Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Özel Gün ve Gecelerimiz > Özel Gün Ve Gecelerimiz > Mubarek Geceler

zılhıcce


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Mubarek Geceler - kategorisi altındaki zılhıcce isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 04.09.2016   #1
ÖzeL Üye
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 61
Arkadaşlar: 2
Konular:
Mesajlar: 1.144
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: sakincali is an unknown quantity at this point
Standart zılhıcce

PEYGAMBERİMİZ (S.A.V ) BUYURUYOR Kİ ;🌹
-Zilhicce ayının birinci günü: Allah (c.c) Adem Peygamberin duasını kabul edip affetmiştir. İşte bu günde oruç tutan kimsenin Allah (c.c) ufak-tefek günahlarını affeder.
Zilhicce ayının ikinci günü: Allah (c.c) Yunus Peygamberin duasını kabul ederek kendisini balığın karnından dışarı çıkarmıştır. Bu günde oruç tutan kimse, en ufak bir günah işlemeksizin, bir yıl ibadet etmiş gibi sevap kazanır.
Zilhicce ayının üçüncü günü: Allah (c.c)
Zekeriyya Peygamberin duasını kabul etti. Bugün de bir dilekte bulunanların dileğini Allah (c.c) muhakkak yerine getirir.
Zilhicce ayının dördüncü günü: İsa Peygamberin Doğduğu gündür. Bu günde oruç tutanlardan Allah (c.c) umutsuzluk ve yoksulluk gibi kaygıları kaldırır. O kimseler aynı zamanda kıyamet günü iyi kullarla beraber olacaktır.
Zilhicce ayının beşinci günü: Musa Peygamberin doğduğu günüdür. Bu günde oruç tutan kimse münafıklıktan ve kabir azabından kurtulur.
Zilhicce ayının altıncı günü: Allah (c.c), sevgili peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v)'e hayır kapılarını açar.Bu günde oruç tutanlara Allah (c.c) rahmet nazarıyla bakar ve onları ebediyyen azaba uğratmaz.
Zilhicce ayının yedinci günü: Bütün cehennem kapıları kapanır. Zilhiccenin ilk 10 günü geçene kadar asla açılmaz. Bu günde oruç tutan kimseye Allah (c.c) fakirlik yolunun 30 kapısını kapayıp, zenginlik yolunun 30 kapısını açar.
Zilhicce ayının sekizinci günü: Tevriye günüdür. İbrahim Peygamberin kurban kesme hususundaki rüyasını, gördüğü ve düşünmeye koyulduğu gündür. Bu günde oruç tutan kimseye Allâh (c.c) bilgisinin kavrayamayacağı derecede sayısız mükafatlar verir.
Zilhicce ayının dokuzuncu günü: Arefe günüdür. İbrahim Peygamber’in oğlu İsmail'i kurban kesmesi gerektiğini anladığı gündür. Bu günde oruç tutan kimsenin Allâh (c.c) geçmiş ve gelecek ufak-tefek bir yıllık günahını affeder.
“Dininizi (islamiyeti) son olgunluk derecesine eriştirdim ve size karşı olan nimetimi tamamladım" diyen (Maide sr Ayet:3) Allâh kelamı bugün inmiştir.
Zilhicce ayının onuncu günü: KURBAN BAYRAMI günüdür. Bu günde kurban kesen kimsenin, kurbanın daha ilk kan damlası yere düser, düşmez Allah (c.c) hem kendinin hem de çoluk çocuğunun ufak-tefek tüm günahlarını affeder.
Yine bu günde bir mü'min’in karnını doyuran veya herhangi bir kimseye sadaka veren kimseyi Allah (c.c) kıyamet günü bütün ahiret sıkıntılarından kurtulmuş olarak diriltir. Amel terazisinin sevap kefesi de Uhud Dağı gibi ağır çeker.

Click the image to open in full size.
sakincali isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları