya hak kazanır ve yolladıkları kabul olunur. 11* İhlas ve 1 Fatiha ile yani Kur’an-ı Kerim’in hatmi ile Rabbine yol almaya başlar. "La* İlahe* İllallah" ile de; açık olan arştan manevi yolculuk başlamış* olur. Mübarek olsun. Artık Rabbin ve O’nun sevdikleri ile başbaşasın. Ne saadet, ne mutluluk… Arş ve arzda imrenilen ve sevilen biri oldun.
Tevhidin sonunda 11* İhlas ve 1 Fatiha okunmaz.

Çünkü yattıktan sonra olsun; gündüz olsun sende tevhid devam etmektedir. Nasıl olur diye itiraz etme* ” Mutlaka* yaşayacak* ve* göreceksin.”*** Sabah kalktığında zikre devam ettiğine; zikre devam ettirildiğine* şaşacaksın.* Şaşma, bu bir* şey değil daha ne güzellikler yaşayacaksın. Davranışlarına dikkat et. Artık başıboş* değilsin. Artık devamlı izlenmektesin ve çok ama çok sevilmektesin. Şimdilik bu kadar yeter.


Konu eFe tarafından (11.04.2017 Saat 20:09 ) değiştirilmiştir.
mehmet35 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 10.04.2017   #2
Üye
burak1907 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Apr 2017
Üye Numarası: 783
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 4
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: burak1907 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Veysel Karane Duası

Kardeşim Allah razı olsun veren Allaha Hamdolsun çok lütuflar verdi bu zikirle Rabbimizin ve Resulümu hergün dahada yakından tanıyorum onları ram manada secenin hazzına ulaşmaya gayret ediyorum Rabbimin izniyle tabiki
Rabbim birçok lütuf vererek Kalbimiz mümin ediyor Hamdolsun
Sıddıklık mührü vuruldu
Rahmani kokular aldım
öğretmenim verildi
nefsi mi ruhumu gördüm
Salih Gerçek Rüyalar görüyorum ve daha neler neler Rabbimin izniyle yapan kardeşlerim hepsi sayısız lütuflar la karşılaşılak ve bu kadar az ibadete bu kadar çok lütuf olurmu diyeceksiniz olur veren o olduktan sonra hersey olur Allaha emanet olun

burak1907 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
SEYYİD VEYSEL EKİNCİ....Bu HaSReT BiTeRMi...... FuRKaN iLahi DinLe 0 24.06.2013 16:52
SEYYİD VEYSEL EKİNCİ....uYaNMaDıN.... FuRKaN iLahi DinLe 0 24.06.2013 16:48
Tövbe istiğfar, Bağışlanma Duası, Mağfiret Duası eFe Kendi Dualarınız - Tavsiyeleriniz 0 02.03.2013 21:54
Veysel Karani HiCReT iLahi-eZGi SözLeri 1 16.12.2012 19:19
Veysel Karani eSiLa iSlam Alimleri 0 07.12.2012 22:39


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları