Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Dua Kösemiz > DuaLar

Gözümüzün yaşını ancak Sen silersin ya Rabbi!


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki DuaLar - kategorisi altındaki Gözümüzün yaşını ancak Sen silersin ya Rabbi! isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 26.12.2012   #1
Üye
HiCReT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 58
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 732
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: HiCReT is an unknown quantity at this point
Thumbs up Gözümüzün yaşını ancak Sen silersin ya Rabbi!

Click the image to open in full size.Elhamdulillâhi Rabbi'l-Âlemîn Essalâtu vesselâmü alâ Rasûlinâ Muhammedin ve alâ âlihî ve sahbihî ecmaîn
Ey gökleri yıldızlarıyla, zemini üzerindekilerle ve bütün kâinâtı îcâd-ı bedîasıyla, yani sanat harikası halinde halk eyleyen yüce Rabbim! Ey insanları kendisinde hiç şüphe olmayan günde toplayacak olan! Kendisine yönelen elleri boş çevirmeyecek kadar gufrân sahibi Allah'ım!
Kudsî hadisinde buyurdun:
"Ben kulumun zannı üzereyim" Seni Rahîm ve Gafûr biliyoruz Rahman, Rahîm ve Gufrân ism-i şeriflerini üzerimizde tecellî eyle!
İlâhî! Nasıl gizlenirsin ki, zâhirsin Nasıl kaybolursun ki, hâzırsın Sana nasıl isyan edilebilir ki, Kâdirsin, Subhânsın
Allah'ım, biz Sana, kendini senâ ettiğin gibi senâ edemeyiz Bizi bu konuda hayrette bırakman, Sana ettiğimiz senâ cümlesindendir
Allah'ım, Sana olan hayretimizi arttır! Senden olan nasîbimizi bol eyle!
İlâhî, ne kadar ibâdet etseler de, âbidler Sana lâyıkıyla ibâdet edemediler Ne derecede bilseler de ârifler, Seni bilemediler Ne kadar tevhîd etseler de muvahhidler, Seni şânına lâyık bir şekilde tevhîd edemediler Ne kadar vasfetseler de, vasfedenler Seni Sana yaraşır sûrette tavsîf edemediler Zîrâ var edilen, kendini var edenin künhünü nasıl idrâk edebilir?
Allah'ım! Biz âciziz, Sana hakkıyla kulluk edemeyiz
Allah'ım! Biz Sana teslim olduk, Sana inandık, Sana yöneldik, Sana tevekkül ettik, sığındık!
Rabbim! Gerçekten bize indireceğin her hayra muhtâcız! İcâbet edici Sensin Nitekim Sen her şeye kâdirsin
Onun için ancak Sana kulluk eder, ancak senden yardım isteriz Ya Rab! Senden b
aşkasına kulluk etmekten, Senden başkasını Senden fazla sevmekten, yine Sana sığınırız
Allah'ım! Duâlarımızı, âlemin her tarafındaki Müslümanların duâsıyla tamamlayıp kabul et!
Ey her şeyi bir anda görebilen Allah'ım! Kapkara gecde, kapkara taşın üzerinde yürüyen kapkara karıncayı gören Sensin! O karıncanın izinden daha gizli olan her türlü şirk ve günahtan Sana sığınırız!
Allâh'ım! Bizi, bir ân bile olsa nefsimizle baş başa bırakma! Her ânını Senin rızâna uygun olarak geçiren, her adımını nefsi için değil, Senin rızân için atan kullarından eyle!

Sevgili kulun, en son peygamberin Habîbine layık ümmet, hocalarımıza layık talebe ve vatanımıza, milletimize ve ailemize layık evlad eyle!
Yetişmemizde emeği geçen, Seni tanımada bize vesîle olan hocalarımıza lütfunla muâmele edip, onları cehennem ateşinden uzak eyle! Onların, Senin katında makbul bütün hayırlı isteklerini Sen kabul ve ihsan eyle!
Allah'ım! Anne babamız küçüklüğümüzde nasıl büyütüp bakmışlarsa, merhamet kanatlarını üzerimize nasıl indirmişlerse Sen de onlara öylece muâmele et! Öğrendiğimiz ilmi, yaptığımız hizmetleri dergâh-ı ulûhiyetinde makbul eyleyip, onları anne babamızın sadaka-i câriye defterlerine kaydeyle! Bizi ve bizim soyumuzdan gelenleri, Sana itaat edenlerden eyle! Onları senin yolunun hizmetkârları kıl!
Allah'ım! Bizim ve anne babalarımızın, geçmiş ve gelecek zamandaki, bilerek ve bilmeyerek, gizli ve açık, büyük ve küçük bütün hata ve günahlarımızı afv eyle!
Allah'ım, Sen cömertsin, afvı seversin, ümmet-i Muhammed'i afv eyle! Lütfunla bütün Müslümanları, Senin katında hayırlı amellerde bulunan, böylece Senin rızâna nail olan kullarından eyle!
Bütün mahlûkâtın hesâba çekileceği kıyâmet gününde, bizi, amel defterini sağ tarafından alan, yüzleri parıl parıl parlayan, Habîbinin ve Kur'ân-ı Kerîm'in şefaatine mazhar olan, nihayetinde Senin cemâlini görüp, rızâna eren kullarından eyle!
Allah'ım biz ancak Senin rızânı kazanmak ümîdiyle ayaktayız Bize güç ve kuvvet ver! Senin ihsan etmiş olduğun ilmi, Senin yolunda kullanmayı, ibâdet ve tebliğ hayatımızla tezyin etmeyi bizlere nasib et! Öğrendiğimiz her hayrı, tatbik etme imkanı ver! Amelsiz ilimden, faydasız bilgiden sana sığınırız, ya Rabbi!
Güç, kudret ve kuvvet sahibi Allah'ım! Zorluk ve musibetlere karşı dayanma gücü ver! Bize her türlü meşakkate karşı sabr-ı cemîl ver! Verdiğin nimetlere bütün âzâlarımızla şükretme hâli ver! Zikrini, şükrünü ve mahlukâtın üzerindeki tefekkürü bize sevdir! Mahlûkâtını sevmeyi, onlara şefkat ve hizmet etmeyi bize de nasib et!
Ya Rabbim! Biz Sana muhtacız! Biz, Senin âciz kullarınız! Bizi aczini bilenlerden, mütevâzi kullarından eyle! Kibrin ve gururun, nefsin ve şeytanın vesveselerinden muhafaza eyle!
Senin yarattıklarını kırıp incitmekten, Senin sevmediğin sözleri söylemekten, Senin râzı olmayacağın amellerde bulunmaktan bizleri muhafaza et!
Allah'ım ellerimizi açtık boş çevirme! Günahımızı yüzümüze vurup, boynumuzu bükme! Bizi, bütün mazlûm insanları ve Müslümanları sevindir Gözümüzün yaşını ancak Sen silersin ya Rabbi!
Güzel Allah'ım,
SEV,
SEVDİR VE SEVİNDİR!
Bizi Affet


Duayı kabul eden, dilekleri veren, vermeyi murad edince el açtıran, ancak sevdiği kuluna dua ettiren, sevmediklerinin elini ve dilini bağlayan ve kendisine yönelmekten alıkoyan Allahım!

Bizi affet!

Biz, Sevgilinin nuruna lâyık olmaktan düştüğümüz için bu hale geldik

O'na lâyık olabilmek kimsenin haddi değil Fakat lâyık olunamayacağını bilmenin liyakati herkesin vazifesi İşte bu son inceliğe lâyık olamadığımız için bu hale geldik

O nur öyle bir nur ki, lâyık olmakta, topyekûn zaman ve mekâna, bu dünyaya ve ötekilere malik olmak var Bu liyakatten düşmekte de, her türlü mahrumluk ve mahkûmluk

Her türlü mahrum ve mahkûm olduk

Bizi affet!

O Nur'un vecd ve
aşkı üzerimizdeyken, denizlere, yelkenleri ipekten ve çıpaları altundan kalyonlar indirdik; karalara da, yolunu viraneye çevirmek yerine mamureye döndüren ordular saldık Padişahlara "Ayağa kalk, kanun huzurundasın" diye ihtar eden hâkimler yetiştirdik Müspet bilgiler, medenî aletler, keşifler ve buluşlar, hep o Nur'un kendi fert ve cemiyet aynalarımızda tecellisinden O Nur'u körleştirince de Şark'ın son 5 asırlık macerası içinde bir zamanlar yaban domuzu hayatı süren Garplının sürü hayvanı olduk

Son yüz yıl içinde bizi bu halden kurtarmak isteyen hiçbir davranış şifa getiremedi Zira o Nur'a yeniden liyakat ve bu liyakati yeni zaman ve mekâna tatbik etmek Şuurlaştırılmadı Ters yollara sapıldı Bu ilerinin ilerisi şuurun sahiplerine "mürteci" dediler; ve onları, asıl din gözünde suçlu, O Nur'a liyakati sıfıra indirici, vecd ve
aşk mahrumu, din ve hikmet cahili kara yobazdan ayıramadılar

Onları, bize böyle muamele ettikleri için değil, bizi, bu muamelenin altından kalkamadığımız için affet!

Bizi, boynumuza geçirdikleri asırlık idam ipini kravat diye taktığımız için affet! Tek kelimeyle, "Müslüman" yaftası altında müslüman olamadığımız için affet!

Ve bize; kendi öz yurdumuzda asırlardır lütfen iskâna tâbi muhacirlere benzeyen gerçek müslümanlara, O Nur'a liyakatin en ileri derecesini bahşet; ve ebediyet bestesinden
şarkımızı ateşten ahenk helezonlariyle gönüllere nakşet!

Duamıza öyle bir tesir ver ki, kezzabın mermeri yediği gibi nefsimizin bütün oyuncak mabutlarını yakıp erittiğini, senin mücerret ve münezzeh birliğin etrafında hiçbir inanış pürüzü bırakmadığını görelim; ve sun'î teneffüsle açılan bir baygın şeklinde bu milletin yavaş yavaş doğrulduğuna şahit olalım!

Allah ım! Bizi hem af, hem adam et!


Subhâne Rabbinâ Rabbi'l-izzeti ammâ yesıfûn Ve selâmun alel mürselîn Velhamdulillâhi rabbi'-Âlemîn
El-Fâtiha

HiCReT isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
2-BAKARA Suresi TuRKuaZ Kur'an Meali 1 26.12.2015 16:16
Mevlana Celaleddin Rumi eFe iSlam Alimleri 0 17.12.2012 17:56


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları