Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > GeneL KonuLar > GünceL HaberLer

Like Tree1Likes

Köşe yazıları


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki GünceL HaberLer - kategorisi altındaki Köşe yazıları isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 08.03.2018   #1
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları

*Fırat Kalkanı Harekâtı’ndan 17 ay sonra Zeytindalı Harekâtı’nda destan yazıyoruz.zaferin yaşandığı Afrin, Gazianteb’in kardeşidir. Ayıntab ve Afrin, Halep in ilçeleriydi. Mehmetçik Sultan Selim Han komutasında 24 Ağustos 1516’da Mercidabık Zaferi’ni kazanmış Kanal Cephesi’nin devamı olan Filistin-Suriye Cephesi’nde ağır zayiatlar verilmiş 30 Ekim 1918 Mondros Mütarekesi bu bölgelerde imzalanmış suriye bölgesi zafer ve hüsran bölgesidir Kanal, Sina, Hicaz, Kudüs, Filistin, Şam, Halep, Bağdat ile Afrin, İdlib, Azez, Arap Pınarı Ayn el Arab *gibi yerleri*kaybımızdan bir asır sonra kaderi İlâhi, Mehmetçiği yeniden Sultan Selim topraklarına sevk etti.**Şu Garipliğe bakın 5 asra adaletle hükümettiğimiz ata topraklarımızı işgal eden I. Dünya emperyalistleri harekât için müsaade almamızı ummaktalar. I. Dünya emperyalistleri Orta Doğuyu İslâm coğrafyasını işgal ederken Osmanlıya karşı gafil ve sözde Arap aşiretlerini islam topraklarını gasbedip İsrail’e kazandırmak isteyen sömürgeci güçlerin Kürt komünist aşiretleri kullanıyorlar.komünist aşiretler ümitlerini kaybetmedi ağababalarının teşviki sürmekteydi.* Ankaranın ikazlarına rağmen tacizlerine devam ettiler Erbilde referandumla bağımsızlık isteme hadsizliğine kalkıştılar Türk milleti, güçlü iradesiyle 15 Temmuz ihanetini yok etti, Erbil nankörlüğünü kahrı perişan eyledi IV. Muradın ata topraklarını kafirlere çiğnetmedi Amerika çaresizce Türkiye ve Irak hududunda 30 bin kişilik askerî birlik kuracaklarını açıkladı. Amaçları DEAŞ lı teröristlerle Kürt koridoru dedikleri terör koridorunu oluşturmak komünist Kürt aşiretleri maşa kullanmaktı IV. Murad’ın fatihi olduğu topraklarda Büyük Kürdistan, ve Büyük israili kurmak istediler

*İşgalciler için Afrin’ Akdeniz kapısıdır 15 Temmuz darbesindeki tüm gayretleri, Fırat’ın doğusuyla batısındaki Afrin’i birleştirmekti. Fırat’ın doğusu Suriye’nin kuzey doğusudur zengin petrol yataklarına sahiptir. Arap Baharından sonra Esad, Suriye’nin kuzeyini Türkiye’ye inat Kürt unsurlara bırakmıştı Suriye yer altı kaynaklarının yarıya yakını ve topraklarının üçte biri teröristlerin eline geçti.Suriye iç harbinden sonra KCAK: PKK/PYD-YPG, Irak’ın kuzeyinden başlayarak Suriye’nin kuzeyi ve Türkiye’nin güneyinden Akdeniz’e uzanarak devletleşme cesareti gösterdi. Amerika, İsrail ve Rusya tarafından maşa kullanılıyorlardı Fırat Kalkanıyla tüm oyun bozuldu.*Türkiye’ye karşı kurulan haçlı-hain iş birliği,sabır taşımızı çatlattı Afrinde Zeytindalı Harekâtı başladı Rusya, hududumuzda ordu kurmaya kalkışan ABD’yi Türkiye’yi kışkırtmakla suçladı. Pentagon Türkiye’nin kaygılarını anladıkları gibi bir cümle kullandılar. Sonra da gerilimi tırmandırmama çağrısı” yaptılar. Bu samimiyetsiz söz, 15 Temmuz ağzıdır. O uğursuz gece Obama, uzun müddet sustuktan sonra* taraflara itidal tavsiye ediyoruz!” demişti. Bir tarafta *bdevlet, diğer tarafta teröristler varken “taraflar” diye* konuşmak hakikati saptırmak herkesi kör âlemi sersem sanmaktır.

*Zeytindalı Harekâtı, iyi bir istihbarat hazırlığından sonra* 20 Ocak 2018 günü saat 17’de başladı. Mehmetçiğin ve bütün vatan evlâdlarının yolu açık olsun. Allah, yardım etsin ve muzaffer eylesin.
burası Peygamber ocağıdır” mânevi komutanlar, Sultan Selim Dördüncü Murad Handır mânevi koruyucularımız Şam muhafızı Bilali Habeşi, Muhyiddini Arabi ve Mevlana Bağdadi Hazretleri ve nice eshab, evliya ve ulemadır...Gül Baba Türbesi’nden Gümülcine’ye, Gül Babaya Sarıkamış’a, Kıbrıs’a, Rodos’a, Bağdad’a, Kudüs’e Yemen’e, Sudan’a kadar şehidlerimizin al kanları, topraklarımızı uçsuz-bucaksız paha biçilmez bir Hereke halısı gibi nakış nakış işlemiştir. **
Bir millet, uyanmakta, şuurlanmakta kendine dönmektedir. Dirilen millet, tarihle hesaplaşıyor. Bu millet,ve ümmet kendine dönecektir Paralı askerler, Mehmetçikteki cihad ruhunu anlayamazlar.Sırada Menbiç var Fırat’ın doğusu var…*Afrinde İlk hava taarruzu 72 uçakla yapıldı. El Bâb’da 72 şehid vermiştik bu taarruz el baba saygı duruşudur Başbakan Yıldırım, basın açıklamasını, Sultan Vahideddin Köşkü’nde yaptı. İngiliz emperyalizminin mağdur ettiği *Mehmed Vahiddedin , son Osmanlı Sultanıdır son İslâm Halifesidir. Açıklamanın O mekânda olması, Vahşi Batının I. Dünya talanına karşı dik durmaktır bâşkaldırmaktır batıya olan isyanımızdır. *Kara harekâtı ordumuzun 21 Ocak 2018 günü saat 11.05’te Kilis’in Gülbaba Mevkiî’nden *Afrin’e girmesiyle başladı. Gül Baba Türbesi, Macaristan’dadır. Gül Baba Merzifonlu Alperen Cafer Efendidir 29 Ağustos 1526*da Mohaçta cuma günü şahadet şerbeti*içmiş, cenaze namazını Şeyh’ül İslâm Ebu’s Suud Hazretleri kıldırmıştır. musalla taşının önünde 200 bin kişilik bir cemaat vardır. Muhteşem Süleyman imamın arkasında er kişiye el bağlayan mü’minlerden biridir

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #2
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
ANALAR, NE ARSLANLAR DOĞURMUŞ!..

*Abdülhamid Hanı Fransız İhtilali’nin zehirlediği
kıt akıllı ırkçılar toprağa düşürdü,Kürtçülük fitnesini; Abdülhamid Han muhalifi akılsızlar
İslam’ın ve ümmetin amansız düşmanı İngiliz seralarda çimlendirdi,Komünistler, fidanlaştırdı,
Kapitalistler, ağaçlandırdı.Dualarla karılmış, şehid kanlarıyla sulanmış gazi topraklarının civanmert evladları kürtçülük fitnesini kökünden söküp atacak, hudutlar yıkılacak ve kardeş, kardeşle kucaklaşacaktır inşallah.Mü’minler, kardeştir.
Kalbleri birdir.İmanları birdir.Kıbleleri birdir.
Onlar, Allah’a kul, Habibine ümmettir.
Onlar, korku nedir bilmezler.*Onlar Oğuz Han Alparslan Yıldırım Fatih Yavuz Murad Han Çanakkale ve İstiklal Harbi kahramanları Kore Kıbrıs Afrin şehitleridir onlar Mehmetçiktir! Mehmed, ismini Şanlı Peygamber’den alan tek askerdir.Mehmedim, Avuçlar, semaya senin için açılmaktadır.şehadet aşkın Bedr’de tutuştu.
Ananın ak sütü helal,Şahadetin afiyet,
Gazan mübarek,Fetih suresi yoldaşın,
Yolun açık olsun Bil ki sömürge çağına son vermektesin. doğan güneş, zaferini kutlamaktadır.
Muştular oldun!...FETİH MÜBAREK OLSUN!

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #3
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
Fethiniz mübarek olsun

*millî mücadele ve millî cihâd yolunda Fırat Kalkanı bir ilkti. İlk hamleyle bugünlere hazırlandık. Hazırlığın güzergâhını Cumhurbaşkanı Fırat’ın doğusu-batısından sonra Kandil’e kadar gidilecek.
Afrin Harekâtı, Kızılelma yürüyüşüdür *PYD’nin başındaki terörist Müslim ağababalarına Türkleri durdurun diye feryat etmekte yalvarmaktadır Afrin Harekâtı’nda Mehmetçik ve Suriye Millî*Ordusu"* mücahitlerinin mânevi gücü yüksektir. mânevî zırhla Burseya Dağı fethedilmiştir hain ve zalimlerin kalesine Türk’ün fetihlere hasret şanlı bayrağı dikildi. ikinci Kandil dağını ABD kurtaramamış Mehmetçik fethetmiştir fethin mübarek olsun şanlı asker*Dedelerimiz Harb-i Umumide I. Cihan Harbi’nde düşmanla cenk etmiştir bugünde şanlı torunları Afrin’de, Cebel-i Burseya’da 7 düvele cihad etmektedir. Millî Mücadelemizin ismi "Millî Mücahede"dir. Halife’nin, cihad ilânı"yla başlamıştı. cihada Müslümanların iştirak etmesi farz-ı ayn
Allahın buyruğuydu O gün cihad, 7 düvele Haçlıya yapılmaktaydı. Dün Bosna’da yapılan buydu. Bugün Afrin’den Kandil'e kadar yapılan ve yapılacak olan muharebe cihaddır.

*cihadımız Çanakkale’de olduğu gibi*bir müdafaa harbidir.meşrû müdafaa yapmaktayız. Türkiye Cumhuriyeti bugün kendi topraklarının bütünlüğü, vatandaşlarının hürriyet ve hayatı ve komşu devletler Suriye ve Irak’ın toprak bütünlüğü ve oradaki insanlar için hukuki meşrû müdafaa yapmaktadır.*Bugün ortadoğuya tarafsız kalmamız mümkün değildir insanların katledilmesine aldırmazlık edemeyiz. *Türk milleti suriyeyle filistinle din kardeşidir. kan kardeşidir tarihimiz ortaktır zulme razı olamayız.*Suriyeden Arap, Kürt ve Türkmen kardeşlerimiz mülteci olarak ana vatanları Türkiye’ye sığınmasalardı Tek bir kişi gelmeseydi bile Stalin eşkıyası esedin haçlı iş birliğiyle sivillere zulmetmesine meşru müdafaa hakkımızı kullanırdık.*Suriye nüfusunun yarısı yerinden yurdundan olmuştur.

*40 yıldan bu yana bölücü terörden çekmekteyiz. camilerimize cemaatimize vatanımıza tasmalı köpekler saldırmaktadır. seyirci kalmamız milletimize ihanettir *cephede aslanlar gibi cihad eden*Mehmetçiğin kuvveti mâneviyatı morali yüksektir. Kendini Mehmetçik gören vatandaş aynı ruh hâlindedir. 15 Temmuz'dan içeriden ve dışarıdan sinsi algı operasyonlarıyla "cihadcı ruhumuz ve cihad*şuurumuz öldürülmek istenmiştir. *mukaddes kitabımızla harp ediyorlardı. 15 Temmuz gecesi millet cihadda dirildi. *Suriyeli vatanseverler ve askerimizin moralini yükselten sebebler Hükûmet, güçlü bir siyâsi*iradeyle arkalarındadır. 80 milyon Türkiye ve İslâm âleminin duaları onlarla beraberdir. Mehmetçik, sağanak sağanak dua almaktadır.
*Cephede savaşan askerin hiçbir eksiği yoktur. Muharebe silahlarımızı kendimiz*yapmaktayız. Başkomutan, Ordu’nun başındadır…
*Uzun ve şerefli bir yoldayız.
40 yılın hesabını görüyoruz.
Belki de 100 yılın…
Kâzım Karabekir ne demişti?
-Yâ İstiklâl yâ ölüm!!!
Afrin aslanları! Fethiniz mübarek olsun!
Alnınız iki cihanda da ak olsun!
Allah, zaferlerinizin devamını nasip buyursun.
Alnınızdan öpüyoruz...

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #4
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
Fethiniz mübarek olsun

*Arapçasıyla “Cebel-i Burseya”, Türkçesiyle*“Burseya Dağı”, Kuzey Suriye’de Haleptedif 855 metre rakımlı dağ,* Azez Ovasıyla Afrin Çayı Vâdisinde yer alır. *Dağlar ve ırmaklar, muharebelerde *son sözü söyler Dağlar susar, ırmaklar konuşur son söz onlardadır. Zafer, sonların rızasına* bağlıdır. 90 bin yiğit Mehmed,* Allahüekber Dağlarını aşabilseydi Türk Ordusu, Turan ile buluşacak ve sonrası bu günkü gibi olmayacaktı.*Zeytin Dalı Harekâtı, 20 Ocak 2018 *ikindi vakti başladı.. *Harekâttan 8 gün sonra 28 Ocak 2018 günü zafer, kazanıldı. Harekât, başladığında *ikindi ezanı okunmuştu Burseya Dağı’nın fethinde vakit, asr-ı evveldir.*Müfessirler, yorumcuları, asr’a *“ikindi vakti” ve yüzyıllık zaman demişlerdir. *Zeytin Dalı Harekâtı ve Burseya zaferi Allahü teâlânın “ve’l asr…” diyerek yemîn ettiği asr vaktinde, ikindide başladı *Türk Bayrağı’nın Burseya Dağı’ndaki düşman kal’asına dikilmesi *asırlık, yüz yıllık hasretin neticesidir; bir kardeş kucaklaşmasıdır.*Buseya bayrağı siyasetçi, devlet ricâli kurmayın aklı ve hesap eseri değildir. Fetih Sûrelerinin, Umredeki, gecedeki, seherdeki, asırdaki…. duaların, Allah katında kabulünün mübarek tecellisidir.biz o dağa “BUSEVDA DAĞI” adını koyduk.

*Küllî irade, cüz’î iradeyi sevk ve idare etmektedir.
Ey Rabbim…Bize güzel yazılar yaz.
Senin Habibin Peygamberimizin ordusu bu millet, nice zaferden sonra 1683’teki Viyana kaybından bu yana gülemedi. O’nu güldür ya Rabbi! *Bu millet, senin ve Habibinin şanlı Bayrağını, asırların zafer hasretinin nişanı olarak ‘Busevda Dağı’nda yükseltti.*Rabbim, sen Bayrağımızı düşürme! İslâmın iç ve dış düşmanları 7 Düveli, zalim haçlıyı sevindirme!Şehîdlerimize rahmet eyle. Arkada kalanlara sabırlar ver. Yâ Şâfi; gazilerimize şifalar lütfeyle.*Allahım,Bu millete yeniden İslâm’a hâdim olma, Ümmete Serdar olma şânını bahşeyle.Asr vakti hürmetine, Asr Sûre-i celîlesi hatırına Mehmetçiği mahzun eyleme. Âmin...

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #5
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
MUHALİF SURİYELİ ASKERLER MEHMETÇİKTİR!..

*Mehmedcik Yüce Allah’a îmân eden aleyhisselâm yolunda yürüyen Bayrağımız ve Ezan-ı Muhammedîyeye ay*yıldızlı Al Bayrağımız’a*sevdalı olan,*kalbinde engin bir vatan sevdası taşıyan millet bağımlısı ümmet şuurunda olup, namus ve millî haysiyetten taviz vermeyen istiklâlimiz için her fedakârlığı göze alıp, canını feda eden gaziliğe yükselip, şahadete kanatlanandır*gazanız Cihadınız mübarek olsun yaşadığınız hayat helâl olsun! ana ve babalarınızdan Allah razı olsun.
*Bedr Şehîdlerindeki hasletler bütün şehîd ve gazilerimizde vardır. Dandanakan Malazgirt’e, Mohaç Bağdat’a, Amare Sakarya’ya, Kunuri Kıbrıs Fırat Kalkanı ve sayamadığımız er meydanlarında kanları, yürekleri ve cesaretleriyle destan yazan; yiğitlerimiz hz Ali, ve şehîdler serdarı Hamzadır Afrinde Menbiç dövüşen yiğitlerin hepsi bedir şehididir

*Fırat Kalkanı Zaferi, ÖSO denen yiğitlerle kazanıldı. Bugün Afrin de onlarla verdiğimiz cihad mücadelesidir ve öso Suriyenin Kuvayı Millîyesidir
*Millet, cephedeki arslanlar için “Mehmedcik” derken hem Türk Ordusu’nun azîz neferlerini ve hem de Suriye Kuvayı Millîyesinin azîz neferlerini kastetmektedir. Aksini söylemek bozgunculuktur ve düşmandan yana yer almaktır.*Suriye Muhalefeti’ni BM üyesi devletlerin üçte ikisi tanımakta müzakerelerde yer almaktadır. Onların Hür Suriye Ordusu adıyla askerî teşkilatı vardır. kardeşlerimize terörist terör örgütü adıyla anmak İslâmın mukaddes cihad kavramını yermektir soylu milletimize düşman olmak demektir.
*İftira atılan suriye Mehmedcikleri değerlerimize sevdalıdır. Fırat Kalkanı’nda bizimle şehîd düşmüşlerdir müfteriler, Çanakkalede içki içip eğlenmişler yiğitlere hakaret edenler, Nusayri, Baas ve Esad’dan yana saf tutmuştur*Mehmedciğe bir şey demeye yürekleri yetmeyenler, Suriye Kuvayı Millîyesine saldırıyorlar. yabancılaşmış nasipsizler, yerli ve millî her şeye karşıdır.*Kem söz,*sahibine*fazilet, hak edene aittir.
bir gün herkes, sevdiğiyle olacaktır.
Dileyen, dilediği yerde olur!..

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #6
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
KAHRAMANLIĞI AŞAN YİĞİTLER!

*Bu millet, İslâmla şereflendikten bu yana şehidliğe sevdalıdır. Afrin’de şehidler veriyoruz, gazilerimiz oluyor. 20’li, 30’lu yaşlardaki aslan delikanlıların yaptıkları ortada. yiğitlerin amelleri üzerine bir şey demeye gerek yok.*Onlar, hayatlarıyla, kanlarıyla, yürekleriyle destanlar yazıyorlar. şehadet şerbeti içip ebediyete göçüyor, ve gazilik mertebesine yükseliyor.*Şehidler, can verirken acı duymazlar onlar, ölü değil, diridirler lâkin biz onları göremeyiz.Gaziler, yükseldikleri mertebeye şükrediyorlar.Gazilik rütbesi, dünya rütbelerinin üstünde.*yiğitlerimizin Bir de cephe gerisi var. Hâne halkı var. Onları şehit ve gazi ana-babaları can parçalarını, cepheye uğurluyurlar *onlar eş ve kardeş Aslan gibi evlâdını, körpe yaşda toprağa veren ana-babalar nişanlı kızlar, eli kınalı gelinler feryad-ü figan etmiyorlar isyan şikayet ve idareciye içerlemiyor vatan sağolsun diyorlar*gazilerimiz hamd etmekte, şehid ana-babaları, eşi, kardeşi *şükretmekte ve* bizi de askere alsınlar, şehid olmak istiyoruz, her kula nasip olmaz ben şehid babasıyım, anasıyım, eşiyim… demekteler. *Şehitit eşleri, yetim yavrucaklarını kucaklarken Allah’a hamd etmekte, devlete, millete teşekkür etmekteler

*Baba konuşuyor sanki bir dev. Konuşuyor Aslan parçası oğlunu şehid vermiş neredeyse bayram edecek. İnanılmaz bir tevekkül ve teslimiyet. Ana, ondan da yiğit, içten gelen konuşmasıyla tüyler diken diken Şehidin bacısı konuşuyor Bu nasıl bir yükseklik Bu yürekleri besleyen cevher nedir?
*Şehit Ana, baba, eş, yetim ve kardeşlerdeki ahlâk, nasıl bir ahlâktır hiçbiri şehidlik kursuna gitmedi, kahramanlık dersi almadı!..kalbi aleyhisselam- muhabbetiyle doldu, Allah aşkıyla nakışlandı, iradeleri çifte su verilmiş çeliğe döndü.
*Türk’ün evi, mekteptir Gazi konuşuyor deryalar coşuyor.Çünkü samimi, çünkü riyâsız çünkü yaşıyor.Şükür ki, hamd ki cepheye gitme zarureti doğunca milletin içinde “ne yapalım diyen sünepeler çıkmıyor.

*Bir destanı, *milletçe yazıyoruz. Silah fabrikalarımız harıl harıl millî silah îmâl ediyor, borsa coşuyor, iş adamı yatırımlar yapıyor, muhabirler cepheyi aşkla* ekrana taşıyor, gazimiz sadece dua istiyor, şehid babası, anası, bacısı eşi biz şehit olmak istiyoruz diyor, *gençler sıra sıra askere gitmek istiyor, ablalar, halalar teyzeler Mehmetçiklere sofralar donatıyor. Bu hikâye, hududun iki yakasının, bir asırdır ayrı düşmüş bir yüreğin iki parçasının hasretle kucaklaşmasının hikâyesidir.*Bugün Dua vaktidir.Aşrı şerifler, Yâsinler, Fetih Sureleri, hatmi şerîfler, dualar, şehidlerimiz, gazilerimiz arkada kalan sabır âbidesi yakınları içindir.*cephedekiler ve cephe gerisindekiler.Kahramanlığı aşan yiğitlerdir.bazı bahtlılar, kahramanlığı aşıp şehidliğe gittiler.Bazıları, gaziliğe yükseldiler.Bazıları, onların evlâdı, eşi, nişanlısı, kardeşi anası-babası olma bahtiyarlığına erdi.Cephe ve cephe gerisindekiler *Bir kısmımız şehid olmaktayız*şehidliğe hasret çekmekteyiz. Kahramanlığı aşan yiğitlere selâm olsun.Onların hakları Asla ödenmez!..Bir asır evvel, yiğit dedeleri toprakları kanlarıyla sulamıştı.Şimdi *yiğit torunlar, aynı toprakları kanlarıyla sulamakta.

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #7
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
AFRİN’İ ANLAMAK

*Suriye merkezli ihtilafta iç harp, terör, rekabet ve savaş aynı anda yaşanmaktadır Taraf devletler ABD Rusya İran, İsrail. koalisyon Başını Britanya Krallığı’nın çektiği AB devletleridir. kraliçenin çatısında Kanada, Avustralya ve Yeni Zelenda yer alır.kullanılan maşa eşkıya ve teröristler PKK, PYD ve DEAŞ’ FETÖ Türkiye aleyhine faaliyettedir.
*PKK, I. Dünya Harbi’nde Osmanlıyı Padişahı ve halifeliği yıkan emperyalistler tarafından, 40 yıl önce bu vatana musallat edilmiş ve desteklenmiştir, desteklenmektedir.*Suriye vilayetimiz, harp, kargaşa, terör, rekabet ve savaş sahasıdır bölünmüştür. Nusayri rejim güçleri, muhalifler ve Suriye Kuvayı Milliyesi.olarak 3 e ayrılır Rejim, iç unsurlarla savaşmakta İsrail’le araları kötüleşmektedir uçağını düşürmesi tesadüf değildir. Kapışmaları, harpten ziyade İsrail’in Suriye’yi işgali olur. emperyaller, Suriye’ye sevk ederlerse suriye, yangın yerine döner. *PKK, ABD’nin terör listesindedir. Lakin PYD’yi stratejik müttefik saymaktadır. PKK, Rusya’nın terör örgütlerinde yoktur. PYD’nin Moskova’da temsilcilik açmasına müsaade etmiştir. Rusya’nın Suriye’de 2, ABD’nin 20 üssü vardır. *Rusyanın suriyedeki emeli Akdeniz ve Orta Doğu’ya inmektir ABD Büyük İsrail yolunda Kuzey Irak’tan Akdeniz’e uzanacak bir Kürt devleti kurmak için suriyededir tüm hayalleri ve bozmak için suriyedeyiz ve tüm kirli oyunları bozmaktayız.

*İran Suriye’dedir. Suriye rejiminin yanındadır, Türkiye ile dost zannedilmektedir Washington, İran’ın Suriyedeki faaliyetlerinden rahatsızdır. Türkiye İran’ın Şia ideolojisinden rahatsızdır.
*Biritanya ve ABD çok yara almıştır Washington, teröristlere her türlü desteği verdiği için Türkiye rahatsızdır. Biz, Rusya’ya karşı güçlenmek için NATO’ya girmiştik. Bugün Moskova, Ankara’ya yakındır. Washington, dostu-düşmanı ayırt edemez hâldedir. Son 3 Başkan kifayetsizlikte yarışmıştır.
*FETÖ darbesinin arkasında Washington vardır FETÖ/PDY ye destek vermiş Kuzey Irak da bağımsız bir devlet kurmaya çalışmıştır düzmece davalar kurmuş FET֒nün liderini iade etmemektedir. *Washington’dan dışişleri bakanı ve millî güvenlik danışmanı türkiyeye geliyorlar.netice alınmadan avuçlarını yalayıp isteklerine kavuşmadan çekip gideceklerdir*Türkiye, FETÖ, PKK, DEAŞ tarafından içeriden ve dışarıdan, kuşatılıp ayrıca ABD öncülüğünde terör koridoruyla karşı karşıya kalmaktadır

*türkiye Fırat Kalkanı Harekâtı’nı yaptı sahaya indi Bugün Afrin’dedir. Yarın Menbiç ve Fırat’ın doğusundan Kandile inecektir Irak ve Suriye için toprak bütünlüğünü koruyan tek devletiz. biz, kardeş topraklarız. meşru müdafaa için cephedeyiz.**her devletin suriyede hesabı vardır suriyenin işgal, ve kargaşadan kurtarılması, sulh-ve huzurun temini zaman alacaktır. Ve uzundur. Beka mücadelemiz, 2023’ü bulabilir.*Afrinde terörist köpeklerin taşmasını tutan eli görmemek Afrin’e girmeyelim, ve dönelim demek, zamanı-mekânı tarihi istikbali okuyamamaktır. İskenderun’dan Kandil’e kadar istediğimiz düzeni kuramazsak Ankara düşer.*Biz biliyoruz ki;Dün İstanbul’un hududu Belgrad vilayetimizdi. Belgrad, düştükten 125 sene sonra İstanbul, İngilizin işgaline uğradı.*Biz biliyoruz ki haçlıların sinsi hedefi, bizi vatanımızdan sürmektir Onlar, Müslümanları, Endülüs’ten 800 sene sonra sürüp çıkarma vahşetini zafer sayıp hiç unutmadılar.
Biz de unutmadık!!!...*

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #8
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
AFRİN, BÜYÜK BİR MİLLÎ DAVADIR
GEÇİT NOKTASIDIR

Mehmetcik, emniyet, istihbarat, Suriye Kuvvacıları havada ve karada destanlar yazarken...Afrin düşerken Jandarma Polis şehre girerken
Devlet, 7 Düvele, Vahşi Batı'ya, siyon ve haçlılara dişe-diş bir mücadele verilirken HDP Eş Başkanı yoldaşlar..” diye söze başlamış ve Afrin halkını direnişe çağırmıştır. aynı partiden eski bir belediye başkanı, Türkiye Kürtlerini isyana çağırmıştır bre densuzlet Afrinli Kürtler, direniş değil, imkân bulsalar Mehmetciğe davetiye yollayacaklar. Çünkü zulümden kurtulmaktalar.*Cumhurbaşkanı bakanlar masaya oturacakken, Mehmetcik Afrin’de kritik eşikteyken Mehmetcik, cephede canını dişine takmış ölürken öldürürken böylesi sarf edilen söze dikkat edimelidir sırta saplanan bıçağa dikkat edilmelidir *Afrin istikbalimizde büyük bir millî*davadır geçit noktasıdır idrak edemeyene yazıklar olsun.*1984’te ilk PKK katliamlarında sığ politikacılar ve genelkurmay 3-5 çapulcu” diyordu. Ve Bu sözü dillerinden düşürmediler.*devlet, terörle mücadele için kendilerine her türlü imkânı verdi genelkurmay başkanları, 3-5 çapulcuyu bertaraf etmeyip azmanlaşarak başa dert olmasına yol açtılar O günden bugüne gelmiş-geçmiş yetkililer ve paşalar, hesap vermelidir!..

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 08.03.2018   #9
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
DOĞU GUTA’YI KURTARMAK MI,
TÜRKİYE’Yİ DURDURMAK MI?

*Doğu Guta, Şam merkezine 10 km mesafede 104 km2’lik bir alana sahiptir ilçe ve kasabalardan meydana gelir 400 bin nüfusludur. Suriye iç savaşının en büyük mağdurudur. insanlık, iflas etmiştir.*Doğu Guta’yı rejim ve Rus uçakları bombalamaktadır. 400 sivilin can verdiği 21 Ağustos 2013 tarihli katliamdan bu yana ölen, yaralanan, sakat kalan sivil sayısı binlerle ifade edilmektedir. *Gutada Ölenler kadın ve çocuktur. Burası bombalanırken şeytan Esad zalim, esad sarayının penceresinden bombalamayı seyredebilmektedir.*Zalimin Rejimine göre Gutalılar teröristtir. Sivilleri canlı kalkan okullanmaktadırlar.’’ Bu iftiranın hiçbir dayanağı yoktur. Şeytan esed sivilleri bombalamaktadır Moskova ve tahran destekli rejim, zulme devam etmektedir. *Zalim Nusayri rejimi din ve mezhep farkı öfkesiyle sivil halka klor gazı gibi kimyevî silahlar, *vakum, misket, sığınak delici bombalar ve havan topları kullanmaktadır. *400 bin nüfuslu bir yerde gıda, ilaç, hekim yoktur.

*BMGK, 24 Şubat 2018 de Doğu Guta ve Suriyede bir aylık bir ateşkes ilan etti Rusya, kararı veto etmedi.Putin’in Nerona “yetti gayri! Düş
mazlumların yakasından!” demesi mazlumları kurtarırdı. *Washington’un mes’elesi, Doğu Guta’nın mağdur olması *değil, Kudüs’ün İsrail’in başkenti yapılmasıdır.**BM kararı,* “insani durumun alarm verdiği Doğu Guta” rejimin kuşatma ve zulmü altındaki Yermük, Fua, Kefra’daki muhasara kaldırılmalı ve buralara insani yardımlar ulaştırılmalı, ağır hasta ve yaralılar tahliye edilmelidir, diyor.26 Şubat’tan itibaren güya yardım başlayacak *Suriye ve Rusya afrinde kuşatma kaldırılmalı demiş.*Bizim aramızda da böyle düşünen talihsizler vardır Bu laf bir safsatadır

*Güvenlik Konseyi kararı DEAŞ terör örgütlerini kapsamaz Türkiye, afrinde DEAŞ gibi teröristlerle savaşmaktadır pkk Bölgeyi ele geçirme peşindedir PKK, BMGK tarafından terör istesine alınmıştır. PYD/YPG PKK’nın yavru eniktir *Türkiye, vatan topraklarına tecavüzü defetmek *için BM hukukunun verdiği hakla meşru müdafaa hakkını kullanmaktadır. sahamızda teröristler vardır. Muhatabımız olmadıklarından anlaşmamız mevzubahis değildir.*Türkiye, Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalında hiçbir sivile ziyan vermemiştir, veremez; hukuk ve adalet dışına çıkmamıştır, çıkamaz.Suriye Kuvayı Millîyesi ile hareket etmekte, sivillere her türlü yardımı götürmektedir.
*Suriyeye yardıma hem insan, hem İslam, hem soydaş olarak mecburuz. Afrin türkmen toprağıdır. yıllardır terörist işgalindedir bölge halkı Suriye Millî Kuvvetleri ile Türk Millî Kuvvetleri tarafından kurtarılmaktadır. Harekât başlarken Şam’daki idareye yazılı bilgi verilmiştir. *

*Suriye rejimi, ülke bütünlüğünü koruyamamaktadır Ve niyeti yoktur. Ülke Rusya ve İran’ın vesâyetine bırakılmıştır Kuzey Suriye teröristlere terk edilmiştir. *Rejim, hukuka aykırı olarak Suriye vatandaşlarına din ve mezhep ayırımı yapmaktadır.Suriye’nin toprak bütünlüğünü, Suriye rejimi değil, Irak’taki gibi Türkiye muhafaza etmektedir… *Bm kararını Türkiye için bağlayıcı saymak, aklı ve mantığı zorlamaktır hakikati tepetaklak etmektir Kim ne karar alırsa alsın, Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti afrinde huzur ve insanların saadeti için her şeyi yapacaktır *mağdur, mazlum, mülteci, rehine, sakat, aç ve ilaçsız Suriyelilere yardıma devam edilecektir. kimsenin türkiyeyi durdurma hakkı yoktur. Olursa neticesini düşünmek zorundadır. *dünya 5’ten büyüktür. Azimliyiz, îmânlıyız, güçlüyüz. Biz, afrinin işgalcisi değil misafiriyiz müstemleke değil, bin yıllık sahibiyiz. insanıyla aşımızı-ekmeğimizi bölüşürüz. *Türk asırlarında hiçbir bölgede hiçbir zaman insani alarm yaşanmadı.O alarmalar, sömürmeler, Hollanda misalinde olduğu gibi haçlılar zamanında yaşandı.Ezan sesinin yükseldiği her yer bizden sorulur.*Suriye ahalisi, Neron ve şeytanların suratını görmek istemiyor. İnsanlar, bizim merhamet, şefkat ve adaletimize muhtaç.Bölge, Türkleri bekliyor.Onlar, dün olduğu gibi bugün de bizden razılar.

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 09.03.2018   #10
Üye
murataltug1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2017
Üye Numarası: 834
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.540
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: murataltug1985 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Köşe yazıları

Kaynak rahim er türkiye gazetesi yazıları
İNSANLIĞIN DOĞU GUTA AYIBI!

*BMGK nın bir ay süreyle aldığı “Suriye Ateşkes Kararı’’nın ölü doğdu Oy birliğiyle alınmış ve Rusya’nın silahların günde 5 saat susması tavsiyesine rağmenGuta, rejim tarafından ezilmeye devam ediliyor.*Bm Guta’daki ağır yaralı ve hastaların tahliyesini öngörmektedir Kararı ölü doğmuştur çünkü niyetler kirlidir Konsey, karar Suriye rejiminin zulüm ve bombasında hayat hakkını kaybetmiş Guta halkı için alınmıştır’’ muğlak ifadeler kullanıldı. “Terör örgütleri ateşkes dışındadır’’ dedi DEAŞ, El-Kaide, en-Nusra terörist sayıldı fakat PKK/PYD-YPG sayılmadı*İran, “Ateşkes uygulansın, Guta hariç tutulsun’’ diyerek kan dondurdu. Türkiye, BM’nin Cenevre Sözleşmesine dayanarak meşru müdafaa hakkını kullandığı hâlde ABD, Zeytin Dalı Harekâtı’nı ateşkese dâhil etmeye kalkmakta. bir müttefikin iflah olmaz hâllerini tarihe geçirmektedir.

*Esad’ın Moskova’ya rağmen vahşete devam etmesi mümkün değildir. Suriye, rejimi
Rusya’nın eline düşmüştür. Nusayrilerin ihaneti, ABD gaflettedir Şam rejim tarafından savsaklanmaktadır .Moskova esed konusunda samimiyetsizdir Putin korumamalıdır ancak dün Gorbaçova bugün Putine inanılmaktadır rus tuzağına düşülmemelidir gutadaki 5 saatlik ateşkes insanlık ayıbıdır Paralar cepte, AVM’ler açık, hayat devam etmektedir*400 bin nüfuslu Guta’nın yarısı çocuk, dörtte biri kadın ve yaşlıdır terörist olamazlar*Suriyede Şam, Tahran, Moskova, Washington olmak üzere dört başkent var. işgalci gayrimeşru bir rejim mevcut. BM, BMGK, AB, Hiçbiri Gutaya derman olmuyor. her saat siviller ölmekte. Bebekler mamaya, yaşlılar alacak nefese muhtaçlar. İnsanlık, Guta’da tükeniyor. Burası insanlığın ayıbıdır, utancıdır. Esad, soykırım suçundan İnsan Haklarına verilip mahkûm edilmeli guta, huzur ve istikrara kavuşmalıdır insanlık ayıbı karşısında karar çıkartmayan BMGK’nin köhnemiş yapısı değişmedikçe dünya adalete hasret kalacaktır.Bebek, çocuk, kadın, yaşlı, sivil çığlıklarını duymayan; duyup da tedbir almayan devlet, ne süper güçtür, ne büyük devlettir.

murataltug1985 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Mezar Taşı Yazıları GoLqe Komik Yazilar 1 20.02.2015 22:21
Süpper islami kamyon arkası yazıları.... SıLa Komik Yazilar 0 10.04.2013 09:36
F.Bahçe 4 köşe ! Trabzon Süper Lig Haberleri 0 11.03.2013 00:16
Dört Köşe Dünya YuReK Makaleler 0 25.02.2013 11:03
2013 Ferahlatan Mutfak Köşe Takımları eFe Ev Dekorasyonu 0 27.12.2012 23:26


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları