Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Kur'an-ı Kerim > Kur'an-ı Kerim > Kur'an hakkında YazıLarınız

İbadetle İlgili bazı ayetler


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Kur'an hakkında YazıLarınız - kategorisi altındaki İbadetle İlgili bazı ayetler isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 06.03.2013   #1
Üye
eBRaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 73
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1.604
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: eBRaR is an unknown quantity at this point
Standart İbadetle İlgili bazı ayetler

"(Ya'kub) oğullarına: 'Benden sonra neye ibadet/kulluk edeceksiniz?' demişti. 'Senin ilahın ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak'ın ilahı olan tek İlah'a kulluk edeceğiz, ibadet edeceğiz. Biz O'na teslim olanlarız' dediler." (Bakara, 133)


"Sizin şu karşısında durup taptığınız heykeller de nedir? 'Babalarımızı onlara tapar bulduk (da onun için biz de onlara tapıyoruz), dediler." (Enbiya, 52, 53)


"De ki: Click the image to open in full size.'ı bırakıp size ne zarar, ne de yarar vermeye gücü yetmeyen şeylere mi tapıyorsunuz? Oysa Click the image to open in full size., işitendir, bilendir. (O'na ibadet etmeniz gerekmez mi?)" (Maide 76) ,


"Hahamlarını ve rahiplerini Click the image to open in full size.'tan ayrı rablar edindiler; Meryem oğlu Mesih'i de Oysa kendilerine yalnız tek ilah olan Click the image to open in full size.’a ibadet etmeleri emredilmişti. O'ndan başka ilah yoktur. O, onların ortak koştukları şeylerden münezzehtir." (Tevbe, 31)


"Tevbe eden, ibadet eden, hamd eden, seyahat eden, rüku eden, secde eden, iyiliği emredip kötülükten meneden ve Click the image to open in full size.'ın (yasak) sınırlarını koruyan (onları çiğnemeyen) mü’minleri müjdele." (Tevbe, 112)


"İnsanlardan kimi de Click the image to open in full size.'a bir yönden (dinin bütününe inanmadan) ibadet eder. Eğer kendisine bir hayır gelirse, onunla huzura kavuşur (sevinir) ve eğer başına bir kötülük gelirse yüz üstü döner (dini kötüleyerek ondan vazgeçer)." (Hacc, 11)


"Ey mü'minler! Rüku edin, secde edin, Rabbinize ibadet edin, hayır işleyin ki umduğunuza eresiniz." (Hacc,77)


"İyi bil ki, halis din yalnız Click the image to open in full size.'ındır. O’ndan başka veliler edinerek: 'biz bunlara, sırf bizi Click the image to open in full size.'a yaklaştırsınlar diye tapıyoruz' diyenlere (gelince): Şüphesiz ki Click the image to open in full size., onlar arasında, ayrılığa düştükleri şeyde hükmünü verecektir. " (Zümer, 3)


"Tağuta kulluk etmekten kaçınan ve Click the image to open in full size. 'a yönelenlere müjde var. Müjdele kullarımı.” (Zümer, 17)


"Click the image to open in full size. 'tan başkasına ibadet/kulluk etmeyin. Ben, sizin büyük bir günün azabına uğramanızdan korkuyorum. " (Ahkaf, 21)


"Andolsun biz, her millet içinde: 'Click the image to open in full size. 'a ibadet/kulluk edin, tağut( a tapmak)dan kaçının' diyen bir rasul/elçi gönderdik." (Nahl,36)


"De ki: 'Ey kitap ehli, bizim ve sizin aranızda eşit olan bir kelimeye gelin: Yalnız Click the image to open in full size.'a ibadet edelim. O'na hiçbir şeyi ortak koşmayalım. Birimiz diğerini Click the image to open in full size.'tan başka rab edinmesin." (Al-i İmran, 64)


"Click the image to open in full size., kimlere lanet ve gazab etmiş, kimlerden maymunlar, domuzlar ve tağuta tapanlar yapmışsa, işte onların yeri daha kötüdür. " (Maide, 60)


"Siz, Click the image to open in full size.'ı bırakıp da size hiçbir fayda ve zarar vermeyen şeylere mi tapıyorsunuz? Yuh size ve Click the image to open in full size.'tan başka taptıklarınıza! Aklınızı kullanmıyor musunuz siz?" (Enbiya, 66-67)


"Siz ve Click the image to open in full size.'tan başka taptıklarınız cehennem odunusunuz. Siz (odun gibi) oraya gireceksiniz. " (Enbiya, 98)


"İbrahim 'de ve onunla beraber bulunanlarda sizin için güzel bir örnek var. Onlar, kavimlerine demişlerdi ki: 'Biz sizden ve sizin Click the image to open in full size. 'tan başka taptıklarınızdan uzağız. Sizin (taptıklarınızı) tanımıyoruz. Siz, bir tek Click the image to open in full size. La inanıncaya kadar sizinle bizim aramızda sürekli bir düşmanlık ve nefret belirmiştir." (Mümtehine, 4)


De ki: Ey kafirlerl 'Ben sizin taptıklarınıza tapmam. Siz de benim ibadet ettiğime tapıcılar değilsiniz. Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim. Siz de benim ibadet ettiğime tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size; benim dinim bana" (Kafirun, 1-6)


"Senden önce hiçbir peygamber göndermedik ki ona: 'Benden başka hiçbir ilah yoktur. Bana kulluk/ibadet edin' diye vahyetmiş olmayalım." (Enbiya, 25)


"Bir zaman İbrahim şöyle demişti: 'Rabbim, bu şehri güvenli kıl. Beni ve oğullarımı putlara tapmaktan uzak tut." (ibrahim, 35)


"Siz Click the image to open in full size. 'tan başka birtakım putlara tapıyorsunuz. Yalan uyduruyorsunuz. Sizin Click the image to open in full size.'tan başka taptıklarınız size rızık veremezler. Siz rızkı Click the image to open in full size.'ın yanında arayın. O'na kulluk/ibadet edin ve O 'na şükredin. Hepiniz O 'na döndürüleceksiniz. " (Ankebut, 17)


"Gece, gündüz, güneş ve ay O'nun ayetlerindendir. Ne güneşe ne de aya secde etmeyin. Onları yaratan Click the image to open in full size.'a secde edin. Eğer kulluk ediyorsanız (böyle yapın)." (Fussılet, 37)


"De ki: 'Ben dinimi yalnız Click the image to open in full size. 'a halis kılarak O 'na ibadet/kulluk ediyorum." (Zümer, 14)

Click the image to open in full size.

Ey Rabbim! Şüphesiz; Ben, senin bana indireceğin hayra öylesine muhtacım ki…
eBRaR isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
100 Soruda Hadis Usulü eFe Aktif Konular 4 30.01.2017 13:29
İnsan Hakları ile ilgili Kompozisyon YuReK Türkçe ~ Edebiyat 0 03.03.2013 11:48
Duyu organları ile ilgili ayetler YuReK Kur'an-ı Kerim 0 03.03.2013 11:22
Umre İle İlgili Hadis Ve Ayetler eSiLa İslamda Umre 0 27.02.2013 16:38
Kuran`da geçen şeytan ile ilgili ayetler SimaL Kur'an hakkında YazıLarınız 0 03.01.2013 11:42


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları