Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSLam Tarihi > iSLamda Cihad-Cihad Erleri

Niçin cihad!!


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki iSLamda Cihad-Cihad Erleri - kategorisi altındaki Niçin cihad!! isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 20.12.2012   #1
Üye
vakti-cihad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Dec 2012
Üye Numarası: 93
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 49
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: vakti-cihad is an unknown quantity at this point
Standart Niçin cihad!!

Şeyh Ebu Katade şöyle der: “Ey sevgili kardeşim! Biz cihad ediyoruz, çünkü Rasulullah’ın SallALLAH u Aleyhi ve Sellem buyurduğu gibi, Allahu Teala cihadı İslam’ın zirvesi kılmıştır...

Biz cihad ediyoruz, çünkü cihadın terkedilmesi halinde ancak zillet vardır. Rasulullah’ın SallALLAH u Aleyhi ve Sellem buyurduğu gibi: “Cihadı terkeden hiçbir kavim yoktur ki zillete düşmüş olmasın.” İşte sen bizzat görmektesin ki, ümmet bu yöneticilerden razı olduğundan beri, devlet işleri domuz ve maymun kardeşlerin tahrifiyle ne hale ulaştı? Onların gücü gün geçtikçe arttı... Bu, insanlar onlara karşı savaşmaktan engellendiği için meydana gelmiştir. Bu tağutlarla savaşmayı düşünen herkese karşı savaş açıldı, işkenceler yapıldı. Bu kişiler hapse atılıp, öldürüldüler. İşte onlar hala bu cihadın önünde engel olarak duruyorlar... Memleketlerimizi diğer kafirlere teslim etmişler, petrol, gaz ve diğer kaynaklarımızı, ayakta kalabilmeleri için onlara uzatmışlardır. Bu memleketler, kafirler için, küfürlerini yetiştirdikleri bahçeler haline gelmiştir.


Sevgili kardeşim! Biz cihad ediyoruz, çünkü cihad, ümmetin izzetine ve yüceliğine dönmesi için tek yoldur. Rasulullah’ın SallALLAH u Aleyhi ve Sellem buyurduğu gibi:
“İ’yne * ile alışveriş yaptığınız, öküzlerin peşine takılıp çiftçilikle yetindiğiniz ve cihadı terkettiğiniz zaman Allah size bir zillet verir ve yeniden dininize dönmedikçe sizden onu gidermez.” (Ahmed, Ebu Davud, Beyhaki ve diğerleri rivayet etmiştir. Es-Silsiletu’s-Sahiha: 11)
Yani, cihadınıza dönünceye kadar, Allahu Teala bu zilleti sizden gidermez… Bu nedenle cihad, ‘din’ olarak isimlendirilmiştir. Biz cihad ediyoruz, çünkü cihad, hayattır. Allahu Teala şöyle buyurur: Ey iman edenler! Hayat verecek şeylere sizi çağırdığı zaman, Allah ve Rasulü’ne uyun.” (Enfal/24) Eğer sana, “Sabret” denirse, bil ki Allahu Teala, Müslümanlar için, zillet ve utanca sabırdan asla razı olmaz. Allahu Teala şöyle buyurur:
“Halbuki üstünlük ancak Allah’ın, Rasulü’nün ve mü’minlerindir.” (Münafikun/8)Allah kafirlere, iman edenler aleyhinde asla fırsat vermeyecektir.” (Nisa/141)


Eğer sana, “Cihadda ölüm vardır” denirse, onlara şöyle cevap ver: “Ben ölmek için cihad ediyorum. Şüphesiz cihaddaki ölüm, Allah yolunda şehadettir, bizim isteğimiz de zaten budur. Allahu Teala şöyle buyurur:
Mü’minlerin içinde Allah’a verdikleri sözde duran nice erler vardır. İşte onlardan kimi, sözünü yerine getirip o yolda canını vermiştir; kimi de beklemektedir. Onlar hiçbir şekilde ahitlerini değiştirmemişlerdir.” (Ahzab/23)
Allah yolunda öldürülenleri sakın ölüler sanma. Bilakis onlar Rableri katında diridirler, rızıklanırlar. Allah’ın lütfundan kendilerine verdiğiyle hepsi de sevinç içindedirler. Ve arkalarından henüz kendilerine katılamayanlara :
Onlar için hiçbir korku yoktur, onlar üzülecek de değillerdir” diye müjdelemek isterler.” (Al-i İmran/169-171)


Eğer sana, “Cihad fitnedir” denirse, onlara, Allahu Teala’nın şu ayeti ile karşılık ver:
“Onlardan öylesi de var ki, ‘Bana izin ver, beni fitneye düşürme’ der. Bilesiniz ki onlar zaten fitneye düşmüşlerdir.” (Tevbe/49)

Zira bu ayet onların emsalleri hakkındadır. Bütün fitneleri yok eden cihad, nasıl fitne olabilir ki? Allahu Teala şöyle buyurmaktadır
“Fitne ortadan kalkıncaya ve din tamamen Allah’ın oluncaya kadar onlarla savaşın.” (Enfal/39)

Eğer sana, “Bu yolda yalnızsın, yardımcın yok, insanlar mal ve aileleri nedeni ile seninle ilgilenmemektedirler bile!” denirse, onlara şöyle cevap ver: “Bütün dönemlerde, hak ehlinin durumu böyledir, onlar gariplerdir. Allahu Teala şöyle buyurur
“Artık Allah yolunda savaş. Sen kendinden başkası (sebebiyle) sorumlu tutulmazsın. Mü’minleri de teşvik et.” (Nisa/84)

Sevgili kardeşim, işte sana kimliğimizi açıklayan sade kelimeler ve “Biz kimiz, ne istiyoruz, niçin Allah yolunda cihad?” sorularına vermiş olduğumuz hızlı cevaplar. Bundan sonra bizimle birlikte bu emaneti taşıyacak mısın? Bu emanete ihanet etmekten kaçınacak mısın?

Allahu Teala şöyle buyurur
Rabbinizin bağışına ve takva sahipleri için hazırlanmış olup genişliği gökler ve yer kadar olan cennete koşun!” (Al-i İmran/133)

Hamd, alemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.


Ebu Kuteyde eş-Şami-Cihada Teşvik

vakti-cihad isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Cihad gençlerine!!! vakti-cihad iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 20.12.2012 23:47
Cihad nedir NaZeNiN iSLamda Cihad-Cihad Erleri 1 20.12.2012 22:56
Ebu Basir et-Tartusi’den Cihad ve Mücahidler üzerine bir makale vakti-cihad iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 20.12.2012 15:56
Cihadın dindeki yeri HiCReT iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 18.12.2012 13:58
Manevi cihad nedir, nasıl yapılmalıdır? eSiLa iSLamda Cihad-Cihad Erleri 0 05.12.2012 20:00


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları