Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSLam Tarihi > iSLamda Cihad-Cihad Erleri

Cihad gençlerine!!!


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki iSLamda Cihad-Cihad Erleri - kategorisi altındaki Cihad gençlerine!!! isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 20.12.2012   #1
Üye
vakti-cihad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2012
Üye Numarası: 93
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 49
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: vakti-cihad is an unknown quantity at this point
Standart Cihad gençlerine!!!

Ali b. Hamid el_Harabi

Mahya'da haçlılara karşı düzelenen " Bedru_r Riyad Gazvesi " kahramanlarından şehit ali b. hamid el_harabi"nin vasiyet............

Hamd ve alemlerin rabbinedir. Salât ve selam Nebimiz Muhammed Mustafa"nın üzerine olsun. Bu cihad gençlerime vasiyetimdir. Gençlerden kastım cihad topraklarında yaşayan gerek çalışan gereksede yerinde oturan herkesdir. Özelliklede araplar.

Öncelikle yerinde oturan mücahidlerle başlıyorum............! Allah (Subhanehu ve Tealâ) Şöyle buyuruyor.

"HER KİM CİHAD EDERSE, ANCAK KENDİSİ İÇİN CİHAD ETMİŞ OLUR. ŞÜPHESİZ ALLAH, ALEMLERE MUHTAÇ DEĞİLDİR. ( 29, ANKEBUT/6)

"EĞER ALLAH, YOLUNDA SEFERE ÇIKMAZSANIZ, SİZİ ALEM DOLU BİR AZAP İLE CEZALANDIRIR VE YERİNİZE SİZDEN BAŞKA BİR TOPLUM GETİRİR. SİZ İSE ONA HİÇ BİR ZARAR VEREMEZSİNİZ. ALLAH HERŞEYE HAKKIYLA GÜCÜ YETENDİR. (9, TEVBE/39)

Yine onlara Allah (Subhanehu ve Tealâ) nın şu ayetini hatırlatıyorum.

"GEREK YAYA OLARAK, GEREK BİNEK ÜZERİNDE ALLAH YOLUNDA SEFERE ÇIKIN. MALLARINIZLA, CANLARINIZLA ALLAH YOLUNDA CİHAD EDİN. EĞER BİLİRSENİZ BU SİZİN İÇİN DAHA HAYIRLIDIR". (9 TEVBE/41)

Ve Rasulullah ( SallALLAH u Aleyhi ve Sellem ) 'in şu hadisini...
"Müşrikleri Arap yarımadasından çıkarınız."
Ey Allah yolundaki kardeşim, Allah ( subhanehu ve tealâ) bizden dine hiç bir şey için değil sadece müslüman oldukları için gece gündüz kanı dökülen kardeşlerimize yardım etmemizi istiyor. Allah (subhanehu ve tealâ) 'nın bundan dolayı hesaba çekmeyeceğini mi sanıyorsunuz? Biz haçlıların, kutsal topraklarda kardeşlerimizi vurduğunu durup görürken........ Afganistan'da , ırak'ta ve diğer islam ülkelerinde........... Üstelik bunu kendi paramızla ve (ALLAH ONLARA LANET ETSİN) selul ailesinin izni ve münafık işbirlikçilerin fetvaları ile yaptıklarını bilip dururken........

Kardeşim! bu başımıza gelen büyük bir felaket dir. Bu yüzden kalk ve dine yardım etmek için harekete geç. Geçki yarın Allah (subhanehu ve tealâ)'nın huzurunda mazur olasın. İslam buğün size sesleniyor. Ümmet yardımınızı bekliyor. Allah (subhanehu ve tealâ) sizin elinizle islamı yaşatmak istiyor. Andolsun ki Allah (subhanehu ve tealâ) sizi, dine ve mustaz'aflara yardım etmeye teşvik ediyor..... Ama sizi olduğunuz yerde otururken buluyor.

Kardeşim! Bil ki tek bir canın var. Öyleyse o "Allah yolunda feda olsun" Allah indinde onu hesaba çek. Allah (subhanehu ve tealâ)'nın katında bulunan daha hayırlı ve daha kalıcıdır. SEN ŞEHİDLERİN YOLUNU İZLE....... BU YOLDA SENİ GEÇMİŞ OLAN KARDEŞLERİNE YETİŞ.

Ey hakkın süvarileri! Atlarınıza binin....... Çünkü düşman kutsal toprakları işğal etti. Kardeşlerimizi darmadağın etti. Biz ise cihadın farz_ı ayn mı yoksa farz_ı kifaye mi olduğunu düşünüyoruz...... Allah yolunun neferleri olun....... Kıtal ve şehadetten ibared cihaddan nasibinizi alın. NASİBİNİZ SADECE HİKAYE VE CİHAD MARŞLARI OLMASIN........

Şimdi sen kardeşim! Bir tercih yapmak zorundasın. Ya kardeşlerini zor zamanında yardımsız bırakıp onlara sırtını döneceksin ve Allah (subhanehu ve tealâ) da sana yardım edecek... Allah sizi yardımsız bırakmadan önce Allah"a tevbe edin.

"EĞER SİZİ YARDIMSIZ BIRAKIRSA, ONDAN SONRA SİZE KİM YARDIM EDEBİLİR? MÜ'MİNLER ANCAK ALLAH'A TEVEKKÜL ETSİNLER." (3 ALİ İMRAN/ 160)

Allah'tan korkun.... Şer'i ve askeri bilğinizi artırın. Çünkü ümmetin size ihtiyacı var. Ağır davranırsanız bilinki:,

"EY İMAN EDENLER! SİZDEN KİM DİNİNDEN DÖNERSE; BİLİN Kİ ALLAH ONLARIN YERİNE ÖYLE BİR TOPLULUK GETİRİR Kİ; ALLAH ONLARI SEVER, ONLARDA ALLAH"I SEVERLER. ONLAR MÜ'MİNLERE KARŞI ALÇAK GÖNÜLLÜ, KâFİRLERE KARŞI GÜÇLÜ VE ONURLUDURLAR. ALLAH YOLUNDA CİHAD EDERLER. ( BU YOLDA) HİÇBİR KINAYICININ KINAMASINDANDA KORKMAZLAR. İŞTE BU ALLAH"IN BİR LÜTFUDUR. ONU DİLEDİĞİNE VERİR. ALLAH, LÜTFU GENİŞ OLANDIR, HAKKIYLA BİLENDİR. (5 MAİDE/54)

Ben yerinde oturan ve yüz cevirenlerden beri olduğumu ALLAH 'ın huzurunda ifade ediyorum. Onlarla aramızda hüküm verecek olan alemlerin rabbi huzurunda karşılaşaçağız. Ohüküm verenlerin en hayırlısıdır.

Çalışanlara olan vasiyetime gelince...... Dininiz hayırlı olsun. Gurbetiniz kutlu olsun.... Müttaki olan elli sahabenin ecri kadar kazanmış olduğunuz ecir hayırlı olsun....

İnsanların oturduğu gün siz ayağa kalktınız. İnsanların yüz çevirip gittiği gün siz yardım ettiniz. İnsanların şüpheye düştüğü ğün siz iman ettiniz. İnsanların korktuğu gün siz aslan kesildiniz. Müjdeler olsun size....... Bakın rabbiniz sizin hakkınızda nasıl buyuruyor..

"RABLERİ ONLARA, KENDİ KATINDAN RAHMET, BİR HOŞNUTLUK VE KENDİLERİNE İÇİNDE TÜKENMEZ NİMETLER BULUNAN CENNETLER MÜJDELEMEKTEDİR. ONLAR ORADA EBEDİ KALACAKTIR. ŞÜPHESİZ ALLAH BÜYÜK BİR MÜKAFAT VARDIR. (9,TEVBE/21_22)

Müjdeler olsun size... Müjdeler olsun... Bakın nebiniz (sallALLAH u aleyhi ve sellem ) hakkınızda nasıl buyuruyor.

"ALLAH (SUBHANEHU VE TEALâ ) CENNETE MÜCAHİDLER İÇİN YÜZ DERECE HAZIRLAMIŞTIR. HER İKİ DERECENİN ARASI SEMALAR İLE ARZ ARASI KADARDIR."

Tebrik ederim sizi..... Sizki ölümü seçtiniz ve ALLAH (subhanehu ve tealâ) nimetler içinde başka bir hayat bahşetti. Ölüm size hiç zor gelmeden onu karşıladınız. Küçük bir sinek ısırığı misali hiç bir acısını tatmadan........ Tebrik ederim sizi.... Firdevs cennetlerinde rasulullah (sallALLAH u aleyhi ve sellem), enbiya ve sahabe ile sohbet edeceksiniz. Siz insanların en hayırlılarısınız... Atlarınızın dizginlerini tutarak dolu dizgin ölüme koştunuz.


Sizlere Allah (subhanehu ve tealâ)'dan korkmanızı Allah (subhanehu ve tealâ)'yı çokça zikretmenizi tavsiye ediyorum. Şeriatınızı hatırda tutun. Ona isteyin, emirlerine uyun. Kur'an okuyun ve okuduklarınız üzerine derin derin düşünün...... Özellikle enfal ve tevbe surelerini...... Sahabenin, ondan öncede nebi'nin hayatını okuyun. O en iyi öğretmendir.... Yine sizden önce bu yolda yürümüş olan arkadaşlarınızın hayatlarını okuyun. Hattab, Şeyh Ebu Hafz, Zübeyr, Şeyh Iyeyri ve diğerlerin hayatını......

Allah (subhanehuve tealâ)'dan bizleri rahmeti altında kavuşturmasını diliyorum. Hamd alemlerin rabbinedir.....

vakti-cihad isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cihad nedir NaZeNiN iSLamda Cihad-Cihad Erleri 1 20.12.2012 22:56
Ebu Basir et-Tartusi’den Cihad ve Mücahidler üzerine bir makale vakti-cihad iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 20.12.2012 15:56
Cihadın dindeki yeri HiCReT iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 18.12.2012 13:58
ALLAH Yolunda Cİhad Edİn eSiLa iSLamda Cihad-Cihad Erleri 1 07.12.2012 20:27
Manevi cihad nedir, nasıl yapılmalıdır? eSiLa iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 05.12.2012 20:00


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları