Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > GeneL KonuLar > GünceL HaberLer

israilin 2014 saldırıları yıkılışının ilk işaretidir


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki GünceL HaberLer - kategorisi altındaki israilin 2014 saldırıları yıkılışının ilk işaretidir isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 31.07.2014   #1
Üye
fetih - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Jul 2014
Üye Numarası: 439
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 12
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: fetih is an unknown quantity at this point
Standart israilin 2014 saldırıları yıkılışının ilk işaretidir

İSRAİL- FİLİSTİN GERGİNLİĞİ
· "Yahudiler Çanakkale'de bize karşı savaştı" Anadolu halkına karşı 1914de haçlı birliği oluşturmuşlardı. Anadolu halkına karşı bir soykırım gerçekleştirdiler. Sonra’da herşeyini, kılık kıyafetini, eğitimini ve lisanınıda değiştirerek yeni ve inançsız bir nesil amaçladılar.
· Zamanla yahudi anlayışına dünyayı sömürenler destek verdi. Para sahipleri israil ideolojisini gerçekleştirmek için sürekli yeni planlar kurdular. Filistinden toprak satın aldılar. İnsanlara iş ve para vadettiler. Yahudi halklarına topraklarınıza dönün gelecekte zengin bir ülke, büyük israil’i kuracağız dediler. Ve toplama insanlarla amaçlarında devam ettiler. Ortadoğuya ve müslümanlara bataklık diyorlardı.Müslümanları dinsiz ve cahil millet diye aşagılıyorlardı.
· Amerikalı bir zengin kendince Tevrat ülküsünü yerine getirmek ve israil devletini kurmak için harekete geçti. Amerikan yönetiminde büyük bir nüfuza sahip olan bu aile vaadedilen topraklar olan Filistin bölgesinde israil devleti kurmaya çalıştı. 1945 yıllarında küresel güçlerden destek alarak filistin topraklarına yerleştiler. Ve ilk işgal o dönemlerden başladı. Günümüzde ise yerleştikleri bu topraklara tamamen sahip olmak için Filistinlileri öldürüyorlar. Onların bu planı tutmadı ve tutmaz bir kere tanrı desteği olmadan tamamen şeytani bir niyetle bu yolu sürdürdüler. T;anrı israil krallığını kendisinin kuracagını ve bozgunculara karşı afetlerle savaşacagını kutsal kitaplarda belirtmişti,. Şimdi israil yönetimi tamamen arap yarımdasında bozgunculuk yapan ve insanları öldüren haliyle şeytanın tarafında bir yol tutmuştur. Ama bu zalimler bu durumlarının farkında değildirler. Kendilerini sapkınca tanrı yolunda görmektedirler. Aksine tanrı da bu zalim topluluklarea karşı doğal afetler gerçekleştirmektedir. Afetler illa israilde olacak diye bir şey yok. İsrail saldırısını fikren destekleyen halkların ülkelerin şehirlerinde taban halklarına yönelik afetler gözlenecektir ve gözlenmeye devam edecektir.
· İsrail Flistin mücadelesinde güçlü olan zayıfı dövüyor. Ve eziyor. Küresel güç olduklarından dolayı da dünya bu duruma sessiz kalıyor. Birleşmiş milletler meşruiyetini tamamen yitirdi. Amerika değer kaybetti. Haksızlığa karşı dünya ses çıkarsada yönetimlerdeki bozguncular bu katliama sessiz kalmaktadırlar.
· İşgal altındaki Batı Şeri’da 3 Yahudi yerleşimcinin öldürülmesinin ardından, İsrail ve Filistin arasında başlayan şiddet olayları artarak devam ediyor. İsrailin Gazze şeridine düzenlediği hava saldırılarında en az 7 filistin vatandaşı öldürüldü. Gazze’nin güneyine yapılan saldırılarda da 7 çocuk yaralandı. Bazı kaynaklar 9 insanın öldüğünü iddia etti. İsrail ordusu, roket saldırılarının yapıldığı 25 ayrı noktanın vurulduğunu öne sürdü.
· İsrail ve Flistin’li cocukların öldürülmesi durumu iyice gerdi. Her iki taraf da çocuklarının yasını tutuyor. Bir yanda ölü bulunan üç İsrailli gencin yakınları, diğer yanda diri diri yakılan Filistinli gencin ailesi. Yıllar içinde acının sıradanlaştığı bu topraklarda, son günlerde gerilim had safhada. Çatışma yanlılarının ve radikallerin ön plana çıkması, olayların yatışma umudunu da tüketiyor. İsrail gazzeye hava saldırıları düzenliyor. Bir camiyi ve bir araçta dört kişiyi vurdu. Bölgede gerginlik geri dönüşü olamayacak şekilde artacak. Ukrayna , Irak gerginliğine benzer bir mücadelenin kaçınılmaz sonucudur bu yaşananlar. İsrail ve flistin gerginliği hat safhaya çıkacak. Erdoğan bu gerginlikleri dünya kamuoyuna taşıyacak. Barış için adımlar atacak ama İsrail, ülküsünün yıkımı anlamına geldiği için barışı hiç istemeyecek. Şeytanın taraftarları tanrı halkını yok edemeyecekler. Tanrı kralınıda halkını da destekleyecek.
· İsrail, Hamas füze saldırısı düzenliyor diye yalan söylüyor. Savaş için fırsat kolluyor ve uydurma nedenler öne sürüyor. Birileri belkide kendi adamları birkaç roket atışı yapmış diye savaş nedeni oluşturdular. Medyalarında da 500’ü aşkın roket saldırısı oldu yalanını uyduruyorlar. Düştüğü yerler belli değil, ölen veyaralanan kimse yok maddi hasar yokken bu tür uydurma sebeplerle savaş nedeni oluşturdular. Zaten İsrail bu zamana kadar barışa hiç yanaşmadı. Barış süreçlerinde daima reddeden ve savaş isteyici tavrı olan taraftı. ABD ve batı desteğini almanın ve güçlü olmanın etkisiyle kibir ve zorbalık sergilemektedir.
· Israil Flistin topraklarında yaşayan filistinlilere ya öleceksiniz, yas hapse gideceksiniz yada burayı terk edeceksiniz gibi zorbalık dolu üç seçenegi sunmaktadır. Eger bir Filistinliyseniz bu üçünden başka hakkınız yok. Böyle bir şey olamaz. İsrail, Halka ‘evlerinizi terk edin’ çağrısı yapıyor. Cep telefonlarına mesaj atıyorlar. Korku vermeye ve Flistin halkını bölgeden sürmeye çalışıyorlar. Aslında dışarı çıkmalarına da izin vermiyorlar orada flistinlileri öldürmek ve yok etmek istiyorlar.
· Dünya İsrail ve Flistin arasındaki tırmanan gerginlikten endişeli. İsrail Hamas ve Elfetih’in birleşmesinden çok rahatsız olmuştu. Flistin’in güçlenmesinden korkan İsrail erken davranarak yok etmeyi planlıyor. İsrail Gazze’ye düzenlediği saldırılarda 42 sivil öldü. 38 kişi esir alındı. Sldırılardan 500 kişi ve tüm şehir etkilendi. İsrail’in saldırıları dünyada tepki topluyor. Ayrıca bu gerginliğin zamanlaması da çok manidardır. Çünki dünya 2014 Agustos ayında dünya yeni bir değişim dalgasına girecektir. Bu olaylar bu değişimin ilk işaretlerini oluşturuyor. 2008 kriziyle 2014 yedi yıllık dönem siyonizmin gerileme dönemi olarak bilinirken 2014 agustos ile başlayan ve 2021’e kadar sürecek olan siyonizmin çöküş dönemine girişin ilk işaretlerini görmekteyiz.
· İngiliz yayın kurumu BBC, Batı Şeria'da meydana gelen son olayları aktarırken İsrail yanlısı yayın yaptığı gerekçesiyle protesto edildi.
· Gazze'de İsrail terörü tüm şiddetiyle devam ediyor. Dört gündür devam eden ağır bombardımanda Gazze'deki Filistinliler dünyanın gözü önünde öldürülüyor. İsrail'in dört gündür Gazze'ye gerçekleştirdiği saldırılarda 23'ü çocuk, 12'si kadın 75 kişi öldü, 530 kişi yaralandı. Ağır silahlarla sivil halkı bombalayan İsrail yönetimine ise dünyadan 'kınama' ve 'endişe' açıklamaları dışında bir yaptırım sağlanamıyor. Kendini savunduğunu iddia eden İsrail, Hamas'ın etkisiz füzelerine karşın büyük çapta hasar meydana getiren füzeler kullanıyor. İsrail, Gazze'ye yönelik hava operasyonunu sürdürürken, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres'ten kara harekatı sinyali geldi. CNN International'a konuşan Peres, roket atışları durmazsa yakında kara harekatı düzenleyeceklerini duyurdu. Hamas ise, İsrail'in Gazze'ye "kara harekatı" başlatması tehdidinden korkmadığını bildirdi. Hamas Sözcüsü Sami Ebu Zühri, yaptığı yazılı açıklamada, "Kara Harekatı tehdidiniz aptalca. Bu bizi korkutmamaktadır" ifadelerine yer verdi. İsrail Başbakanı Netanyahu ise hayretler içerisinde bırakacak açıklamada bulundu. Gazze'de sivillerin zarar görmesinin tüm sorumluluğu Hamas'a aittir. Dedi.İsrail'in Gazze'ye yönelik son saldırılarında sivilleri hedef aldığı ve "yasaklanmış silahlar" kullandığı belirtilirken Filistin Hükümeti Sağlık Bakanlığı eski Sözcüsü Eşref el-Kudra, "Gazze'ye yönelik son iki savaşta da İsrail uluslararası kanunlara göre yasaklanmış silahlar kullandı. Bu ölümcül silahlar karşısında yeni bir katliamla karşı kaşıyayız" diye konuştu.
· Fransa’da sol Partiden yapılan açıklamada, aşırı sağ tarafından yönetilen İsrail devletinin Filistin halkına yönelik yaptığı barbarca saldırıya uluslararası toplumun kayıtsız kaldığı belirtildi. İsrail'e boykot çağrısının yapıldığı açıklamada, Fransa genelinde Cuma gününden itibaren eylem yapılacağı duyuruldu. Sol Parti'nin açıklamasında, İsrail'in askeri operasyonunun amacının işgali onaylamayan tüm Filistin direncinin kırılması ve kolonizasyonun genişletilmesi olduğuna dikkat çekildi. Ayrıca, uzun vadede de Filistin halkının yok edilmesinin hedeflendiği vurgulandı.
· İsrail başbakanı Netanyahu, “Hiç kimseyle ateşkes yapılması konusunda görüşmeler gerçekleştirmiyorum. Ateşkes gündemimizde değil” dedi. Biz savaş istiyoruz. Dedi. İsrail’in saldırıları sonrası görüştüğü yabancı liderlerden destek aldığını ve anlayışla karşılandığını vurgulayan Netanyahu, “Fransa Cumhurbaşkanı Hollande bana doğru yolda olduğumu söyledi ve Hamas’ın roket atışını kınayan bildiri yayınladı” dedi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu İsrail Parlamentosunda nefret kustu. İsrail daha çok ölüm yağdıracak.Netenyahu ben dışardan küresel güçlerden destek aldım, inananların bölgede birleşmesi ve güçlenmesi bizi gelecekte tehdit edeceğinden şimdiden inananların soyunu kurutmalıyıum ve soykırım yapmalıyım anlamına geliyordu. Netenyahu’nun acele tavrı ve savaşta kararlı olma hali çaresizliğinde bir göstergesi durumundadır. Bu gerilim ve savaş Mısır’ı da çok etkileyecek. Bölge ve dünya bu gerginlikten çok etkilenecek ve herşey tersine dönmeye başlayacak. Küresel güçlerin düzeni ve egemenliği yıkılacaktır.
· İsrail'in Gazze sınırına yığdığı askeri birlikler, kara operasyonuna başlamak üzere emir bekliyor. Ordu karaya indi! Operasyon emri bekliyor.
· Amerika, israil saldırılarına meşru gibi göstermekte ve İsrail’in kendisini savunmasını haklı bulmaktadır gibi açıklamalar yapmaktadırlar. İsrail savunan değil saldıran konumundadır. Hava saldırısından sonra şimdi de kara saldırısına başlamıştır. İsrail’e doğru düzgün füze bile atılmadı. Bir de abartarak 500’e yakın füze atıldı yalanını uydurdular. Altı füze atıldı dördünü kendileri atıp kameraya çektiler ve dünyaya yayınladılar. Küresel medyada israil’i haklı göstermeye çalıştılar. Amerika israil’e tam destek verdi. Ve sürekli yardımcı açıklamalarda bulundular. Amerika ve İsrail büyük bir kayıbın ve hatanın içine düştüler. Niyetleri kötü olanların sonu elbette kötü olacaktı. Artık dünya kaçınılmaz bir sonuca doğru gitmektedir. ABD’nin ve Avrupanın yıkılışı hız kazanacaktır.
· ABD’nin aldatarak o dünyanın jandarma sıyız sözleri o halifeliği üstlenmiş hali artık uzun sürmeyecek. O koca yalanları artık devam edemeyecek.. Evrensel değerleri koruyoruz yalanı tamamen ortaya çıkacak. ABD’nin ve birleşmiş milletlerin maskesi tamamen düşecek. Ve küresel kamuoyu tarafından değer bulmayacaklar. Hırsızların ve bozguncuların yönetimlerdeki egemenliği artık yara alacak.
· ABD’yi ve israil’i dört aile yönetmektedir. Bush ailesi, rice ailesi, clinton ailesi ve dünyayı sömüren petrol zenginleri senatörler.
· İsrailli liderlere bir konuşma yapan Clinton, Hamas’ın İsrail’in dünyadaki konumunu zayıflattığını, heybetini düşürdüğünü ve dünya kamuoyunda yalnızlaşmaya kadar götürdüğünü belirtti. İsrail'in sivilleri hedef alarak ve sahildeki üç çocuğu öldürerek kendini dünyaya ahmak olarak takdim ettiğini ifade etti. İşte ABD ve İsrail'in ortak yalanı çocukları biz öldürmedik dediler. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu insanların gözünün içine baka baka yalan söylemeye devam ediyor. Bir de israil’de dev ekran kurmuşlar müslümanları nasıl öldürdüklerini seyrediyorlar. İsrailliler'in Gazze'nin bombalanmasını tepelerdenfotoğraf makineleri ve dürbünlerle keyif alarak izlemeleri tepki topluyor. İsrail askerleri katliamı video ile yayınlıyor. Netanyahu: Harekatı genişletmeye hazırız.dedi. Gözü dönmüş halde öldürmeye devam edeceğiz diyor.
· Amerikan ve batı medyası Filistin’I karalamayı ve israil taraftarlığını bırakmalıdır. Daha kaç çocuk ve insan ölecek. Amerikaya çalışan medya daha kaç çocuğun ölmesini bekliyor.
· İsrail Gazze’yi bomba yağmuruna tutuyor. Hava saldırılarında her üç saniyede bir bomba şehre düşüyor. İsrail saldırıyı ve vahşeti daha da arttırmayı hedefliyor. 33'ü çocuk 165 kişi hayatını kaybetti. İsrail'in saldırısı sonucu Gazze'de 1085 kişi yaralandı.
· Fransa başkanı Hollande ve ABD başkanı Obama’nın verdiği destekle Flistine vuran israil yönetimi uzun vadede hiç beklemediği yıkım ve kayıpla karşılaşacaklar. Bu gerilim önce bölgeyi gerdiği gibi dünyayı da gerecektir. Küresel istikrar da büyük yara alacaktır. İsrail-Flistin savaşı artarak yayılıyor. Lübnan'dan İsrail'e füze atıldı. Olaylar Lübnan ve Mısır’a da yayılacak. ABD, Fransa ve İsrail’in planları ters yüz olacak.
· İsrail’in Filistine saldırıları her geçen gün şiddetle artarak devam ediyor. Bozguncular güçlü olsalar dahi savaş ile bir yere varılamayacagını bilmiyorlar mı. Bu savaş nereye kadar devam eder. Dünyanın sonuna kadar bitmez. Erdoğan gelin barış yapın bu insanları tanıyın, ambargoyu kaldırın açık hava hapishanesinden çıkarın birbirinizi tehdit olarak görmeyin çağrıları yapsa da bozguncular biz illa savaş istiyoruz dediler. Fransa Afrika’yı savaş ve şiddet ile bastırmaya çalışıyor. Amerika Irak ve Afganistan’da savaş ve şiddet ile bastırmaya çalışıyor. İsrail yandaşlarıyla ortadoğuda savaş ve şiddet uyguluyor. Bu savaşlar kaçınılmaz olarak onların yıkılışını getirecektir. Kısa vadede savaşı kazanıyormuş gibi görünebilirler. Mazlumları gelişmiş silahlarıyla öldürebilirler. Ama uzun vadede küresel bilinç onların yıkılışını ve batıl yolda olduklarını söyleyecektir. Tanrı da yeryüzündeki bu katliama sessiz kalmayacaktır. Tanrı insanoğluna sahip çıkar çünkü insanoğlunu o yarattı ve onun korumasında yaşamaktadırlar.
· Netanyahu, "Operasyonu ciddi ölçüde genişletmeye hazırız" dedi. Netanyahu yaşanan tüm çocuk ve kadın ölümlerine rağmen ise "İsrail ordusu dünyanın en ahlaklı askerlerinden oluşur. Tek bir sivile zarar vermek istemiyoruz. Ölümlerden biz sorumlu değiliz, Hamas sorumlu" şeklinde konuştu. Merkel de "Almanya olarak İsrail'in tarafındayız"dedi.
· İsrail Genelkurmay Başkanı Benny Gantz, Gazze'ye yönelik saldırıları yürüten güney ordu komutanlığını ziyaret etti. İsrail halkı ordusuyla övünmeli ve üstteki güçlü el biziz. Açıklamasında bulundu.
· İsrail vefa hastanesini, okulları ve camileri vurdu. Sivil halkları öldürüyorlar. Rastgele bombalamaya başladılar. İnananların hepsini tehdit olarak görüyorlardı. Ölenlerin sayısı toplam bini aştı.
· İsrail yasaklı misket bombasından sonra yasaklı pudra bombası kullanıyor. Bu bombanın korkunç etkisi var. İsrail Gazze saldırısında yine yasaklı silahlara başvuruyor. İsrail'in zehirli gazların yanı sıra pudra bombalarını da Gazze'de kullanıldığı ortaya çıktı. Bu bomba insanı eriterek acı içinde bir ölüme sebep oluyor. Gazze Sağlık Bakanlığı yetkilileri kullanılan silahın insan bedenini erittiğini ifade ediyor.Bu da acı dolu bir ölüm anlamına geliyor. Söz konusu bomba insan vücudunda binlerce iğne deliği açılmış gibi yanıklar oluşturuyor.Yaralıların vücudunda hiçbir şarapnel izine rastlanmıyor, fakat anlaşılamaz iç kanamalar oluşuyor..Bombanın bir maddesi damarları yakıyor ve ölüme sebep oluyor.İsrail Ordusu 2009 yılında Gazze'ye düzenlediği saldırıda da "Pudra Bombası" kullanmıştı.Küresel güçlerin desteğini almış israil hiçbir ceza ya da yaptırımla karşılaşmadığı için yasaklı silahları kullanmaktan çekinmiyor.
· İsrail’de soykırım Karşıtı Yahudiler grubu, günlerdir Filistin'de katliam yapan İsrail'e tepki gösterdi. İsrail arap ülkelerinde, afrikada, avrupada ve amerikada protesto edildi. İsrail, Danimarka ve İsveç'te binlerce kişinin katılımıyla protesto edildi. AB liderleri, İsrail’den kendisini savunurken orantılı davranmasını istedi.
· İsrail'in işlediği suçlardan dolayı uluslarası toplum tarafından cezalandırılacağı yerde ödüllendirildiğini belirten Peled, "İsrail, Amerika'dan milyarlarca dolar yardım alıyor ve tüm Batılı güçler, İsrail'in işlediği suçları güçlü bir şekilde destekliyor. İsrail'e yaptırımda bulunulacağı yerde, sürekli olarak Gazzelilere karşı işlediği suçlardan dolayı ne kadar haklı olduğu anlatılıyor. Eğer doğru işleyen bir dünya sistemi olsaydı, İsrail'e karşı boykot ve yaptırım uygulandığına şahit olurduk""İsrail hükümeti, Filistin sorununa gerçek bir çözüm arayışına girebilmek için derhal Gazze'yi bombalamayı durdurmalı, ablukayı kaldırmalı ve tüm Filistinli mahkumları serbest bırakmalıdır." Neiman, İsrail'in kendilerini susturmama sebebinin dünyaya karşı sahte bir demokrasi tablosu çizmek olduğunu kaydederek, "Eğer bu söylediklerimi bir Filistinli söyleseydi ya hapiste ya da mezarda olurdu" diye konuştu. 'Soykırım Karşıtı Yahudiler' grubu üyesi Nurit Peled-Elhanan, "Hamas'ın attığı füzeler, ancak İsrail zulmüne karşı verilen 'sivrisinek ısırığı' ölçüsünde bir karşılıktır" dedi.Gazzelilerin ateşkese razı olmadıklarının bir manipülasyondan ibaret olduğunu söyleyen Peled-Elhanan, şöyle devam etti: "Bu ateşkes önceki durumun daha da kötüleşerek süreceği anlamına geliyor. Gazze bir yıkım daha yaşadı, aileler yok oldu, çocuklar yetim kaldı, hastaneler hasar gördü ve bu durumun düzelmesine yardımcı olacak kimse de yok. Gazzeliler buna ikna olmamalı ve ablukanın kaldırılması ile haklarının iadesini talep etmeye devam etmeliler."
· Almanya Federal Güvenlik Konseyi'nin İsrail'e bir denizaltı satışına daha onay verdiği bildirildi.
· ABD Kongresi'nin İsrail'e 621 milyon dolar para desteğinde bulunacağı bildirildi.
· Amerika’da Senato Tahsisat Komitesi Savunma Alt Komisyonu, İsrail'e maddi destek içeren yasa tasarısını onaylandı. Yapılacak olan yardım, İsrail'de kurulan 'Demir Kubbe' füze savunma sistemi başta olmak üzere birçok askeri alanda kullanabilecek.
1988'den bu yana İsrail'in savunma sistemine destek veren ABD yönetimi, son günlerde Gazze'de yaşanan çatışmalardan sonra söz konusu yardımı artırma kararı aldı.

· İsrail saldırıların zamanlamasına dikkat çeken Davutoğlu, "İsrail, öyle bir oportünist tavır sergiliyor ki; İslam dünyası ve özellikle Ortadoğu'daki ülkeler zayıf düşmüş ve kendi içinde kanayan yaralara sahip durumdayken statükoyu derinleştirmek ve Filistin halkını tekrar tekrar cezalandırmak yolunu tercih ediyorlar. Bir şekilde dışarıdan desteklerle Hamas'ı tasfiye etmeye yönelik bir çalışma yürütülüyor. Eğer İsrail, Ortadoğu ülkelerindeki iç mücadeleler devam ederken, bu dönemden istifa ederim ve Filistin halkını tamamen tasfiye ederim; direnç unsuru olan Hamas'ı, bazı ülkelerin desteğini de alarak yok ederim ve kendime yakın bir yönetim kurarım diye düşünüyorsa; çok büyük bir aldanma içindeler" uyarısında bulundu.
· AB dönem Başkanı İtalya’nın Dışişleri Bakan Yardımcısı Benedetto Della Vedova, Gazze’deki son durumla ilgili, "İnsani durum zaten kötüydü, her saat daha kötüye gidiyor" dedi.Avrupa Parlamentosu’nda (AP) düzenlenen oturumda, AB Dışişleri ve Güvenlik Politikası Yüksek Temsilcisi Catherine Ashton adına konuşan Della Vedova, İsrail’in saldırıları nedeniyle meydana gelen sivil ölümlerden büyük üzüntü duyduklarını belirterek "Durum ciddi ve karmaşık" dedi.Della Vedova, İsrail ve Filistin liderlerinin cesur bir karar alarak şiddete son verilmesini ve görüşmelerin devamını sağlamaya çağırdı. AP üyelerinin fazla ilgi göstermediği ve genelde İsrail’e yönelik eleştirilerin öne çıktığı oturumda söz alan Sosyalistler ve Demokratlar (S&D) üyesi Romanyalı parlamenter Victor Boştinaru, "Avrupa’nın sesi hala utangaç ve etkisiz çıkıyor" derken Birleşik Sol Grup’tan İngiliz parlamenter Martina Anderson, "İsrail uluslararası hukuku ihlal ediyor" ifadesini kullandı. Özgürlük ve Doğrudan Demokrasi Avrupası (EFDD) üyesi İtalyan parlamenter Fabio Massimo Castaldo, İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu ancak bunu orantısız şekilde yaptığını belirtirken S&D üyesi Portekizli parlamenter Ana Gomes, AB’ye "İsrail ile ticari ilişkilere son verme" çağrısı yaptı. S&D üyesi Fransız parlamenter Gilles Pargneaux da ateşkes çağrısı yapılması gerektiğini belirterek, "Durum kesinlikle kabul edilemez. Eyleme geçmekten korkmamalıyız" ifadelerini kullandı. Bir grup parlamenter oturum sırasında Filistin bayrağı şeklinde ve üzerinde "Filistin işgaline son ver", "İsrail’in askeri saldırganlığına hayır" ve "Ortak cezalandırmayı kına" yazan pankartlar açtı.
· Tayyip Erdoğan israil-Flistin gerginliğinden dolayı birleşmiş milletlere yüklendi. Birleşmiş milletler neden var. Niye görevini yapmıyor dedi. Hani evrensel değerler ve dünya barışı için vardı. Ama işlerine geldiği gibi davranmamalılar dedi. İsrail ve ABD’ye de bir gönderme yaptı. Yapıcı bir çözüm sunmadıklarını savaş politikası yaptıklarını ima etti.
· İsrail uzun vadede kaybedecek. İlk başta Filistinlileri öldürecek, katliam yapacak. Sanki yeniryormuş zafer kazanıyormuş gibi görünecek ama ortadoğuda yükselen muhalif halklar ve silahlı örgütler bölgede daha da güç kazanacak.inançlı halklar ortadoğuda çogunluğu oluştursa da gençlerin silah yolunu kullanması devam edecek Hamas, İşid, Boko haram, Yemende mutiler, ürdün ve Suriye muhalifleri gibi tüm ülkelerin mazlum ve ezilmiş halkları sanki birleşmiş gibi tek vücut olacaklar. Çünkü anlayışları ve kıbleleri birdir. Yönetimdekiler batı yanlılarıydı. Bu arada İsrail zihniyetinden dolayı kaçınılmaz olarak savaş suçları işleyecek. Sivilleri öldürmek yasaklı silahlar kullanmak gibi. Tüm dünya kamuoyunda değer kaybedecek. Amerika ve batı’da büyük bir kayıp görecekler. Evrensel değerleri sahipleniyoruz diyenlerin yalanları ve bozgunculuğu açıkça anlaşılmaya başlayacak. Uzun vadede Amerika ve İsrail’de kaybedecek ve yıkılışlarını yaşayacaklar.
· İsrail küresel güçlerden desteği alınca Filistine saldırılara başladı. Ve zamanlaması da tanrının senaryosuna birebir uyumludur. 2008 kriziyle küresel bozguncular ilk darbeyi almıştı.2014 agustosundan sonra yaşanacak ikinci ve yıkıcı bir kriz dalgası gözlenecek. Kutsal kitaplar ardı ardına gelecek iki ayrı yedi yıllık dönemlerden bahseder. İşte bu ilk dönem bitmek üzere ve 2015 yılı ile 2022 yılı yedi yıllık dönemde bozguncuların kesin yıkılış dönemine girmekteyiz. Bu dönemin ilk işareti İsrail’in Flistine vurmasıdır. Tam da beklenen gibi olaylar gerçekleşiyor. Kurtuluş 2023 yılında başlayacak.
· Türkiye, ABD’yi İsrail’in Gazze’ye yönelik karadan ve havadan yaptığı saldırıların tüm dünyada toplumsal patlamaya neden olacağı konusunda uyardı.
· Kurtulmuş, ''İsrail’e destek verdiğini deklare eden Almanya ve ABD’ye biz Türkiye olarak ‘bu haksızlığa sessiz kalamayız’ dedi. Dolayısıyla ne yapacağız yani bizde başkalarının dediği gibi ‘aferin İsrail ne yaparsanız yapın mı?’ diyeceğiz. Ya da ‘biz görmüyoruz siz işinizi halledin Filistinlileri öldürün ondan sonra biz ortaya çıkarız mı?’ diyeceğiz. Önce bu demeci verenlerin bıraksınlar siyasi farklılıkları, bıraksınlar ülkelerin arasında ki kültürel farklılıkları ama bir ellerini vicdanlarına koysunlar. Hiçbir çaresi olmadan orada ölümü bekleyen insanlar var. Biz bunların karşısında nasıl sessiz kalabiliriz, susabiliriz böyle bir şey olabilir mi?'' dedi.İsrail'in, aynı zamanda Türkiye ile olan ilişkilerini baltalayan taraf olduğunu ifade ederek, “İsrail ile olan normalleşme sürecini baltalayan Türkiye değildir. Türkiye bu sürecin devam etmesi, İsrail ile ilişkilerin bu anlamda normalleşmesini isteyen adımlar atmıştır” dedi.
· Irak'dan Yemen'e, Suriye'den Libya'ya, Filistin'den Afganistan'a...Ukrayna'dan Somali'ye...şiddet, terör ve silahlı çatışmalar dünyada barış ve istikrara ciddi bir tehdit teşkil etmektedir.Bu tırmanış, telafi edilemeyecek insani trajedilere yol açmaktadır.Bunlar insanlığa ve çağımıza hiçbir şekilde yakışmamaktadır.Çatışmalar, birbirini etkileme, başka bölgelere sıçrama ve yayılma riski de taşımaktadır.Dolayısıyla, bütün tarafları sorumlu davranmaya ve çatışmaları derhal durdurmaya davet ediyorum.Bütün tarafları diplomasiyi, diyaloğu ve siyasi mekanizmaları gecikmeden ve samimiyetle harekete geçirmeye çağırıyorum. Onlar yönetimleri bırakmamak için halkları öldürmeyi tercih ediyorlar. Aksi takdirde, bu gidişten herkes zarar görecektir. Böyle bir gidişin kazananı olmayacaktır.
· İsrail’in Flistin’e vurmasına destek veren ülkelere tepkiler artacaktır. ABD başta olmak üzere tepkiler giderek artacak. Özellikle Türkiye İsrail’in saldırılarının gayri meşru olduğunu sürekli dünyada dillendirecektir. ABD’ye Türkiyeden ve dünyadan tepkiler yükselecek.Davutoğlu ve Tayyip Erdoğan haksızlıkları sürekli dünyada söyleyecekler. Bir gün ABD ve İsrail’den açıklama gelecek bir gün Türkiye’den açıklamalar gelecek. Sanki bir söz düellosu görülecek. Ama bu durum ABD’nin dünya kamuoyunda zayıflamasına neden olacaktır. Bir gün Erdoğan bir gün diğerleri konuşacak Erdoğan doğruları söyledikçe küresel bozguncular dünyadan aldıkları destekleri zayıflayacak.
· Tayyip Erdoğan ABD neden sessiz kalıyor. Çözüm önerilerimize neden yanaşmıyorlar dedi. Birleşmiş milletler kime çalışır ne işyapar dedi.
· Dışişleri Bakanı Davutoğlu'nun, Senato'daki konuşmaların, ABD'nin AKP'ye karşı bir kampanya yürüttüğünün göstergesi olduğu yorumlarına ABD'den 'doğru değil' açıklaması geldi. Başkent Washington DC'de gazetecilerin sorularını yanıtlayan Dışişleri Bakanlığlı Sözcüsü Jen Psaki, "Davutoğlu'nun sözlerine ilişkin bir soruya verdiği yanıtta, 'Yinelemem gerekirse, Büyükelçi Bass'in daha önceden belirtlilmiş olan özgürlükler, demokrasi ve insan hakları ilgili endişeleri ile ilgili olarak başka şeyler iddia etmek doğru değildir. Umarım bu yeteri derecede açıklayıcıdır" dedi.
· Davutoğlu 'otoriterliğin ABD'de arttığı' sözlerine de değinen Psaki, 'Bunun ne ile ilgili olduğunu anlayamadığını' belirtti. Davutoğlu'nun,'ABD'de otorterliğin artışı ile ilgili örnekler verirse bunun ABD için mahçup edecek şeyler olduğunu' da söylediğinin anımsatılması üzerine Psaki, 'Bunun ne için referans verildiğini anlamak güç' diye konuştu.
· İsrail Filistin’e vuruyor. Tayip Erdoğan’da israil’i suçluyor. İsrail’i suçlayınca Amerika’da Erdoğan’ı eleştiriyor. Amerika basın sözcüleri İsrail yanlısı açıklama yapıyor ve İsrail’e yönelik eleştirel sorulara cevap vermede öfkeleniyorlar. Erdoğan ve Davutoğlu’nu eleştiriyorlar. Artık dünyada tek taraflı bir medya olmayacak. Yüz yıldır Amerika adına haber yapan bir küresel medya vardı. Amerika Türkiye’den çatlak seslerin çıkmasından çok rahatsız. Erdoğan onların oyunlarını ve ideallerini bozuyor. Tek taraflı ve yanlı bir haber alma sistemi çok yanlıştı ve küresel bozgunculara hizmet ediyordu. Artık dünyada farklı medyalarında sesleri duyulacak. Küresel kamuoyu gerçekleri anlayacak.Ve dünya zamanla gerçeklerle yüzleşecek ve insanların çoğu vicdanını dinleyecek.
· Tayyip Erdoğan: İsrail 21 yy'ın ilk katliamını Cenin kentinde gerçekleştirdi. Bin 300 Filistinli şehit edildi 1500 kişi yaralandı. Şehir adete haritadan silindi. O günlerde Türkiye'de ilk bir şey oldu. Merhum Bülent Ecevit bu barbarlığa tepki koydu, İsrail'in yaptığını soykırım olarak nitelendirdi. Sonra bütün egemen güçler Bülent Ecevit'e karşı saldırı başlattılar. Sen nasıl soykırım dersin. Maalesef merhum Bülent Ecevit 4 kez özür diledi sözlerin yanlış anlaşıldığını söyledi. Böyle bir Türkiye istiyorlar, hizada dursun istiyorlar. Biz bugün varın yarın yokuz. Artık bu ülkenin iradesi hiçbir ülkenin ipoteği altına alınmasın. Sürekli suikast tehdidi altındayım ama istiyorum biz olsak da olmasak da kimse Türkiye'ye el uzatmasın gündem dayatmasın. AB ile tam üyelik müzakereleri yapan. BM'nin ve NATO'nun üyesiyiz. Dünyaya açık ve entegre olmuş bir ülkeyiz ama biz dengelere itaat edecek bir ülke değiliz. 2002'de Ecevit Cenin katliamına soykırım dediğinde Batı'dan çok içerideki dalkavuklar Ecevit'in üzerine yürümüştür. Malum medya İsrail adına Türkiye Cumhuriyeti'nin başbakanına hiza vermeye çalışmışlardır. Bugün de aynı şeyi yapmayla çalışıyorlar. Neymiş Türkiye İsrail'i jet yakıtı satıyormuş. Bakanım kaç kez açıkladı.Biliyorsunuz 3 günlük yas ilan ettim. Bu sabah başladı. Orada katledilen insanları kendi insanımız olarak görüyoruz. Şunu unutmayın biz susarsak kaybeden Gazze değil Türkiye'nin bağımsızlığı olur. Onun için sadece Gazze için değil Türkiye'nin istikbali için susmayacağız. Çocuklar için haykırmaya devam edeceğiz, anneler için sesimizi çıkarmaya devam edeceğiz. İngiltere Başbakan'ı 15 İsrailli için başsağlığı diliyor. Peki 600 Filistinli için ne yapıyorsun. Böyle bir insanlık olur mu.
BU DÖNEME NASIL GELİNDİ
· Mısırda halkın kendi yönetimini kurmak istemesiyle Müslüman kardeşlerin Mısır’da güç kazanması ve gerginliklerin yaşanması İsrail Flistin savaşını mecbur kıldı.
· Ortadoğuda yükselen islam ve inananların kendilerini yönetmek istemesiyle oluşan yönetimlere isyan dalgası güçlendi.
· Sosyal standardı bir parça da olsa yükselen Flistin halkının gelecekte tehdit olarak görmeleri.
· İsrail Flistin’e karşı kararlı bir savaş çıkartıp soykırım yapmazsa gelecekte kendilerine Flistin halkını büyük bir tehdit olarak görmeleri nedeniyle savaş siyaseti gütmektedirler. Ancak inançsızların küresel inananlara karşı savaş ve öldürme taktiği tutmayacaktır. Kaba kuvvetle yeneriz ve üstünlüğümüzü sağlarız düşüncesi şeytanidir ve ebedi değildir. Bu düşünceleri onların yıkılışını getirecektir. Geçmişte Musa’ya da aynısını yapmışlardı. Bu inançlı halk bize tehdit olur diye öldürmek için arkalarından gittiler ama sonuç ne oldu kızıl denizde boğuldular. Küresel güçler ve israil tanrı tarafından başlarına geleceklerden korksunlar. Bu dünya ne sahipsizdir nede bu yaşananlar bir oyundur.
· İsrail'in yeni yerleşim birimleri oluşturma planına İngiltere'den tepki geldi. Ardından AB’de tepki gösterdi. İsrail ağresif tepkiler gösteriyor.
· Filistin'de İsrail'i kızdıran gelişme oldu. Filistin'de El Fetih ile Hamas uzun bir aradan sonra birleşme konusunda ciddi bir adım attı. 5 hafta içerisinde ulusal birlik hükümeti kurulması gündemde. İsrail ise bu duruma tepkili. Filistin'de El Fetih ve Hamas'ın birleşmesi ile işgalcilere karşı Müslümanlar kendi vatanlarında daha güçlü olacak.
· Avrupa Birliği'nden İsrail'e uyarı! Hamas ile El Fetih arasında sağlanan anlaşmaya tepki olarak Filistin'le barış müzakerelerini askıya aldığını açıklayan İsrail'e Avrupa Birliği'nden uyarı geldi.
· Yıldırım, "İslam Coğrafyasında Yaşananlar ve Kudüs" konferansında yaptığı konuşmada, İslam bölgelerindeki olumsuzlukların siyonizmden kaynaklandığını savundu. Tarihte Mescid-i Aksa'ya sahip olanların dünyanın hakimiyetini elinde tuttuğuna dikkati çeken Yıldırım, Müslümanların hakimiyetinde dünyanın hak ve hakikatle yönetildiğini anlattı. Mescid-i Aksa'nın siyonizmin eline geçtiği dönemden bu yana, 50 yıldır dünyada kan ve gözyaşının hakim olduğuna işaret eden Yıldırım, şöyle konuştu: "4. Dünya Savaşı'nın tablosuna size sayıyorum. Afganistan'da Müslüman ölüyor, Amerika ve NATO öldürüyor. Filsitin'de Müslüman ölüyor, İsrail öldürüyor. Çeçenistan'da Müslüman ölüyor, Rusya öldürüyor. Keşmir, Müslüman ölüyor, Hindistan öldürüyor. Orta Afrika, Müslüman ölüyor, Fransa ve Hristiyanlar öldürüyor. Suriye ve Mısır'da Müslümanları işbirlikçiler öldürüyor. Irak'ta Müslümanları Amerika ve işbirlikçileri öldürüyor. Dünyada başka savaş var mı? Dünyadaki savaşların hepsi bu. İstisnasız bütün ölenler Müslüman."Emperyalist ülkelerin 1988'deki toplantıda geleceği İslam toplumlarının birbirlerini öldürmesi şeklinde planladıklarını kaydederek, "Müslümanlarla kimi kastediyorlar? Kendinizi kandırmayın. Anne ve babası Müslüman olan, Müslüman isim taşıyan İslamcıları, milliyetçileri, laikleri, Kemalistleri, ulusalcıları, aklınıza gelen hepsini. Müslümanların yer altı kaynaklarını, doğalgaz, petrol ve diğer tüm değerli madenlerini en ucuz ve güvenli şekilde kendi topraklarına aktarmak istiyorlar ve bunun için de bölgesel savaşlar yaptırıyorlar" değerlendirmesinde bulundu. Yıldırım, söz konusu dönemde Türkiye'de cesurca çözüm süreci adımı atıldığını vurguladı."Bu cesur adımın devam etmesi karşılığında birdenbire başka düğmeye basıldı" diyen Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü: "Birçok sebep olabilir ama o sebeplerden hiçbiri birinci öncelikli değildir. Birinci öncelik, Kürt meselesi ve çözüm sürecidir. Bunun devam edebilmesi için çok sıkı durmamız lazım. Geri adım atacak tarafı affetmememiz lazım. Özellikle İsrail, bu çözüm sürecinin sonuca ermesini istemiyor çünkü kendi güvenliğini düşünüyor. Güvenlik eksenli politika yapıyor. İsrail, biliyor ki Orta Doğu'da barış olur ve Müslümanlar arasındaki problemler giderilirse... Şu cümleyi hep söylüyorum, 'Bölgedeki oyunu bozacak tek güç Türk-Kürt ittifakı ve kardeşliğidir."Batı'nın, Mescid-i Aksa'yı tekrar alamamaları için Müslüman birliğini bozmaya çalıştığını belirten Yıldırım, "Batı, bu nedenle Kudüs'ü alan topluluğun arkasındaki birlik ve beraberliği bozabilmek için her şeyi yapıyor" ifadesini kullandı.
· İsrail asıllı caz sanatçısı Gilat atzmon, "İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir" dedi. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şubesi tarafından şubenin Vefa'daki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Atzmon, çatışmalara dair yaklaşımının politik değil, teorik bir tarz olduğunu söyledi. "Siyonist Yahudiliğin tehlikeli bir olgu olduğunu ve bunun mahiyetinin sorgulanmasına izin verilmediğini" dile getiren Atzmon, şunları kaydetti: "Problem sadece Filistin'de değil. Aynı zamanda Türkiye'de de hükümet üzerinde baskı kuran Yahudi lobileri var. İkinci Irak savaşı bu lobiler tarafından hazırlandı. Filistin'den bahsederken sömürgecilikten bahsetmek gerekir. Yahudiler kendileri Fransızlara, Almanlara benzetir. Ancak şunu unutuyorlar; siyonizm başka hiç bir şeye benzemez. İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir." Atzmon, yatırımcı George Soros'un, Gezi Parkı olayları sırasında eylemcileri desteklediğini ileri sürerek, "Soros adındaki bir Yahudi'nin bu grupları desteklediğini göreceksiniz. İran'da da Mısır'da da başardı. Arap Baharı'nı kışa çevirdi. Şu anda Ukrayna'da çalışıyor" dedi.
· İsrail Başbakanlığı, Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, "2011'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la barış anlaşmasına varıldığı ancak bununBinyamin Netanyahu tarafından engellendiği" yönündeki ifadeleriyle ilgili açıklamada bulundu.
· Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Washington’daki görüşmelerine eşlik eden Filistinli Başmüzakereci Saib Erakat, devam eden müzakerelerle ilgili soruları cevapladı. Varılacak nihai bir anlaşmanın her iki tarafa birçok kazanımlar sağlayacağını dile getiren Erakat, “ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin başarıya ulaşması, en fazla Filistinlilere yarar sağlar, başarısızlıktan ise hiç kimse Filistinliler kadar kayba uğramaz. Biz gerçekten başarmak istiyoruz. Obama ve Kerry’nin hakikaten başarılı olmasını istiyoruz. Onların başarısı benim için özgürlük, bağımsızlık, devlet olma durumu anlamına geliyor. Filistinlilerin sahip olabilecekleri bir ev anlamına geliyor. 29 Nisan’a kadar, 9 ayın başarılabilir ve yapılabilir bir çözüm getirmesini ümit ediyorum” diye konuştu.(Garibim Erakat bilmiyor mu Obama ve Kery israile sürekli sadık kalacaklarını ve israil çıkarlarının daima yanında olacaklarını 2013 yılında defalarca söylemişlerdi. Barış görüşmelerinde sadece İsrail’in birtakım çıkarları aranmaktadır. Ve İsrail hiçbir zaman Flistin’e nefes aldırmak istemeyecek. Bölgede savaş siyaseti yapan ve bunun üzerinden kazanan ülke İsrail ve onun ardındaki küresel güçlerdir. Bu tür görüşmeler yüzlerce kez yapıldı bazen neden tekrar bu görşmeler gündeme geliyor diye sorduğumda israil çözüm ve barış istemiyor cevabını defalarca teyit ettik. Çünkü israili kuran Amerikalı birkaç zengin bozgunculukla kazanmayı yol edinmiş. Ve zorbalıkla haklılıkları için çabalıyorlar.)
· Dünyada Flistin ve İsrail mücadelesini incelediğinizde haksızlık ve hukuksuzluk üzerine kurulu bir düzenin getirdiği savaşı görürsünüz. Haksız zorbalar sahiplenmesi sürekli savaşla sürdürmeye çalışacaklardır. Buna mecburdurlar. Bu stres halklara yüklediğiniz bu düşmanlık sadece birkaç kendini inanan sanan amerikalı işadamın isteğidir. Ancak sayısız ölümlere neden olmaktadırlar. Hem Flistin topraklarına geleceksiniz, oradaki barışı bozacaksınız. Kutsal kitap’ta Tanrının krallığına Siyon gösterildi diye bu bölgeye gelerek zorbayla bir krallık kurma çabaları ne kadar tanrısaldır sizce. Amerikada güç sahibi birkaç zengin kendilerini tanrı yolunda sayarak haksız kazanç ile Filistin bölgesindeki halka haksızlık ve zulüm üzerinden mehdi krallığı kurmaya çalışmışlardır. Yeni dünya dedikleri kıtalara zorbalıkla sahip olanlar o bölgenin halklarını öldürenler kalkıp hak yoldayız diyorlar. Zorbalıkla topraklara sahip olma çabası ve tanrı yolunda bölge halkına fitne ve savaş çabası ne kadar doğru ve tanrısaldır. Haksızlık fitne ve savaş üzerinden tanrı krallığı kurulmaz. Bu İsrail zihniyeti ile bu savaş hiç bitmez. Savaşta kazanan olmaz ama barıştan herkez kazanır. Esenlik ancak barış ile mümkündür. İsrail, Filistine ve ortadoğuya savaş siyasetiyle ayakta durmayı ve kazanmayı yol edinmiş. Güttükleri savaş ve düşmanlık siyaseti boştur. Batıl, hükmetmek ve sahip olmak için bu yöntemleri kullanır. Ancak nereye kadar haksızlıkla sahip olacak ve hükmedecektir. Haksızlığa mutlaka tepki doğar ve bu savaşın sonu yoktur. İnsanlara ve yeryüzüne zorla sahip olmak ve yönetme düşüncesi çok şeytanidir. Bu savaş haklı gerekçeli olmayınca yıllarca sürmektedir. Ve sonsuza kadar da sürer.
· Savunma Bakanı Moshe Yalon, yazılı açıklamasında, "Başarıyla fırlatılan Ofek 10 uydusu, İsrail'in olağanüstü teknolojik yeteneklerinin ek kanıtıdır" ifadesini kullandı. Yalon, Ofek 10 uydusunun, İsrail devletinin istihbarat toplama yeteneğini geliştirip, savunma topluluğuna, günün her saatinde her türlü hava koşullarında uzaktaki ve yakındaki tehditleri yönetmesine imkan sağlayacağını belirtti. Çalışmada emeği geçen Savunma Bakanlığı Uzay Ajansı ile İsrail Uzay Endüstrisi'ne teşekkür eden Yalon, "Komşularımız üzerindeki önemli teknolojik üstünlüğümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. İsrail, 4 yıl önce de benzer bir "casus uydu"yu uzaya fırlatmıştı. "Casus uydu" İsrail'e, İran'ın yanı sıra bölgedeki diğer Ortadoğu ülkelerini de izleyebilme kabiliyeti kazandırdı. Hepsinden önemlisi Türkiye’yi izliyorlar. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir uydusunu Kazakistan’dan fırlatmıştı.
· İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin'de kurulacak uzlaşı hükumetinin tanınmaması çağrısında bulundu.
· İsrail, Kıbrıs’ta petrolü çıkarmak ve dağıtmak için Amerika’dan yardım istedi. ABD dışişleri bakanı Con Biden Kıbrıs’a gelerek Güney ve Kuzey kıbrısa barış girişiminde bulundu. Sırf çıkarlarından dolayı amerikayı kullanan İsrail Petrolün taşınması konusunda çıkmazda kaldı. Bir de ziyaretinin k.kıbrıs türk kesiminin tanındığı anlamına gelmez diyor. Tanrı onların kirli planlarına izin vermeyecek. Batmakta olan Kıbrıs’a israil sahip çıktı. Para yardımı yaptı, karşılığında ucuz petrolü çıkarma ve satma fırsatı yakaladı. Şimdi bu çıkmazdaki durumunu kullanmak istiyor. Ama her yoldan önleri kapalı. Türkiye’ye mecbur kalıyorlar. Anlaşmak için kuzey kıbrısı ikna ederek Türkiye üzerini kullanmak istiyorlardı. Yıkılmak üzere olan Yunanistan’a da Avrupa ve İngiltere destek çıktı. Amaçları Türkiye’ye karşı kullanmaktır. Zamanla bu durum daha net görülecektir.
· İsrail mescid-i Aksa’yı işgal ediyor. Diğer dinlerin özellikle de müslümanların ibadet etmesi engelleniyor. Müslümanlar Mescid’i aksadan yaka paça dışarı atılıyor. İsrail askerleri ile müslümanlar ibadet için aksa çevresinde tartışıyor ve çatışıyorlar. İşte dinlerin özgürlük merkezinde neler yaşanıyor. Gerçekten tanrı yolunda hak bir egemenlik olsaydı orada tüm dinlerin tanrıya ibadet etmelerine fırsat ve zemin hazırlanırdı. Ama günümüzde şeytanın egemenliğini ve sıkı tarafgirliği görmekteyiz. Kutsal topraklar artık zorbaların merkzi durumdadır. Mescid-i Aksayı işgal eden diğer dinlere kapatan ırkçı ve saldırgan tavır sergileyen İsrail bu kafayla mutlaka kaybedecektir. Zorbalıkla sahip olmak ve hükmetmek inançsızların felsefesidir.
· İsrail dünyanın bu kargaşalı ve yoğun siyasi atmosferini fırsat bilip Filistinlilere baskı ve zulmünü arttırdı. Filistinlileri öldürüyorlar. Yerleşim yerlerini gasbediyorlar. Bazı ibadethaneleri ilhak ediyorlar. İbadetlerini ve yaşamsal gerekliliklerini engelliyorlar.
· ABD ve İsrail ortadoğuda ortak çalışma sergiliyorlar. İsrail’in insansız hava araçları da kullanılıyor. Pakistan’da, Afganistan’da, Suriye’de,Yemen’de insansız hava araçlarıyla inanan halkların liderlerini avlıyorlar. Gökten bilinmedik bir yerden bir füzenin bir anda tepenize düşmesi ne kadar haince bir saldırıdır. İnsansız hava araçlarıyla saldırılar çok canicedir. Böyle silahlar gözlem haricinde yasaklanmalıdır.
· ABD, son 65 yılda çoğu askeri olmak üzere İsrail'e 300 milyar dolar yardım yaptı. ABD’li bir zenginin kurduğu israil devleti ortadoğuyu karıştırdı.
· Batı Şeria'nın Beytüllahim ve El-Halil kentlerinde 7 Filistinlinin daha gözaltına aldığı aktarılan açıklamada, İsrail'in geçen ay 3 Yahudi yerleşimcinin kaybolmasından bu yana gerçekleştirdiği operasyonlarda, gözaltına alınan milletvekili sayısının 25'e ulaştığı kaydedildi. İsrail hapishanelerinde daha önce 11 milletvekilinin tutuklu bulunduğuna değinilen açıklamada, "Böylece İsrail hapishanelerindeki Filistinli milletvekillerinin sayısı, 36'ya yükseldi" denildi.
· İsrailin en büyük yandaşlarından Kanada, vatandaşlarına Gazze'yi terk etmeleri çağrısında bulundu.
· Başkent Bangkok'taki İsrail Büyükelçiliği önünde toplanan bir grup Müslüman, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.
· İsrail havadan 'terk edin' kağıdı attı İsrail savaş uçakları Gazze’ye havadan uyarı kağıtları attı. İnsanları tedirgin eden, korkutan ve sürgün etmeye çalışan İsrail’in taktikleri sürüyor.
· Darbeci Sisi'yi meşrulaştırma çabaları devam ediyor. Çünkü mısır da onlar için çok önemli. Mısır halkını ve küresel kamuoyunu daha ne kadar aldatmaya çalışacaklar merak konusu. İsrail ve ABD, Gazze'deki vahşet karşısında Hamas'ı suçlayıp Sisi'nin arabuluculuk çabalarını yere göğe sığdıramıyor Hararetli açıklamalar ateşkesteki kirli tezgahı da ortaya serdi. Darbeciden 'kahraman' üretmeye çalışan Obama, Sisi'nin 'çabasını' cesaretlendirici buldu.
· ABD ve İsrail dünyadan yükselen tepkilerden dolayı geri adım attı. Kerry'nin ateşkes görüşmeleri için Mısır'a gideceği bildirildi. Mısır, İsrail'in saldırılarının durdurulması için ateşkes görüşmesinde bulundu. Böylece Mısır’ın dinsiz yöneticisi Sisi’yi iyi göstermeye çalışacaklar. Tipik Amerikan siyasetini yine uyguluyorlar. Sisi’yi müslüman ve barışçı iyi bir lider gibi gösterip hem Filistin hemde Mısır halkının gönlünü çalmayı hesaplıyorlar.
· Tayyip Erdoğan ‘İsrail orantısız güç kullanıyor.’ İfadesinde bulunmuştu. Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, İsrail'in Gazze'de orantısız güç kullandığına dair bir kanıt görmediklerini belirtti.Earnest, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, "İsrailliler, Filistinliler tarafından, orantısız güç kullanmakla ve bazı durumlarda savaş suçu işlemekle suçlanıyor. ABD yönetiminin bu eleştiride haklı gördüğü bir unsur var mı?" yönündeki sorusuna, "Biz, böyle görmüyoruz" yanıtını verdi.Brifingde gazetecilerin, İsrail'in Gazze'ye saldırılarının yol açtığı sivil kayıplara dikkati çeken ısrarlı sorularına maruz kaldığı gözlenen Earnest, "Hiçbir ülke sivilleri hedef alan roket ateşini kabul edemez. Bu nedenle de İsrail'in kendisini savunma hakkını destekledik" ifadesini kullandı.
· Tayyip Erdoğan: İsrail, Filistin'de terör estiriyor. Bu bireysel terörün önüe geçti. Devlet terörü oldu. Her Ramazan ayında bu saldırıları yapıyor. 8 günde 200'e yakın Gazzeli şehit oldu. Çoğu çocuk ve kadın. Bu katliamın en acı boyutundan biri de insanlığın bu katliama sessiz kalmasıdır.Bir tarafta tanklar insanları bombalıyor, diğer tarafta İsrail askerleri kutlama yapıyor. Bu nasıl insanlık. İsrailli bir kadın parlamenter, 'Filistinli annleri de öldürelim' diyor. Bunun Hitlerden ne farkı var. Batıya neden susuyor. İslam dünyası, kardeşleriniz ölürken daha ne kadar tepkisiz kalacaksınız.Filistin'de sadece insanlar ölmüyor, insanlık ölüyor. Bu zulme tepkisiz kalanlar onların ortağıdır. Biz susmadık. Tepkimizi tokat gibi yüzlerine çarpacağız. Biz zalimlerin değil mazlumların yanında olmaya devam edeceğiz. Son nefesimize kadar Filistin mücadelesini savunmaya devam edeceğiz. Biz dengelere değil Allah'a inanırız. Dengeler adına susup milletine nankörlük yapanlardan olmayacağız.İsrail halkına sesleniyorum. Devletlerinin bu katliamına itiraz etsinler.Bu saldırılara sürdükçe Türkiye ile İsrail'in ilişkileri asla normale dönmeyecektir. Son olarak bir kez daha Filistinli kardeşlerimize sesleniyorum. Asla yalnız değilsiniz. Yardımlarımızı sürdüreceğiz. Kanı durdurmak için Filistin davasını savunmak için yanınızda olmaya devam edeceğiz.
· Dünyaya barışı ancak Recep Tayyip Erdoğan getirebilir. Bunun sağlarsa ‘Dünyayı kurtaran adam’ denilebilir. O’na tüm dinlerin mehdi’si diyorlar. Dünya barışını sağlarsa bu doğrulanmış olur.


fetih isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ghisa Sonbahar Kış Modelleri 2013 2014 Trendleri ve Ghisa Kataloğu SıLa Tesettür Giyim / Aksesuar 0 19.03.2013 09:36
2013 - 2014 Olcay Sonbahar - Kis Pardesü Ve Kaban Modelleri SıLa Tesettür Giyim / Aksesuar 0 19.03.2013 09:26
Sefamerve 2013 -2014 Sonbahar Kış Pardesü - Kap Modelleri SıLa Tesettür Giyim / Aksesuar 0 19.03.2013 09:15
Jaade Giyim 2013 2014 Elbise Modelleri SıLa Tesettür Giyim / Aksesuar 2 13.02.2013 23:13
2013 - 2014 Zühre Pardesü Modelleri SimaL Tesettür Giyim / Aksesuar 0 06.02.2013 11:16


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları