Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Namaz > NamaZ > Namaz İle İlgili Yazilar

Hiç miraca çıktınız mı?


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Namaz İle İlgili Yazilar - kategorisi altındaki Hiç miraca çıktınız mı? isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 07.12.2012   #1
||HüZüN DiYaRı||
eSiLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Nov 2012
Üye Numarası: 2
Arkadaşlar: 2
Konular:
Mesajlar: 4.358
Rép Puanı: 2147483647
Rép Grafiği: eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute eSiLa has a reputation beyond repute
Standart Hiç miraca çıktınız mı?

Hiç miraca çıktınız mı?

Yani bir namazda Mirac duygusu yaşadınız mı? Koltuğunuzun altına alıp,Mahşer'de Rabbinizin huzuruna güvenle taşıyacağınız bir vakit namazınız var mı?

Namaza durdunuz:
Huzurda mısınız?
Abdestinizi abdest gibi aldınız mı,yani yüreğinizdeki manevi kirlerden arınma cehdi gösterdiniz mi,sonra maddi her türlü kirden arındınız mı,sonra Huzura çıkma vaktinin heyecanını yaşadınız mı,sonra yönler içinde savruluşlardan kurtulup,O'na yöneldiniz mi, ve sonra bütün bu hazırlık eylemlerini getirip, "İşte huzurdayım Rabbim" gibi bir kalbi yoğunlaşma,niyet duruluğu yaşadınız mı?
"Allahü ekber!"
Tüm engelleri O'nun için aştınız ve geldiniz,yüreğinizden bir sada koptu,tüm yücelikler O'nun yüceliği yanında silinip gitti,bir iman,bir karar,anıt gibi dikildi içinize:
"Allahü ekber!"
Huzurdasınız.Hem var hem yoksunuz,O sizi kabul etti,böyle bir yüceliği tadıyorsunuz kalbinizde tarif edilmez bir "Kabe kavseyn" heyecanı meleklerin bile kanadı,bu yüceye çıkmak için yetmemiş,onlar bile geride kalmış

Böyle bir namazınız var mı?

Namazlarınızdan kaygı duyuyor musunuz?

Kendinizi "Veylün lil musallin" kapsamı içinde hissetme tedirginliğine düştüğünüz oluyor mu? Namazlarınızda sık sık "sehv" alemlerine savrulduğunuz için..

Okumaya başladınız..Yüreğinizde Fatihayı idrak çağlayanı oluştu..Alemlerin Rabbini tefekkür ettiniz,tüm övgüleri O'na tahsis ettiniz,O'nun Rahman ve Rahim ismi şeriflerine sığındınız,Din Gün'ünü hatırladınız, "El hükmü yevmeizin lillah" dediniz,o hüküm anında mutluluk yaşamayı düşlediniz,sonra döndünüz, ibadetlerinize baktınız,bir ikrar geçti içinizden "Ancak Sana ibadet ederiz, ancak Sen'den yardım dileriz" Yüreğinizin sarsılmalarına karşı bu ikrara sığındınız..Sonra dua kelimelerinden yardım dilediniz, "İhdina! Bize yol göster!" sırat-ı müstakim için,in'am edilen insanların yolu için,gazaba uğrayanların ve sapkınların olmayan yol için"
Kıyamları,kıraatleri,rükuları,secdeleri nasıl yaşıyorsunuz?
Secdede bir Rabbani yakınlık hissediyor musunuz?
Namazdan çıkınca nasılsınız?
Namazdan çıkınca hayatınız nasıl?
Miraca tutkun - sevdalı bir namaz
-Mirac'a çıktınız mı?
-Mirac iklimini yüreğinize taşıyan bir namaz kıldınız mı?
Ben derim ki,insanın böyle hiç olmazsa,bir vakit bir namazı olmalıOnu koltuğunun altına alıp,Rabbinin huzuruna varabilmeli, "İşte Rabbim, diyebilmeli,çok namaz kıldım,ama işte bu namazım bütün yarasına beresine rağmen Senin huzuruna taşınabilecek bir güzellik taşıyor!"

Hasan Yazar

eSiLa isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları