Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > iSLama Uygun Egitim Ve Yasam > iSLamda aiLe > iSlamda Tesettür

Tesettür düşmanlarına inat!


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki iSlamda Tesettür - kategorisi altındaki Tesettür düşmanlarına inat! isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 04.12.2012   #1
||HüZüN DiYaRı||
eSiLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 2
Arkadaşlar: 2
Konular:
Mesajlar: 4.359
Rép Puanı: 2147483647
Rép Grafiği: eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute
Exclamation Tesettür düşmanlarına inat!

Tesettür düşmanlarına inat!

Hamd Kur’an-ı Kerim’de tafsilatlı ve açık emirler bildirip insan hayatını tanzim eden ALLAH’u Teala’ya; salat ve selam, kendisi ve ehli beytinde bu ilahi hüküm ve nizamları tatbik eden ALLAH’ın habibi Hz.Muhammed’e olsun.

Geçen gün Kur’an-ı Kerim’i okuduğumda Ahzab suresindeki şu ayeti kerime çok dikkatimi çekti. Ayette ALLAH’u Zülcelal şöyle buyurmaktaydı: “(Ey iman edenler!) Onlardan (Paygamberimizin hanımları, müminlerin annelerinden) bir şey isteyeceğiniz vakit perde/hicap arkasında isteyiniz. Böyle yapamanız sizin kalpleriniz ve onların kalpleri için daha temizdir. Sizin için peygambere eziyet etmek ve ondan sonra onun eşleriyle evlenmek diye bir şey yoktur. Bu ALLAH katında pek büyük bir iştir.”

Ayeti okuduktan sonra aklımdan şöyle bir düşünce geçti: Peygamber hanımlarına, direkt vahiy ve sünnet terbiyesi alan bir toplumda bile sadece perde arkasından diyalog izni verilmiş. İç içe oturup “Ne de olsa kalpler temiz” denmemiş. Hal böyleyken bugün toplumda Müslüman’ım diyen bazıları: “Kalbimiz temiz ve biz iyi olduktan, birbirimize haram niyetle bakmadıktan sonra, gece-gündüz namahremlerle bir arada oturup çalışmamızın, sohbet etmemizin, eğitim almamızın ne zararı olur?” diyorlar.

Bu düşünceye sahip olanlara soruyorum: Sizin bilmem hangi deterjanla yıkadığınız kalpleriniz, ne zaman peygamberin ezvac-ı tahiratı ve sahabe-i kiramın kalplerinden daha temiz oluvermiş?.

Haşa! Bu mümkün mü?

Ey Kur’an’ı okuyup hatim üstüne hatim yapan Müslümanlar!

Bu ve buna benzer ayeti kerimeleri hiç mi görmedi gözleriniz?

Yoksa şeytan gaflet perdelerini mi çekti önünüze de görmüyorsunuz?

Kur’an’ın bu ayetlerini görmenin zamanı geldi geçiyor!

Uyanın ve şeytanın gaflet perdelerini yırtın.

Kimliğinize yakışıyor mu üç günlük dünya maişeti için kadın erkek karışık işyerlerine, karma eğitim merkezlerine gayet rahat bir şekilde kızlarınızı, eşlerinizi, bacılarınızı göndermeniz?

Doğrusu oturup ağlanacak, yas bağlanacak bir durum.

Haya timsali örtülerimize uzanan elleri tepki ve tavırlarımızla bile olsun kırmayışımız.

Nerede Kur’anın bize verdiği terbiye?

Yoksa ahireti unutup dünyaya mı daldık. Cehennemin çılgın alevlerini şeytan bize serin yerler gibi mi gösteriyor?

Evet bizim de hakkımız var okumaya, çalışmaya, sosyal hayata karışmaya. Ama bazıları bizim görünüşümüzü hazm edemiyorlar. Bu sebeple bizleri görmeye bile tahammüleri yok. Ama biz onlara inat değiştirmeyeceğiz görünüm ve giyim-kuşamımızı! Bununla birlikte pasif ve eve kapananlardan da olmayacağız.

Evet belki bizim okullarda görünmemize engel olacaklar; ama Kur’an ilimini öğrenip-öğretmemize asla! Belki iş alanlarına talip çalışmamıza engel olacaklar; ama davet ve İslami hizmetimize asla!

İşte örtü ve tesettürle müşerref olan bacılarım, kardeşlerim!

Oyunlarına gelmemeliyiz İslam düşmanlarının.

Bizim tavizlerimizle sevinmelerine meydan ve imkan vermemeliyiz.

Azim ve kararlılığımızla hayretlere düşüp öke ve kinlerinden çatlamalılar.

Varsın okulları, iş alanları vs. yerleri onların olsun.

Bizim diplomamız Kur’an icazeti, mesleğimiz ise Kur’an hadimliğidir.

Tesettür düşmanlarının kulaklerı çınlasın!…

Vesselam

eSiLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları