Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > GeneL KonuLar > GünceL HaberLer

Çok Perdeli Tiyatro


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki GünceL HaberLer - kategorisi altındaki Çok Perdeli Tiyatro isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 14.09.2014   #1
Üye
Matemkar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Jan 2013
Üye Numarası: 134
Arkadaşlar: 1
Konular:
Mesajlar: 108
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: Matemkar is an unknown quantity at this point
Matemkar - MSN üzeri Mesaj gönder Matemkar - YAHOO üzeri Mesaj gönder
Standart Çok Perdeli Tiyatro

Click the image to open in full size.

Çok Perdeli Tiyatro

Yazılan senaryoyu uygulama alanında birçok başarılara imza atan içinde bulunduğumuz süfyani sistem, bugünlerde yine tasarlanmış, kurgulanmış bir it dalaşını sahibi olduğu medya kanallarıyla halka öyle bir sunuyor ki, halkımız hangi hırsız daha ehven-i şerdir diye tartışıp, bir hırsızı diğer hırsıza tercih eder hale geliyor.

Kapitalist sistemlerin özünde var olan talan, gasp, zulüm, hırsızlık vb. öğeleri, kapitalizmi benimseyen ve kapitalizmin yılmaz savunucusu olan siyonizmin uşağı olan süfyani rejimleri ayakta tutmak için, “her yolun mübah olduğu” fikrinin pratikte uygulanmasının da temelini oluşturuyor. Bu sistemler, dünya nüfusunu dahi yeniden tasarlama ve düzenleme derdine düşmüş olan siyonizmin planları uygulansın diye, danışıklı döğüşler ve kinler icad etmekten çekinmeyip, iki hırsızın kavgasını ayırmaya çalışan halkın tüm varlığını, bu danışıklı döğüşlerle talan etmeye ve yok olma tehdidiyle karşı karşıya olan siyonizme nefes aldırmaya çalışmaktadırlar.

Tıpkı içinde yaşamak zorunda kaldığımız süfyani sistemin birazdan anlatacağımız birçok hakikati perdelemek üzere bugünlerde sahneye koyduğu tiyatroda olduğu gibi, siyonizmin uşakları birbirlerine sövüp saymadan, beddua ve lanet okumaktan dahi çekinmemektedirler. Oysa hepsi şeytanlarının yanında halkımızı kastederek “biz onlarla sadece alay edicileriz” demektedirler.

Büyük şeytanın ve siyonizmin hiçbir zulmüne ve kıyılan milyonlarca masumun akan kanlarına aldırış etmeyen, aksine büyük şeytanın kucağında oturmayı “hizmet” sayanların elleri, ne hikmetse yine büyük şeytanın kucağında önemli bir yere sahip olanları lanetlemek için ğöğe doğru kalkmakta ve aslında ğöğe kalkan bu eller, gizli ve sinsi bir perdeyi de gözlerimize çekmektedir.

Şimdi sırasıyla bu rejimin, attığı bir taşla kaç kuş avlamaya çalıştığına kısaca bir bakalım;

1- İsrail’in yok olacağından artık emin olan siyonistler, kendilerine yaşanacak yeni coğrafya olarak fırat ve dicle arasını seçmiş ve kendi hegemonyaları altında kurulacak bir “büyük kürdistan”ın aslında tam karşılamasa bile “büyük israil” hevesinin pratiğe yansıması olacağına karar vermişlerdir. Barzani başkanlığındaki Kuzey Irak bölgesinin İsrail ile ilişkileri artık sağır sultan için bile gizli değildir. Ve artık Kürdistan’ın genişlemesi ve büyümesi için yeni adımlar atmanın zamanı gelmiştir. Suriye’nin “karıştırılmış” ortamı bu iştahı iyice kabartmış ve Barzani’nin Diyarbakır’a yaptığı ziyaret ile Kürdistan’ın Türkiye ayağının da temeli atılmıştır. Türkiye’de ilk defa “Kürdistan” ismi geçen bir parti kurulmuş, ve partinin tüzüğünde “tam bağımsız bir Kürdistan” vurgusu yapılmıştır.

Barzani daha önce de bu rejimle işbirliği yaparak “çifte vatandaşlık” yoluyla güneydoğumuzda birçok vatandaşı kendi kimliğiyle donatmış ve yağmaladığı Irak petrollerinin gelirlerinin sayesinde bu vatandaşları maaşa bağlamış, yiyecek giyecek yardımı yapmış, kışlık ihtiyaçlarını karşılamıştır. En son ziyaretinde de Diyarbakır’da altın dağıttığı söylenmektedir. İşte bu yazının konusu olan “danışıklı döğüşün” ilk “perdelediği” mevzu, İsrail’in “nefes alma operasyonu” olan “Büyük Kürdistan” mevzusudur ki halkımız artık bu konuyu unutmuştur.

2- Operasyonunun daha ilk günlerinde hemen “İran” vurgusu yapılmış ve güya iktidardaki süfyaniler, ABD ve İsrail’in çıkarlarına ve emirlerine rağmen ambargoyu delmiş ve İran’a para (altın) akışı gerçekleşmiştir. Böylece iktidarın müslümanlar nezdinde kaybolan itibarı tekrar iade edilmek istenmiştir. Tıpkı “one minute” tiyatrosunda olduğu gibi, yine müslüman halklar İslam ile vurulmak istenmiştir.

3- Yolsuzluk yapan bakanlar vb. hemen tasfiye edilerek güya, yolsuzluklara savaş açan ve en yakını dahi olsa hırsızlara tahammül(!) edemeyen bir başbakan izlenimi yaratılmaya ve halkın biriken öfkesinin önüne geçilmeye çalışılmıştır.

4- Emniyet vb. kurumlardaki (bizim gibi düşünmeseler ve bizlere düşman bile olsalar da) “vatan, millet” bilincine sahip görevliler bu danışıklı döğüş bahane edilerek ekarte edilmiş ve hatta bazıları öldürülmüştür. Böylece ileride ayak bağı olabilecek olanlar yoldan temizlenmiştir.

5- Büyük şeytanın kurduğu “uluslararası şebeke”ye sürekli “cemaat” diyerek, bütün “cemaati” yapılardan halk soğutulmaya çalışılmış, böylece halkın hiçbir İslami yapı etrafında bir araya gelmemesi sağlanmak istenmiştir.

6- Zaten bölünmüş olan halkımız, bir kez daha ayrıştırılmış ve birbirlerine sabredemeyen ve birbirlerinden nefret eden iki grup daha ortaya çıkarılmıştır. “Böl, parçala, yut” yaklaşımının tekrar zuhur etmesi sağlanmıştır.

İşte tüm bu perdeler tek bir oyunla halkın gözü önüne çekilmiş, habersiz olan halk sistemin belirlediği zalimlerden, münafıklardan birini seçmek zorunda bırakılmıştır. Yıllarca “şeyhleri” uçurmaya alışmış olan halkımızın bir kısmı ve siyasi bilince ve analiz yeteneğine ne yazık ki sahip olmayan mektebimizin bazı mensupları da “bizim şeyhimiz daha uzağa uçar” teranesiyle birbilerine girmişlerdir.

Oysa Allame Seyyid Fadlallah’ın (r.a.) mükemmel tesbitiyle belirtmiş olduğu gibi “bizler önce şeyhe bağlanıp sonra fikre bağlanırsak, şeyhin her yanlışını fikrin gereği sanırız, ama önce fikre bağlanıp sonra şeyhe bağlanırsak, şeyhin yanlışlarını fikir süzgecinden geçirir ve onaylamayız”…

Alıntıdır. Kaynak: siyasetmektebi.com

Matemkar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Aysen Gruda: Ha cami kapatmışsın ha tiyatro! SıLa GünceL HaberLer 0 03.04.2013 12:17
Tiyatro Dünyasinin Aci Kaybi SimaL GünceL HaberLer 0 24.02.2013 22:23


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları