Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Kur'an-ı Kerim > Kur'an-ı Kerim > Kur'an hakkında YazıLarınız

Kur'an-ı kerim


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Kur'an hakkında YazıLarınız - kategorisi altındaki Kur'an-ı kerim isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 07.12.2012   #1
ÖzeL Üye
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 59
Arkadaşlar: 1
Konular:
Mesajlar: 1.368
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: TuRKuaZ is an unknown quantity at this point
Standart Kur'an-ı kerim

Âyetlerin her biri ve tertipleri, tevatür yoluyla sabittir Peygamberimize Allah’dan nasıl gelmiş ise, Peygamberimiz de bize aldığı gibi nakletmiştir, bir kelime eksik ve ziyade edilmemiştir. O günden bu güne kadar da böylece devam edip gelmiştir.Dinler tarihinin tetkikinden anlaşılıyor ki : Tarihî belgelere (vesikalara) ait bütün şartları cami olan mukaddes ve İlâhî kitap, ancak Kur’anı Kerimdir. Kur’anı Kerim Allah’ın kadîm ve ezelî kelâmıdır.
Kur’an bizzat Allah’ın kelâmıdır. Bunda melek ve peygamber sadece bir vasıtadır. Peygamberin Allah Taalâdan vahy suretiyle nakleylemiş olduğu âyetler, zamanında binlerce sahabe tarafından ezberlenmiş, husûsi memurlar tarafm darç yazılmış ve böylece tevatür vukua gelmiş, Peygamberden tevatür yoluyla nakledilmiş ve bu tevatür yüzbinlerce, milyonlarca insanlar tarafından zamanımıza kadar devam ettirilmiştir. İşte bunun içindir ki: Kur’anı Kerim bütün tarih! vesikaları cami ve her veçhile tahriften uzak bulunmuştur. Hiçbir münkir, hiç bir mutaarrız, Kur’anı Kerimi Hz. Muhammet (A. S.) dan başka bir kimseye izafe ve isnad edemiyor ve edemez Bunu tebliğ eden o olduğunu, Allah’dan aldığı gibi bize tebliğ eylediğini kabul etmemek imkânsızdır.
Bugün yeryüzünde milyonlarca insan tarafından en büyük hürmet gösterilen ve her evde en yüksek bir mevki işgal eden bu kitâb-î kerim, her yerde aynıdır. Peygamberden itibaren her devirde yüzbinlepce insan tarafından ezber edilmiş olduğu gibi, bu günde öyledir. Allah’a çok şükür bugün yeryüzünde binlerce hafız vardır ve kıyamete kadar da bulunacaktır. 1400 senedir bütün sıfat ve asKur’am Kerimdir. İşte bunun içindir ki: Kur’anı Kerim geldikten sonra diğer din kitaplarının hükmü kalmamıştır. Kur’anı Kerim, (Muhammet Aleyhisselâm) m ebedî bir mucizesidir.

Click the image to open in full size.
TuRKuaZ isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları