Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSLama Uygun Egitim Ve Yasam > iSLamda aiLe > iSlamda Tesettür

Başörtüsünü çıkararak hizmet etme düşüncesi


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki iSlamda Tesettür - kategorisi altındaki Başörtüsünü çıkararak hizmet etme düşüncesi isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 21.02.2013   #1
||HüZüN DiYaRı||
eSiLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 2
Arkadaşlar: 2
Konular:
Mesajlar: 4.358
Rép Puanı: 2147483647
Rép Grafiği: eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute
Post Başörtüsünü çıkararak hizmet etme düşüncesi

BAŞÖRTÜSÜNÜ ÇIKARARAK HİZMET ETMEK DÜŞÜNCESİ

● Üniversite okumak, sınava girmek, belge kazanmak, para kazanmak...
Bunların hiçbirisi Allah'ın emri BAŞÖRTÜSÜ'nün çıkarılmasına sebep olamaz.

● Başörtüsü Allah'ın Nur suresi 31.ayette açıkça emrettiği bir hükümdür. Her ne sebeple olursa olsun bu emri çiğneyenler HARAM işlemiş olurlar.

● Hiçbir sebep Allah'ın emrini bir kenara atmaya yetmez. Allah'ın emrini bir kenara atıp okul hırsına kapılmak, haşa diploma denilen üç kuruşluk kağıt parçasını Allah'ın emrinden daha önemli görmek gibidir. Hiçbir dünyalık Allah'ın ayetinden önemli olamaz...

● Bu haramı işlerken “Ameller niyete göredir demek” bizi kurtarmaz batırır! Bu hüküm İslam’ın mübah kıldığı hususlar için geçerlidir. Araba kullanmak mübahtır, camiye gider sevap kazanır, meyhaneye gider günah kazanırız. Mübah olan şeylerde ameller niyete göredir. Allah’ın ayetini kabak gibi çiğneyerek haram işleyipte, burada niyetim önemli denilmez, burada sizi niyet kurtarmaz ama amel ateşe götürür!


● Başörtüsünü açarak üniversite okuyup hizmet edeceğini düşünenler gaflet içindedirler. Allah'ın rızasını kazanmak Allah'ın bir emrini çiğneyerek olabilir mi hiç??
Bir müslüman olarak böylesine çürük bir düşünceyi nasıl benimseriz?
Kaynağımız nedir?
Fetvayı kimden alıyoruz?
Fetvasız iş yapıyorsak bu ayeti çiğnemenin azabına katlanabilir miyiz sanıyoruz dünya ateşine 3 saniye katlanamıyorken??
Cihat çocuk oyuncağı değildir, kafamıza göre yöntemler çıkaramayız bunun bir yolu yordamı vardır.

● HARAM işlenerek hizmet yapılmaz.

● İslam matematik dini değildir! Şu sürece kadar bu kadar haram işlesem, sonra bu kadar sevap işlesem sorun hallolur. İslam böyle bir din değildir. Biz hayatımızın her aşamasında Allah’ın emrine göre davranmak zorundayız.
Tabiiki Allah'ın dinine hizmet ederken de aynı şekilde..!

● Hiçbir cihat çalışması HARAM işlenerek yapılmaz! Böyle bir cihat yöntemi yoktur! Peygamberimiz ve sahabe efendilerimiz, hiçbir tebliğ çalışmasını yaparken HARAM İŞLEMEMİŞTİR, hiçbir ayeti beklemeye almamıştır(!) Biz biliyoruz ki, Allah'ın rızasını kazanmak; kafamıza göre akıllılık yaparak değil, Allah'ın razı olacağı usul ile mümkün olur. Tebliği nasıl yapacağımızı cihadı nasıl yapacağımızı bizlerin aciz aklı değil, tüm akılların yaratıcısı Allah belirler, Resulü belirler! İslam’da günaha girerek Allah'ın rızasını kazanmak diye birşey olamaz!

● Şeytanın insan kalbine "Allah rızası" diye verdiği 700 vesvese vardır. "Başörtümü açarak hizmet ederim" düşüncesi de bu vesveselerin en bariz örneklerindendir.

● Başörtüsünü musluk gibi aç kapa yapmadan, tesettür ayetlerini çiğnemeden de hizmet yapılır tebliğ yapılır. Bunun için diplomayı olmaz olmaz görenler, diploma olmadan tebliğ yapmayı denediler mi??
Ki gerçekten yapılamıyor olsa bile bu, Allah'ın emrini çiğneme hakkını doğurmaz...
İslam için çalışmanın binbir çeşit tebliğ yolu vardır.

● İlim farzdır diyenler... Hangi ilim farzdır? Mükellef olduğumuz ibadetleriniz için gerekli olan İslami ilim farzdır! Kimya ilmi değildir, biyoloji ilmi değildir, makine ilmi değildir... İslami ilimlerin dışındakiler farz-ı kifayedir, başkası yaptığı zaman üzerinizden yükümlülüğü kalkar (cenaze namazı gibi).

● Başörtüsünü çıkarıp diploma kazanmak, sonrasında ise hizmet etmek çok akıllıca bir düşüncedir. Fakat unutmayalım ki şeytan bizi hep akıllıca sözlerle kandırır. İslam herkesin aklına kalacak kadar basit bir inanış değildir. İslam akla dayalı bir NAKİL DİNİDİR. Allah bizden ukalalık yaparak haram işleyip bir yerlere gelmemizi değil, emir ve yasaklarına eksiksiz uymamızı istiyor. İslamda teslimiyet esastır.

● İslam için taviz verilecekse bu nefsi isteklerde olur, dünyevi menfaatlerde olur, ALLAHIN AYETLERİNDE OLMAZ.

● (Haşa) Allah için başımı açıyorum demek insan küfre götürür.
Allah için Allah'ın emrini çiğneme düşüncesi sapkınlıktır.

ALLAH C.C bizi şeytanın vesveselerinden ve oyunlarından korusun.
Bize hakiki kulluk nasip etsin, yolumuzu şaşırtmasın, şeytanın vesveselerine karşı bize feraset versin. Amin.

eSiLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Allahım bu vuslatı hicran etme TuRKuaZ iSlami SiirLer 0 10.12.2012 05:12
Etme .. YuReK Mevlana ve Mesnevilik 2 29.11.2012 09:57


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları