Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Üyelerimize ÖzeL > UyeLerimize ÖzeL > Haftanin Konugu

5. Haftanın Konuğu FuRKaN

Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Haftanin Konugu - kategorisi altındaki 5. Haftanın Konuğu FuRKaN isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Konu Kapatılmıştır

LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 17.06.2014   #1
BuZ KeSMiŞ YüReGiM
YuReK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 44
Arkadaşlar: 3
Konular:
Rép Puanı: 20010
Rép Grafiği: YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute YuReK has a reputation beyond repute
Standart 5. Haftanın Konuğu FuRKaN

Bu haftanın konuğu FuRKaN kardeşimiz

Click the image to open in full size.

Kendisine sorularınızı yöneltebilirsiniz cevap vermek itemediği soruya "pas" diyebilir.

Seni şöyle kırmızı koltuğumuza alalım

Çaylar , pastalar hazır ,

Standart yönetim sorularıyla başlıyalım Click the image to open in full size.

1- DiniForum ailesinin bir bireyi olarak, forumdan beklentileriniz nelerdir?

2- İnternet ortamında forum olarak olsun, bilgi siteleri olsun güzel çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların hayra ve hakka hizmet ettiğini düşünüyor musunuz? Yapılan yanlışlardan bahseder misiniz?

3- Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?

4- Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir?

5- Yeterli imkanınız ve yetkiniz olsa, bu dünyada neleri değiştirmek istersiniz?

6- İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?

7- Yeterli maddi imkanınız olsaydı, ilk ne yapardınız veya ilk ne alırdınız?

8- En son okuduğunuz kitabın adı ve yazarı nedir? İçinde geçen, etkilendiğiniz bir cümleyi bizimle paylaşır mısınız?

9- Sizi çok etkileyen bir Ayeti yazınız.

10- Aklınızda olan bir Hadis-i şerifi yazınız.

11- Hayat felsefenizi ifade eden, çok etkilendiğiniz bir sözü yazabilir misiniz?

12- Evinize girdiğinizde ilk yaptığınız şey nedir? İlk bakındığınız şey nedir?

13- En sevdiğiniz yemekler nelerdir ve hangi yemekleri yapmayı biliyorsunuz?

14- Dinlenmek için neler yaparsınız? Hoşunuza giderek yaptığınız bir uğraşınız var mı?

15- Hayatınızda sizi en çok üzen, en çok mutlu olduğunuz ve en çok sinirlendiğiniz olaylar nelerdir?

16- Etkilendiğiniz ve örnek aldığınız, tarihten, günümüzde yaşayan veya ailenizden bir kişilik var mı?

17- Arkadaşlarınızı seçerken ne gibi özellikler ararsınız?

18- Zamanınızın ne kadarını bilgisayar başında geçiriyorsunuz? Net alemi sizin için ne ifade ediyor?

19- En son kime ne hediye aldınız? Size verilen en son hediye nedir?

20- Geleceğe yönelik hayalleriniz ve planlarınız nelerdir?

21- Forumumuzdaki nickinizin anlamı nedir? Neden bu nicki kullanıyorsunuz?

22- Forumumuzda en çok dikkatinizi çeken, sizi en çok etkileyen isimler kimler?

DiniForum ailesine söylemek istediğiniz bir şey var mı?

Şimdiden kolay gelsin ...

YuReK isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23.06.2014   #2
Moderatörs
FuRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Numarası: 80
Arkadaşlar: 0
Konular:
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: FuRKaN is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: 5. Haftanın Konuğu FuRKaN

Teşekkür Ederim

Öncelikle Şunu belirtmem gerekir ki 5 gün oldu sorulara dönüş yapamadım.
Canım Annemi Memleketimiz Olan Van'a Uğurladığımız için Baya bi yoğunluk içindeydik Bu yüzden biraz geç kaldığım için Özür dileyerek başalayalım inşallah ))

Maşallah Koltuğunuz da pek bi rahatmış Umarım Bir sonraki Konuğa bırakabilirim )))
Pastamızda pek bi güzelmiş yalnız bişi aklıma takıldı sormadan geçemicem
Burda çayları tepsi ile görünce Korkmadım değil hani neden derseniz bu pastamı paylaşıcağım anlamına mı geliyor yoksa Hımm galiba bunu yapamıcam Çok sevdiğim için kendim yemek istiyorum )))))))))
Hatta burda Bir Melek kardeşimiz vardı Sarmaları çok lezzetli görünüyordu Keşke oda bir tencere sarsaydı nede güzel olurdu Bereketli bol bol yerdik artık ))))
Hepsi şaka tabi))
Bütün bu güzellikler için teşekkürlerin en güzelini yapmak istiyorum sizlere
Rabbim hepinizden Razı ve Hoşnut olsun inşallah...
Amin

FuRKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 23.06.2014   #3
Moderatörs
FuRKaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
Üye Numarası: 80
Arkadaşlar: 0
Konular:
Rép Grafiği: FuRKaN is an unknown quantity at this point

1- DiniForum ailesinin bir bireyi olarak, forumdan beklentileriniz nelerdir?

Şunu söylemek istiyorum Ben ilk kez bir foruma böylesine üye olup paylaşımlar yaptım.
Ve inanılmaz sevdim En güzel zamanı geçirmek ve sorularıma en güzel cevapları burada buldum Ve beklentimiz de en güzel yere gelmesi Yok yok diyebiliriz burası için inşallah hayırlısı ile devam eder...

2- İnternet ortamında forum olarak olsun, bilgi siteleri olsun güzel çalışmalar yapılmakta. Bu çalışmaların hayra ve hakka hizmet ettiğini düşünüyor musunuz? Yapılan yanlışlardan bahseder misiniz?

Dini bilgiler Üzere elbette Hakka Ve Hayradır muhakkak ama şu varki yukarıda da belirttiğim gibi ilk kez burayı tanıdığım için kesinlikle Hayra ve Hakka yönelik çalışmalar olduğunu görüyor ve bunlardan yararlanıyoruz.. Bu güzelliklere Vesile olan Canlardan Rabbim Razı Olsun inşallah Ellerine gönüllerine sağlık...

3- Türkiye’de ve Dünyada gelişen ve tepki duyduğunuz olaylardan bahseder misiniz?

Son zamanlarda pek çok Televizyon ve Radyodan takip edemiyorum Ama elbette duyduğumuz olumsuzluklar Kimi zaman gördüğümüz üzücü olan durumlar İnsanı çok derinden yaralıyor..
Rabbimin izni ile inşallah Rahat Huzurlu Güzel ve Sağlıklı bir Yaşam diliyoruz
Vatanımıza Milletimize Ve Dünyamıza...

4- Eğitim sistemimizin verdiği eğitim ve öğretimden memnun musunuz? Aile içi eğitim, okul öncesi ve okul eğitimi olarak neler yapılabilir?

Eğitim Sistemimizin verdiği eğitimden memnunum yalnız bişi eklemem gerekiyor ki Aileler olarak bizlere de çok büyük görevler düşmekte Onlar bizim çocuklarımız Biz ve öğreticilerimiz sayesinde hayata yararlı birer evlat olabilmeleri için mücadeleye büyük bir titizlikle devam etmeliyiz inşallah....

5- Yeterli imkanınız ve yetkiniz olsa, bu dünyada neleri değiştirmek istersiniz?

En çok istediğim şey Kötülüğe dair bütün olumsuzlukları Rabbimizin Razı olacağı şekilde güzel olmasını isterdim...

6- İçinden çıkamadığınız zor bir durum olsa, ilk kime danışırsınız?

Hımm ilk Kendi içimde başlarım bakarım daha da çıkmaz bir hall aldı mı Ailemle paylaşmaya karar veririm En güzeli de onlara danışıp o huzuru ferahlığı tekrardan onlarla yakalamaktır...
İyi ki Varlar Canım Ailem

7- Yeterli maddi imkanınız olsaydı, ilk ne yapardınız veya ilk ne alırdınız?

Önce şunu derdim Rabbim bana zenginlik ver ama öyle bişi olsun ki o malı verdiğinde içimde dünyalık olmasın ve senin verdiğini senin yolunda Razı olacağın şekilde tüketmeyi de nasip et der ve Onun yardımı ile Başlardım Hayır işlerine ne olursa olsun..
Rabbim böyle güzelliklere cümlemizi vesile eylesin inşallah...

8- En son okuduğunuz kitabın adı ve yazarı nedir? İçinde geçen, etkilendiğiniz bir cümleyi bizimle paylaşır mısınız?

Tabiki )))
Henüz bitirmediğim bi kitap ver elimde
İsmi ; Namaza BaşLatan Kitap
Hazırlayan ise; NeCdet KahveCi
Etkilendiğim Cümleye Gelince ;

Kimse Namazı Bırakmaz Namaz Karşısındakinin Ciddi Olmadığını Görünce O Onu Bırakır.....

Hedefinizi Asla Ertelemeyin.....

9- Sizi çok etkileyen bir Ayeti yazınız.

Ve sen yine denendiğinde, yine kalbin daraldığında, yine bütün kapılar yüzüne kapandığında ve yine ne yapman gerektiğini bilmediğinde uzun uzun düşün ve hatırla, Yaradanına ve o'nun kelamına kulak ver. Allah kuluna kafi değil mi.
ZumeR SuResi - 36.Ayet

10- Aklınızda olan bir Hadis-i şerifi yazınız.

Ahlakı Güzel Olan insan Her Yaşta Güzeldir...

HadiS-i Şerif

11- Hayat felsefenizi ifade eden, çok etkilendiğiniz bir sözü yazabilir misiniz?

Üzüntü kendi kendini giderir, ama mutluluğun tam zevkini çıkarmak için onu paylaşacağınız birinin olması gerekir.

12- Evinize girdiğinizde ilk yaptığınız şey nedir? İlk bakındığınız şey nedir?

Evime girdiğimde biri olsun yada olmasın ilk yaptığım şey Selam Vermektir...
Sonrasında ilk gözüme çarpan düzendir. )))))

13- En sevdiğiniz yemekler nelerdir ve hangi yemekleri yapmayı biliyorsunuz?

Şimdi Geldik Tam Benlik Soruya
İsim vermeden hepsini desem Olur mu ))
Hımm Kendimce bildiklerim vardır Yabancı yada tarif üzerine pek uğraşmam bildiklerim fazlası ile yetmektedirbana Birazda Sevgi kattık mı Tadına doyum olmaz ))))))
Ne zaman yemekten bi konu açılsa acıkır gibi bişi oluyorum

Konu FuRKaN tarafından (23.06.2014 Saat 10:57 ) değiştirilmiştir.
FuRKaN isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 17.08.2014   #4
ÖzeL Üye
K.Tarihi: Sep 2013
Üye Numarası: 301
Arkadaşlar: 5
Konular:
Rép Grafiği: Rabia is an unknown quantity at this point

hayırlı olsun konukluğun abi ...

Ey Müslüman kalk ayağa artık Mısır kan ağlıyor dünya seyrediyor, Rabbim kafirlerin üzerine Ebabillerini gönder
Rabia isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Konu Kapatılmıştır

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir: