Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Dua Kösemiz > DuaLar

Like Tree1Likes
  • 1 Post By SıLa

Ey rahmeti gazabının önünde bulunan


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki DuaLar - kategorisi altındaki Ey rahmeti gazabının önünde bulunan isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 26.03.2013   #1
~ஐHiCLiK MaKaMiஐ~
SıLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 1
Arkadaşlar: 7
Konular:
Mesajlar: 4.744
Rép Puanı: 2147483647
Rép Grafiği: SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute SıLa has a reputation beyond repute
SıLa - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Ey rahmeti gazabının önünde bulunan

..
Peygamber Efendimiz Aleyhissalâtü Vesselam bu gece Rabbine şöyle dua etmiştir:

“Allahım‚ azabından affına‚ gazabından rızana sığınırım‚ Senden yine Sana iltica ederim. Sana gereği gibi hamd etmekten âcizim. Sen Kendini sena ettiğin gibi yücesin.”

Bazı mâna büyüklerinin de şöyle bir duası vardır:

“Allahım‚ şayet ismimi saîdler defterine yazdıysan‚ orada sabit kıl. Şayet ismimi şakiler defterine yazdıysan oradan sil. Çünkü Sen buyurdun ki‚ ‘Allah dilediğini siler yok eder‚ dilediğini de sabit bırakır‚ Levh-i Mahfuz Onun katındadır.”

Ey rahmeti gazabının önünde bulunan‚ kullarının tevbelerini kabul buyuran ve dua dua yalvaranların nidalarına icabet eden Yüce Rabb'imiz! Amellerimizdeki eksikliklere ve sözlerimizdeki kırık-döküklüğe değil‚ hakkındaki hüsn-ü zannımıza ve rahmetine bağladığımız recâmıza göre muamele et ve bizim dualarımıza da icabet buyur; bizi haybet ve hüsrana uğratma!

“Ey Rabbim! Acizlikten‚ tenbellikten‚ korkaklıktan cimrilikten‚ eli kolu dökülür derecede takatsızlıktan kasvetten‚ gafletten‚ zilletten‚ azlıktan‚ meskenetten sana sığınırım. Fakirlikten‚ küfürden‚ fısktan‚ şekavetten‚ nifaktan‚ yapdığını insanların duyması ve medh etmeleri için yapmaktan‚ riyâdan‚ sana sığınırım. Sağırlıktan‚ dilsizlikten‚ delilikten‚ cüzzamdan‚ abraslıktan ve kötü hastalıklardan sana sığınırım.”

Ey Rabbim! Beni‚ iyilik ettiği zaman sevinen‚ kötülük ettiği zaman istiğfar edenlerden kıl.”

Click the image to open in full size.

“Ey kalbleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimi dînin üzere sâbit kıl.”

“Allah bize kâfidir‚ o ne güzel vekîldir!”buyurdu. Mü’minler de böyle söylediler.”

berat kandilinde okunacak dualar‚berat kandili duası

Ey Rabbimiz! Bizi sana teslim olmuş Müslümanlar kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş müslüman bir ümmet ver. Bize ibadet esaslarını göster ve tövbemizi kabul et. Şüphesiz sen tövbeleri kabul eden ve esirgeyensin. Ey Rabbimiz! İçlerinden onlara bir peygamber gönder‚ onlara ayetlerini okusun‚ kitap ve hikmeti öğretsin ve onları arındırsın. Şüphesiz sen güçlü ve üstün olansın‚ hüküm ve hikmet sahibisin.

Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelen salih kimseleri‚ namazını dosdoğru kılanlardan eyle! Ey Rabbimiz! Duamı kabul eyle! Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde‚ beni‚ anamı‚ babamı‚ ve bütün müminleri affet!

Ey Rabbim! Katından bana temiz bir zürriyet ver. Şüphesiz sen duaları işitensin.

Ey Rabbim! Bilgim olmayan şeyi senden istemekten sana sığınırım. Ve eğer beni bağışlamazsan ve beni esirgemezsen‚ hüsrana uğrayanlardan oluruz.

Ey Rabbim! Bana mülkü sen verdin. Rüyaların yorumunu sen öğrettin. Yerin ve göklerin yaratıcısı sensin. Beni müslüman olarak öldür ve beni salihlere kavuştur.

Ey Rabbim! Bana‚ ana ve babama verdiğin nimete şükretmemi ve hoşnut olacağın salih bir amelde bulunmamı bana ilham et ve beni rahmetinle salih kullarının arasına kat.

Ya Rabbi! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbi! Bize‚ bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbi! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge. Sen bizim mevlamızsın kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.

Ey Rabbimiz! Sen bütün bunları boşuna yaratmadın. Seni bütün eksikliklerden tenzih ederiz. Bizleri ateşin azabından koru.eSiLa likes this.
Click the image to open in full size.// EsâS Gurbet, DuaLarda oLmamak oLsa GereK . . .//
SıLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 27.03.2013   #2
||HüZüN DiYaRı||
eSiLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 2
Arkadaşlar: 2
Konular:
Mesajlar: 4.359
Rép Puanı: 2147483647
Rép Grafiği: eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Ey rahmeti gazabının önünde bulunan

Ya Rabbi! Unuttuklarımızdan veya yanıldıklarımızdan dolayı bizi sorumlu tutma. Ya Rabbi! Bize‚ bizdekilerden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ya Rabbi! Gücümüzün yetmeyeceği yükü bize yükleme bizi affet. Bizi bağışla. Bizi esirge. Sen bizim mevlamızsın kafirler topluluğuna karşı bize yardım et.

amin amin..
eSiLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Allah'ın Rahmeti eFe iSlami Bilgiler 0 20.03.2013 18:45
Mevlana Celaleddin Rumi eFe iSlam Alimleri 0 17.12.2012 17:56
ÇanakkaLe - ÇanakkaLe ŞehitLiği YuReK iL iL Türkiye'm 0 10.12.2012 20:26


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları