Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > GeneL KonuLar > GünceL HaberLer

Boko haramın gerçek yüzü


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki GünceL HaberLer - kategorisi altındaki Boko haramın gerçek yüzü isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 31.07.2014   #1
Üye
fetih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Jul 2014
Üye Numarası: 439
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 12
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: fetih is an unknown quantity at this point
Standart Boko haramın gerçek yüzü

BOKO HARAM NEDİR KİMDİR
Boko Haram afrikada inanançlı müslüman halkların ayaklanmasıdır. Dünyada ve Afrikada silahla savaşarak ayakta kalındığı için siyasi tüm kanalları kapatılmış olan müslümanlar mecburen silahla direnişine başlamışlardır. Silahlı direnişi hiçbir zaman doğru görmeyiz ama dünyada devlet yönetimleri tarafından orman kanunları yürütülmektedir. Fransızlar ve batı, sürekli yandaş halklarına ve hükümetlere silah yardımı yapmakta ve şiddet ile halkı bastırmasını söylemektedir.
Boko haram mecburen gençlerin silahlı direnişi olarak çıkmaktadır. Halkın sesini oluşturmasada halkın isteklerinin oluşturduğu bir uç çıkıştır. Vazgeçilmez bir sonuçtur. Çükü afrkikasda müslümanlar aç bırakılır, bastırılır ve öldürülürdü. Batı inançlı afrika halkına çok çektirmişti.
Afrika’da müslümanlarla hristiyanların bir çatışması vardır. Yönetimlerdeki hristiyan halklar batı desteğiyle çoğunluk mazlum halkları yönetmektedir. Sömürgeci batı ülkeleri yer afrika ülkesinde bulunmaktadır. Bu nedenle özgürlük isteyen orta Afrika cumhuriyeti, mali ve somali gib ülkelerde Fransız askerleri ve deteği ile müslümanlar bastırılmakta ve öldürülmektedir.
Küresel ortamda Boko haramı kötülemek ve küresel kamuoyunda itibarsızlaştırmak için çalışma yaptılar ve medyayı kullandılar. Önce köyleri basan haramiler, yağmalayan insanlar olarak haberleştirdiler sonrada kadın ve çocukları kaçıran terör örgütü gibi nitelediler. Acaba bu yalanlarla insanları ne kadar aldatabilirlerki. Afrikada insanlar özgürlük istiyor, sömürülmek istemiyor, insanca yaşamak istiyor. Baskı ve zulüm altında kalmak istemiyor.
300 kız çocuğunu kaçırdı diye Boko Haram örgütünü yani inananların özgürlük arayışını kötülediler. Bir çetenin yapmış olduğu bu durumu müslümanlara bağlayarak Afrika baharını itibarsızlaştırmak ve müslümanlara karşı kutsal birliktelik kurmak hedefindeydiler. Dünya medyasında meşru olmayan batıl bir kefeye koydular. İnsanlar medya haberiyle aldatıldı. Sonra da saldırı için birlik oluşturup harekete geçtiler.
Afrika’da hristiyan zulmüne karşı müslüman halkların temsili Boko Haram’ da dünya medyasıyla karalanmışlardı. Afrika’da aynı suriye ve Irak gibi bir savaşın içindedir. Orada’da Fransızlar taraftar milislerine ve yönetimlerine inanan halklara karşı silah ve askeri yardım yapmaktadırlar. Ortada kız çocuğu kaçırması gibi uydurma bir yalan ile Boko Haram’ı meşru olmayan bir terör örgütü olarak gösterdiler. Şimdi Aynı durumu Işid’de yapıyorlar. Avrupa ve küresel güçler yandaş yönetimlerini sömürgelerini kaybetmek istemiyorlar. İnsanlar kendi yaşadıkları topraklarda özgürlük ve insanca yaşamak istiyor ama küresel güçler halkları silah ve zorbalıkla bastırıyorlar.
IŞİD’i ve Boko haram’ı terör olarak niteleyen batı medyası bilinçli bir siyaset gütmektedir. Bu bir irade hırsızlığı algı yönetilmesidir. Bu ajan siyasetini Erdoğan’a karşı yürütülen yolsuzluk düzmecesinde de görmüştük. Şeytani anlayışa sahip küresel bozguncuların menfaatlerine yönelik meşru olmayan sinsi siyasettir bu yaşananlar.
Afrika gelişmeye yönelip büyük bir potansiyel barındırıyor. Afrika gelişmek için Türkiye gibi insani değerleri sahiplenecek ve istikrar getirecek bir merkezi gücü bekliyor. İnşaat, tarım, turizm ve her alanda Türkiye gibi ülkeye ihtiyaçları var. Türkiye küresel güç olmaya devam ettikçe istikrar her kıtaya yayılacaktır.

Orta Afrika Cumhuriyeti’nde Müslüman ve Hristiyan gruplar arasındaki etnik gerilim sürüyor. Birleşmiş Milletler, Afrika’da kendi çıkarları açısından inananların temizlenmesi ve sürülmesi için bu ülkede asker sayısını artırılması talebiyle Fransa’nın sunduğu tasarıyı oylayacak. Afrika sömürgesini ve yandaş yönetimlerini ellerinde tutmak için mazlum halklara silah ile baskı yapma ve mevcut yönetimleri destekleme çabaları devam ediyor. Fransız birliğinin görev süresini sürekli uzatıyor. Fransa’nın bölgede çok sayıda askeri bulunuyor. Çoğunluğu Müslümanlardan oluşan Seleka milislerinin başkent Bangui ve çevresinden çekilmesinin ardından Müslüman nüfus etnik temizlik tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Yeni hükümetin ve Fransız askerlerin katliamlara engel olamaması ve hristiyanları bir fiil desteklemesi üzerine Müslümanlar evlerini terk etmek zorunda kalıyor. Yaloke kentinin en büyük gelir kaynağı olan nehir yatağında altın arama daha önce Müslümanların elindeyken, etnik saldırılardan sonra tamamen Hristiyanların kontrolüne geçmiş.Kaçan Müslümanların işlerine el koyan birçok Hristiyan eski komşularının geri gelmesini istemiyor. BM bölgede etnik temizlik yapıldığı uyarısında bulunurken, Müslüman nüfusun ağırlıklı olarak komşu ülkeler Kamerun ve Çad’a sığındığı kaydedildi.


fetih isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
tayyip erdoğan ve mehdilik iddiasında olanlar fetih Serbest Kürsü 0 31.07.2014 22:18
Gerçek İslâm’a Geliniz eSiLa iSlami Bilgiler 0 28.04.2013 17:27
Gerçek dost nasıl olur, gerçek hayat nasıl yaşanırmış?.. HiCReT Dini Hikayeler 0 18.01.2013 12:20
Ahir Zamanda İnsanlara Gelen Büyük Bela: Sevgisizlik HiCReT Dini Konular 0 08.01.2013 21:39
Fizik Ödevleri - Mercek ve Aynalar eFe Fizik 0 25.12.2012 00:11


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları