...

Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Üyelerimize ÖzeL > Serbest Kürsü

ahir zamanda iklim değişiklikleri


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Serbest Kürsü - kategorisi altındaki ahir zamanda iklim değişiklikleri isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 06.03.2014   #1
Üye
fahrettin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Mar 2014
Üye Numarası: 380
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 8
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: fahrettin is an unknown quantity at this point
Standart ahir zamanda iklim değişiklikleri

Yönetenler ile muhalif halklar arasındaki çekişmeler iyice artacaktır. Baskıcı, sömürücü, yolsuz ve dinsiz yönetimler sürekli menfaatlerini düşündüler. Baskıcı yönetimler altında ezilen mazlum ve muhalif halklar artık yönetimlere başkaldırmaktadır. Halklar eşitlik ve özgürlük istemektedirler. Ekonomik refah, huzur ve esenlik istemektedirler. Son yüz yılda dünyada yaşananlar ve inançsız yönetimlerin halkları baskılarla yıldırması yeryüzünde isyanları kaçınılmaz kılmaktadır. 2008 krizi ile dünyada başlayan değişim açgözlülük eden yönetimlerin gerilemesine yol açtı. Mazlum halklar bu değişimde uyutulduğunu, baskılandığını fark etti ve gerçekleri görmeye başladılar. Dünyanın her yerinde her kıtada ve çok ülkede halkların özgürlük arayışı ve başkaldırısı başladı. Baskıcı yönetimlerden beslenenler ile muhalif halkların çatışması başlamış oldu. Arap barıyla başlayan süreç Afrika ve balkanlara da uzandı. Güney Amerika ve asyaya da uzandı. Dünyada yaşanan değişimler gerçek bir bilincin ve neden sonuç ilişkisinin doğal sonucudur.
Tanrı ve şeytan kavramından iyi ile kötünün mücadelesinden cennet ile cehennem kavramından hiçbir toplum ve kişi habersiz değildir.
Zulmün peşinde olan ve dünya için sömürenler saltanatlarını kaybetmemek için şiddeti seçerek direniyorlar. Bunlar önce tanrı tarafından korkutulacaklar. Sonra da azaba uğrayacaklar.
Arap baharıyla başlayan değişimde Acaba geriye tekrar döner miyiz beklentisinde olanlar geçmişe özlem duyuyorlar. Eski bozuk düzeni isteyenler değişimi durdurma çalışmaları içinde oldular. Tüm süreçleri tıkadılar. Mısır, Suriye ve Irak’ta da mazlum halkların özgürlüklerini tıkadılar. Eski egemenler nedeniyle milyonlarca insan öldü. Ve ölümlerin tüm sorumluları onlardır. Değişimi engellemeye çalışan zihniyet saltanat sevdasında ve mazlum halkların özgürlüklerini sırf çıkarlarından dolayı reddettiler.
Suriye mısır ve Tunus gibi ülkelerde insanların ölmesine neden olan dış güçler kaçınılmaz olarak kaybedecek. ABD’nin insanlık adına iş yapmadığı tam tersi bozguncu egemenler adına iş yaptığı anlaşılmıştır. Değişimi tıkayanlar ve onlara öncülük etmiş olan ABD, değerini yitirmektedir.
2014’ten sonra inançsızların egemenliğine Arap baharından daha güçlü bir tsunami etkisi yaratacak değişim yaklaşmaktadır. Küresel vesayet için çok güçlü büyük bir tehlike yaklaşıyor. Gerçekler ortaya çıkacak, insanlık doğrulara şahit olacak, etkili bir bilinç değişimi görülecek. Mazlumlar bastırılacaklar. Yine eski vesayetçiler çareyi katliamlarda arayacaklar. Ölümler olurken adım adım değişim gerçekleşecek. İnsanlık sıkıntılı bir üç yıl geçirecek.
Özgürlük ve eşitlik isteyen halklar küresel egemenlerin değişime verdiği direnci kıracaklar. Küresel egemenlerin bir ayağı kırılacak. Arap baharı ile başlayan değişim güç kazanacak. Küresel vesayetçiler geriye nasıl gideriz hesabı yaparlarken hiç karşılaşmayı tahmin etmedikleri daha güçlü bir özgürlük talebiyle karşılaşacaklar. Bozguncular beklenmedik şekilde büyük bir yenilgi alacaklar.
İnsanlar bağımsızlık istiyor. Kendi kendilerini yönetmek istiyor. Baskıcı yönetimler altında ezilmişler. Yönetime gelenler menfaatleri için halkı ezmiş. Halk kendi yasalarıyla kendilerine hizmet edecek yeni ve adil yönetim anlayışı arıyor. Bu nedenle dünyada değişimler yaşanıyor. Halklar örf, adet gelenek ve dinleriyle yönetilmek istiyor. Evrensel değerlerin uygulandığını görmek istiyor.
Küresel bozguncular ve batı, hükmettiği kıtalarda (Afrika, Avrupa, Amerika) kıtalarında yaşanan halk ayaklanmalarını kontrol edemezken Ortadoğu’da mazlum halklar daha güçlü bir şekilde yönetimlere sahip olacak. Orta Afrika cumhuriyeti, Ukrayna, Arjantin, Venezuella gibi ülkelerde halkın özgürlük ve egemenlik arayışı küresel egemenleri zor duruma düşürecektir. Özgürlük arayışları öyle bir yayılacak ki durumu kimse kontrol edemeyecek. Bu nedenle uzak bölgeler ve Ortadoğu’da tamamen egemenliği kaybedecekler. Kendi yerel bölgelerinde halk değişimini bastıramayanlar nasıl uzak ülkelere yardım edebilsinler. Her şey hızla değişecek. Tanrı değişimi güçlü getirecek.
Arap baharının ikinci ayağı 2014 martıyla başlayacak.(dünyacıların) incil’deki‘kadının’ bir ayağı kırılacak. 2. aşamaya küresel güçlerin şiddetle direnmesi afetlerle insanların ölmesine neden olacak. Çünkü Tanrı mazlumların öldürülmesine öfkelenecek ve Tanrı da bozguncuların has halkına saldıracak. Kıyı kentlerinde insanlar ölürken salgınlar dehşet saçacak.
21 Aralık 2012’de değişim başladı ve yeni bir çağ aralandı. 2010 yılında Ortadoğu’da bir Arap baharı başladı ve sonra Afrika’ya yayıldı. Gittikçe yayılan bu savaşa kutsal metinlerle eşleştirildiğinde Armegeddon savaşı demek çok isabetli olmaktadır. 2012 yılında Armegeddon savaşı hız kazandı.2014-2019 yılları arasında çatışmalar çok yoğun yaşanacaktır. Aynı zamanda çatışmalar küreselleşecektir.
2019 yıllarında inanan mazlum halkların zaferinin ilk belirtileri görülecektir. Müslümanların kurtuluş belirtileri aşama aşama gerçekleşmiştir. Doğal afetler ve seller ilk işaretleri vermişti.
Yeryüzünde insanlık 2023 yılında ilk büyük sıçramayı yaşayacaktır. Evrensel değerlerin sahiplenildiği ve tanrının yasalarına bağlı kalındığı bir dönem olacak. 2045 yılından sonra ikinci büyük sıçrama yaşanacaktır. 2045 yıllarında ve sonrasında yeryüzündeki insanlar savaş araçlarını mühimmatları ve silahları yok etmeye başlayacaktır. Her ülkenin medyasında infilak ettirilen ve yakılan silahlar medyalara yansıyacaktır.
2017’ye kadar Türkiye dünyanın düzeltilmesi yolunda çabaları devam edecek. Bu arada Türkiye’ye karşı siyasi, ekonomik ve sosyal savaşlar yürütülecek. İstanbul borsası 2017 ye kadar sürekli düşecek ve bir dip görecek 35 bini görecek. Sonrasında ise hiç düşmemek üzere sürekli yükselecek. Dünyanın en buhranlı, en kargaşa ve kaostaki dönemi 2014-2017 arasında gözlenecek. 2018’de ümitler kesilecek. Kurtuluş 2019’da başlayacak. İnsanlık ve evrensel değerler yavaş yavaş yücelecek.
2017-2023 yılları arasında Tanrı dünyayı kılıçtan geçirecek. Kötüleri temizleyecek. Şiddetli afetler, tehlikeli salgınlar yaşanacak. Toplu ölümler gözlenecek. Müslümanlar öldürülürken Tanrı da inançsız zalimleri katledecek. Armegeddon savaşı açıkça yaşanacak. Bu savaş Şeytan ile Tanrı arasında gerçekleşecek. Ve bir fiil yeryüzü bunlara şahit olacak.
2019’a kadar inançlı mazlum halklar zarar görecek. Dünya düzeltilmeye çalışırken şiddetli olaylar olacak. Düzen değişecek. Adil bir düzene geçiş yaparken eski düzenin sahipleri savaş açacak. Suriye’de ki gibi halklar büyük sıkıntı çekecek. İnanan mazlum insanların bir kısmı öldürülecekler. 2013 sonrasında Tanrı’nın müdahaleleri şiddetlenecek.
Fırtınalar Batı Avrupa sahillerini vurmaya devam ediyor. İrlanda’da’nın batı kıyılarını vuran Ruth fırtınası doğuya doğru ilerlerken yıkımlar meydana getirdi. Bu nedenle haftalardır kötü hava koşulları ile boğuşan yerel idareler olası yeni nehir taşkınları ve seller için önlem almaya çalışıyor.Şiddetli rüzgarlar İngiltere gibi Fransa’yı da olumsuz etkiliyor. Batı sahillerinde dalga boylarının 10-11 metreye ulaştığı rapor ediliyor. Fırtınaların ardı arkası kesilmeyecek, saatte 200 kmye yaklaşan fırtınalar defalarca görülecektir.
Türkiye ve dünya yakın tarih gerçekleriyle yüzleşiyor. Gerçeklerle yüzleşilecek barış ve uzlaşmalar başlayacak, artık kardeş kavgalarının biteceği bir döneme girilecek. Öyle bir zaman gelecek ki savaşa yeltenen ülkeler tüm dünya ülkeleri tarafından kınanacak. Kimse savaşa yeltenmeyecek.
Dünyada yanlış kabuller artık bugün sorgulanıyor ve reddediliyor. Silah, savaş, tanrının halkı İsrail, bugünlere nasıl gelindi, küresel egemenlik kimlerin elinde, hangi anlayışla yönetiliyoruz. Gerçekten evrensel değerlere sahip çıkılıyor mu. Her soru gerçek anlamda cevaba varacak.
Allah’ın dünyayı değiştirmesine küresel ısınma ve iklim değişiklikleri dediler. Halbuki tanrı yeryüzüne müdahale ediyordu. Ve Armegeddon yaşanıyordu.
2014-2018 yılları arasında afetler tavan yapacak ama afetler birden bitmeyecek. Sürekli azalacak yüz yıl sonra neredeyse hiç olmayacak.
Müslüman ve Hıristiyan gruplar arasındaki çatışmalarda binden fazla kişinin öldüğü, bir milyondan fazla insanın da evinden olduğu Orta Afrika Cumhuriyeti'nden (OAC) korkunç görüntüler gelmeye devam ediyor. Fransa’nın sömürgesi olan OAC’de müslümanları linç ederek öldürüyorlar. Fransa inançlı mazlum halkları terörist ve milis olarak nitelemekte ve silah gücüyle değişimi bastırmaktadır. Bununla beraber Fransa kıyıları 12 metrelik dev dalgalar ile ve fırtınalar ile boğuşmaktadır. Allah da Fransa’ya kılıcıyla vurmaktadır.
Filipinlilerde mayov volkanı tekrar harekete geçti. Kış aylarında dahi Arabistan’da bu kadar yoğun yağmurlar görülmemiştir. Gazze’de sel oldu. Hayat olumsuz etkilendi.
Afetlerin hepsi isabetli yerlerde gerçekleşmektedir. Tanrı her şeyi en ince ayrıntıları ile bildiğinden bozgunculuğu destekleyen halkları vurmaktadır. Batıl ve haksız yoldan beslenenler tanrının öfkesinden nasibini alacaktır. Bozgunculara boyun eğip başkaldırmayanlar da bu afetlerden nasibini alacak.
Batı Avrupa’nın üç ülkesi İspanya, Portekiz ve Fransa’da etkili olan fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu, kıyı kesimlerinde hayat durma noktasına geldi.
İtalya’nın Venedik’i sular altında gark olacak. Hollanda’nın deniz seviyesinden aşağı yerleşim yerleri sular altında kalacak.
Aşırı yağmurlar sonrası toprak kaymaları her yerde görülecek. ABD’de kaliforniya’nın ardından Florida da heyelan gözlendi. Brezilya, Arjantin ve meksikada da gözlendi.
Dünyanın merkezinde çekirdeğinde kayma var. Bilim insanları buna anlam veremiyor. Bu durum küresel iklim değişikliklerini oluşturuyor. Doğal afetler yaşanıyor. Manyetik alanda kaymanın elbette bilimsel nedeni vardır ancak hangi amaçla olduğu daha önemlidir. Tanrı neden yeryüzüne bunları yaşatmaktadır. Yeryüzündeki bilinç nasıldır. Yaşam ve sistem nasıldır. İnsanlar ve mazlum halk yığınları mevcut sistemden büyük zarar mı görmektedir. Yeryüzü karanlık bir devir yaşıyor da insanlar bunun farkında değil midir. Şeytanın egemenliği ülkelere saldırarak savaşlara ve insan ölümlerine mi neden oldu. Dünü bugünü ve geleceği irdelemek zorundayız. Bugün yaşananlar gerçek bir temayı göstermektedir. Açıkça tanrının varlığını ve yeryüzüne müdahalesini görmekteyiz.
Ani hava değişimleri. Şiddetli yağmur, aralıksız yıldırım düşmeleri ve tehlikeli dolular yağmaya başladı. Sıcak havanın ani değişimi ile çok nemli koyu gri bulutlardan ceviz büyüklüğünde dolular yağacaktır. Eski ve yeni ahit kaynaklarında söylendiği gibi buz parçaları yağacak. Denildiği gibi gerçekleşmektedir.
Yeryüzü bir şeylerle yüzleşiyor. Ölümcül tsunamiler, yıkıcı afetler, ekonomik yıkımlar, bölgesel kaoslar. Dönüm noktasındayız. Gezegenimiz ve iklim sistemimiz değişim noktasında. Bir geçiş dönemi yaşanıyor.
Havada, karada suda değişimler yaşanacak. Krallıklarda(ülkelerde) karmaşa olacak. Afetler, kıtlık ve salgınlar yayılacak.
Gökyüzünden iri buz parçaları dolu olarak yağmaktadır. Bazı meteorlar yeryüzüne düşerek taş parçaları da yağmaktadır. Geçmişte haber verilen olaylar yaşanmaktadır. Uyuyan volkanlar harekete geçti. Ölen hayvanlar, toplu balık ölümleri, kuş ölümleri ve kırmızı kan renginde sular görüldü. Ani ısı düşüşleri yaşanıyor. Aşırı sıcaklar ve aşırı soğuklar yaşanmaktadır.
Hem gökten aşırı yağışlar hem de yerden sular kaynayacak ve sular yükselecek.
Gökten taşlar ve meteorlar yağacak. Yüksek sesle birlikte alevli taş parçaları düşecek. 2012’de Rusya’da görüldüğü gibi yer yer bazı beldelerde bunlar gerçekleşecek.
Eski kavimlerin başlarına neler geldiğini duydunuz eski kavimlerin her modelini günümüz uluslarında rahatlıkla görürsünüz. Fitne fesat ve azgınlık hat safhada. Yeryüzü afetlerle dolu.
Çeşitli virüsler çıkacak ve insandan insana bulaşacak. Toplu ölümler gerçekleşecek.
Tabiat ana korkunç değildir. Asıl korkunç olan dünyaya sahip olmak için insanlara zarar verenlerin zalimliğidir. Afetler mazlumlar için var olan bir gereklilik, adalet ve korumadır. Doğal afetler tanrının kılıcıdır. Asıl kötü olan kötü yoldaki insan psikolojisidir. İnsanlara ve insanlığın geleceğine zarar veren onlardır.
Geçmişte tüm kavimlerin başlarına gelen azaplar günümüzde yaşanacaktır. Deprem ile, sel ile, yıldırım ile, meteorla alevli taşlanma ile, yüksek ses ile, yanardağlar ile, deniz ilerlemeleri ile ve daha sayamayacağımız tüm afetler bu çağda gözlenmektedir. Sodom ve Gomore gibi tüm kavimlerin başlarına gelenler bu günümüzdeki son devirde meydana gelmektedir.
2012’de ve sonrasında doğal afetlerin ve yaşanacakların bile filmi yapıldı.
Üniversiteler, sokaklar, cezaevleri, meydanlar karışacak. Değişim zamanında dünyayı ve yönetimi bırakmak istemeyen kötücül yönetimler kargaşaya ve şiddete başvuracak.Tüm bunlar olurken dünyanın düzelmesini isteyen insanlar bastırılacak Tanrı’da bunun üzerine yeryüzünü afetlerle donatacak.
Bir toplum kendini değiştirmedikçe Allah da o toplumu değiştirmez. Gazze halkı, yöneticilerinin siyasetini sorgulamalıdır. Gazze yöneticileri İsraile boyun eğip işbirliği yaparak bir şey kazanamazlar. Gazze sel altında kaldı. Zaten yıpratan ambargo var bir de bunun üzerine selden çok etkilendi. Sel hayatı felç etti.
Norveç‘te tarihi evlerin bulunduğu bir köyde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan yangında en az 30 ev kül olurken, en az 90 kişi hastaneye kaldırıldı. Ülkenin güneyinde Laerdal köyündeki bir evde gece yarısı başlayan yangın büyük paniğe yol açtı. Bin 150 kişinin yaşadığı bölgede bulunanlar güvenli yerlere tahliye edildi. Bir köy komple yandı.
İtalya’nın kuzeyinde hafta sonunda etkili olan aşırı yağış sele yol açtı. Cenova kenti ve civarındaki birçok yerleşim yerinde toprak kaymaları meydana geldi. Modena bölgesinden geçen Sacchia Nehri taştı. Kentte onlarca ev ve işyeri sular altında kaldı. Sel nedeni ile yüzlerce kişi sivil savunma ekiplerince tahliye edildi. Fransa’nın güneydoğu kesimleri fırtına ve şiddetli yağmura teslim oldu. ‘Var’ bölgesinde sokaklar sular altında kaldı. İki kişi hayatını kaybetti. Amerika Birleşik Devletleri’nde görmeye alışık olduğumuz hortum manzaraları bu kez Fransa’da ortaya çıktı. Ülkenin doğusundaki Cote d’Or bölgesini vuran hortum Seine Nehri çevresinde bulunan yerleşim birimlerinde büyük çaplı maddi hasara yol açtı. En az 60 ev tahrip olurken, tarım alanları da hortumdan zarar gördü.
Boston saldırısının olduğu dönemlerde ABD’nin Florida eyaleti salyangoz istilasına maruz kaldı.2 yıldır engellenemeyen salyangozlar insanlara sıkıntı vermektedir.
İngiltere’nin güneybatı kesimleri başta olmak üzere birçok bölgesinde sel uyarısı yapıldı. Thames Nehri’nde sular son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Portekiz de sel, fırtına ve dev dalgalar ile boğuşuyor. Liman kenti Porto’da elverişsiz hava koşulları ile bağlantılı olarak yedi kişinin yaralandığı bildirildi. Meteoroloji uzmanları, önümüzdeki günlerde şiddetli rüzgar ve yağmurun etkisini artıracağı öngörüsünde bulunuyor.
Ard arda gelen depremlerle sarsılan Yunanistan’ın Kefalonya adasında durum içler acısı. 26 Ocak’ta meydana gelen yaklaşık 6 büyüklüğündeki ilk deprem, adada büyük maddi hasara yol açtı. Kayaların kayması nedeniyle yollar kapandı. Yüzlerce ev girilemez hale geldi.
Orta Afrika Cumhuriyeti'nde Müslümanlar ile Hristiyanlar arasındaki çatışmanın ülkeyi büyük bir felakete sürükleyeceğini belirtti.
Orta Afrika ülkesi Burundi'nin başkenti Bujumbura şiddetli yağışlara teslim oldu. Ülkede yağışın etkisiyle meydana gelen sel ve heyelanda 60 kişi hayatını kaybederken, 100'den fazla kişi de yaralandı. Ülke genelinde 100'lerce ev de yıkıldı.
Batı Avrupa’nın üç ülkesi İspanya, Portekiz ve Fransa’da etkili olan fırtına nedeniyle dev dalgalar oluştu, kıyı kesimlerinde hayat durma noktasına geldi.
Doğu Türkistan'da 7,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
Endonezya'nın Java Adası'nda bulunan Kelud Yanardağı'nın faaliyete geçmesi hayatı zorlaştırdı. yetkililer özellikle son 2 gündür nefes almanın imkansız hale geldiğini belirtti. Bölgede en üst seviyede alarm verildiğini kaydeden yetkililer yerel halkın tahliye edildiğini ifade etti. Dünyanın bacaları çalışmaya başladı. Yeryüzünde müthiş bir hareketlilik var. Çok yanardağ harekete geçti.
2014, ‘kaydedilmiş en sıcak yıl' olabilir. Zira, Pasifik Okyanusu'ndaki ılık suların yüzeye yükselmesi ve Ekvator boyunca Amerika kıtasına yönelmesiyle oluşan hava hareketinin bu yıl gerçekleşmesi bekleniyor. El Nino (Yaramaz çocuk) ismi verilen bu hareket ile atmosfere ciddi miktarda sıcaklık yayılacak. Bu durumun gerçekleşmesi durumunda iklimlerin altüst olacağı ve 2014'ün çok sıcak geçme ihtimalinin arttığı belirtiliyor
Suriye ve Afrika’da ölümler arttıkça İngiltere’de seller fırtınalar durmak bilmiyor.
2013 yılında düşen meteor ile Allah Rusya’ya bir uyarı verdi. 2014 yılından itibaren Rusya’nın yıkılışı başlayacaktır.
Yaklaşık yarım tonluk bir kütleye sahip meteorun, geçen eylül ayında Ay'ın yüzeyine çarptı ''Bu, şimdiye kadar Ay'da gözlemlenen en büyük çarpmaydı' ve sekiz saniye sürdü.’ Tüm bunlar bir işaret ve tehdit görüntüleridir. Tanrı her şeye muktedirdir ve Tanrı uyarılarına devam etmektedir. Uyarılar zamanla büyük yıkımlara dönüşür. Eski kavimlerin yaşadıkları kötü son bugünün örnekleridir.
ABD’de 2014 yılı ile beyaz kabus yaşandı. Niagara şelalesi buzla kaplandı, Chicago dondu, ABD’de kutup soğukları yaşanıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nin güney ve doğu yakasında etkili olmaya başlayan kar fırtınası ile hayatını kaybedenler oldu. Hava, kara ve demir yolu ulaşımı büyük ölçüde aksadı. Kuzey Kutup bölgesinden gelen dondurucu soğukların eşlik ettiği tipi, enerji nakil hatlarında da tahribata yol açtı. Bölgede 300 bin haneye elektrik verilemiyor. Yetkililer, vatandaşlara gerekli olmadıkça evlerinden dışarı çıkmama uyarısı yapıyor.
Baltık Denizi buz tutunca, deniz üzerinde 26 kilometrelik kara yolu oluşturuldu.
Batı Avrupa’daki en büyük doğalgaz üretim alanı olan Hollanda’nın Groningen’de yapılan gaz üretiminin depremler de dahil olmak üzere bir takım risk ve zararları fark ediliyor. 1950’lerde keşfedilen Groningen’de 10 yıllardır doğalgaz üretimi yapılıyor. Bölgede ilki 1986 yılında olmak üzere şu ana kadar yüzlerce deprem meydana geldi. Ancak Sismologlar son yıllarda bölgede depremlerin iyice arttığını ve 3.6 şiddetinden de yukarı daha fazla deprem olmaya başladığını söyledi.
İngiltere 1766’dan bu yana en yağışlı ocak ayını geçirdi.Ülkenin güney batı sahillerinde biri bitmeden diğeri başlayan seller nedeniyle yine binlerce ev su altında kaldı. İngiltere hükümeti sellerden zarar gören çiftçilere yardım fonu hazırlanacağını duyurdu. Yeryüzüne zarar veren küresel güçler artık ileri gidemeyecekler. Hatta haksız kazandıkları şehirlerini onarmaya bile para bulamayacaklar. Daha zor günler görecekler. Orta Afrika cumhuriyetini ve afrikadaki sömürgelerine sahip çıkıp mazlumları öldürmeye devam ettikleri sürece bela onlardan eksik olmayacaktır. Haksızca kıtalara gidip insanları sömürerek kurdukları şehirleri Allah tahrip etmeye devam edecek.
İngiltere’de üç hafta etkisini sürdüren aşırı yağışlar nedeniyle başkent Londra’nın içinden geçen Thames Nehri taştı. Londra’nın dış kesimlerinde bulunan birçok banliyö sular altında. İngiltere parlamentosu alarmda, hayati tehlike büyük önem taşıyor, Alarm seviyesi en yükseğe çıkartıldı. İngiltere başbakanı programlarını iptal etti. Halka yardım sözü verdi. Kum torbaların parayla satılmasına tepki gösterdi.
Rabbinizin öyle biyolojik silahları var ki kimse başa çıkamaz. Basit gördüğünüz sivrisinekleri biyolojik silah olarak kullanarak inançsızları kırıp geçirebilir. tifüs, sıtma gibi çeşitli hastalıkları taşıyan sivri sinekleri çoğaltıp düşmanları basit bir hamle ile alt eder. Rabbiniz tek başına tüm orduları yok eder. Ve bu ona çok basittir. Şiddetli yağışların ve sellerle dolu dünyanın ardından bunları görmek kaçınılmaz olacaktır
ABD ve Kanada'yı etkisi altına alan Kutup girdabı 190 milyon insanı etkiledi. ABD'nin Montana eyaletinde sıcaklık Fahrenheit cinsinden eksi 62'ye kadar düştü. Eksi 50 dereceyi bulan soğuklar nedeniyle uyaran uzmanlar, öldürücü soğuğun 10 dakika içinde vücudu dondurarak ölüme neden olabileceğini belirtti.Koca şehirler dondu. Sokaklar, arabalar hatta şehirler bile buz tuttu.
Avrupa’nın Atlantik Okyanusu kıyıları fırtınalara ve kötü hava şartlarına teslim oldu. Hızı 150 kilometreyi aşan rüzgarlar ve şiddetli yağmurlar iki gündür büyük maddi zarara neden oldu. Fransa’nın Bretagne bölgesinde 12 bin ev elektriksiz kaldı. Manş Denizi’nin İngiltere tarafında da fırtına maddi hasara yol açtı. Kötü hava şartlarının perşembe akşamına kadar etkili olacağı açıklandı. “olayı yaşayan yerel bir sakin ‘çok korkunç. Kıyılar sular altında kaldı. Şehir merkezi yerle bir oldu. Tüm mağazalar kapandı.” Bu tür afetlerin aynı bölgelerde çok daha tehlikelilerini göreceğiz. Tanrı değişim yaratırken zulmederek değişime direnenlere karşı afetler görülecektir.
Çin’de bilim insanları halk arasında kuş gribi olarak bilinen virüsün yeni bir türünü keşfetti. H10N8 adı verilen virüsün kanatlı hayvanlardan insana bulaşabileceği tahmin ediliyor. Bu yüzden de uzmanlar hastalığın hızla yayılabileceğini belirtiyor:
Bolivya haftalardır devam eden yağışların ardından kıyılar sular altında kaldı. Avrupa’nın kuzeyi ve İngiltere dev dalgalarla savaşacak. Kıyı kentleri cehenneme dönecek. Kıyı kentlerinde yaşam alt üst olacak.
İngiltere ve Fransa’da su baskınlarına karşı kırmızı alarm verilmeye başlandı. Onlar yeryüzündeki inanan mazlum halkların ölmesine destek verdikçe tanrı da onların ülkesine şiddetle saldırmaya devam edecektir.
Yeryüzü bir şeylerle yüzleşiyor. Ölümcül tsunamiler, yıkıcı afetler, ekonomik yıkımlar, bölgesel kaoslar. Dönüm noktasındayız. Gezegenimiz ve iklim sistemimiz değişim noktasında. Bir geçiş dönemi yaşanıyor.
Havada, karada suda değişimler yaşanacak. Krallıklarda(ülkelerde) karmaşa olacak. Afetler, kıtlık ve salgınlar yayılacak.
İnançsızların sistemi ne kadar güçlü ve birbirlerine bağımlı olursa olsun kırılgan ve dağılmaya yüz tutacaktır.
Yeryüzüne yön veren vesayetçiler yeryüzünün hazinelerine sahip idiler. Dinsel metinler ve bunları destekleyen kahin ve alimlerin yazıları gizlendi ve yok edildi. Kutsallık içeren çoğu bilgileri ve kaynakları yok ettiler.
Küresel iklim bilimciler önümüzdeki yıllarda dünyayı bekleyen felaketleri bildirdiler. Ancak bunları açık ve net olarak bildirmediler. Korku ve göçler ve birtakım olaylardan çekindiler. Bazı bilim adamları insanların bu gerçeklerden haberdar olması gerekli dedi. Ancak bazı bilgiler saklanmaktadır. İnsanlar ve bazı bölgeler afetlerle karşılaşacaktır.
ABD maya yazıtlarından ve tarihi kayıtlardan pek çok gizli bilgiyi bildikleri halde gizlemişlerdir. Dünya ile paylaşmadılar. Maya yazıtlarında dünyanın nasıl bir bilinçte olacağını ve değişimin geleceğini ve belirtilen bölgelerin (yani batının) afetlerle zarar göreceğini söylemiştir. Son yıllarda dünyada yaşanan felaketler ve doğal afetler Tanrının gelişini göstermektedir. Kıyı kentlerinin sular altında kalacağı, şiddetli yağışların seller oluşturacağı, depremlerin artacağı, yanardağların faaliyete geçeceği ve salgın hastalıkların insan öldüreceği bilinmektedir ve sürekli gizlenmektedir.
İtalya’nın kuzeyinde haftasonunda etkili olan aşırı yağış sele yol açtı. Cenova kenti ve civarındaki birçok yerleşim yerinde toprak kaymaları meydana geldi. Modena bölgesinden geçen Sacchia Nehri taştı. Kentte onlarca ev ve işyeri sular altında kaldı. Sel nedeni ile yüzlerce kişi sivil savunma ekiplerince tahliye edildi. İtalya’nın Sicilya adasında Etna yanardağı lav püskürtmeye başladı.Fransa’nın güneydoğu kesimleri fırtına ve şiddetli yağmura teslim oldu. ‘Var’ bölgesinde sokaklar sular altında kaldı. Hayatını kaybedenler oldu. Amerika Birleşik Devletleri’nde görmeye alışık olduğumuz hortum manzaraları bu kez Fransa’da ortaya çıktı. Ülkenin doğusundaki Cote d’Or bölgesini vuran hortum Seine Nehri çevresinde bulunan yerleşim birimlerinde büyük çaplı maddi hasara yol açtı. En az 60 ev tahrip olurken, tarım alanları da hortumdan zarar gördü.
Norveç‘te tarihi evlerin bulunduğu bir köyde yangın çıktı. Rüzgarın etkisiyle yayılan yangında en az 50 ev kül olurken, en az 90 kişi hastaneye kaldırıldı. Ülkenin güneyinde Laerdal köyündeki bir evde gece yarısı başlayan yangın büyük paniğe yol açtı. Bin 150 kişinin yaşadığı bölgede bulunanlar güvenli yerlere tahliye edildi.
Arjantin'de Buenos Aires eyaleti sınırları içerisinde yer alan Berazategui bölgesinde meydana gelen kasırga hayatı felç etti. Berazategui bölgesinde dün sabah saatlerinde oluşan ve yaklaşık 10 dakika süren kasırga sırasında, onlarca araç devrilirken, çok sayıda ağaç da kökünden koparak savruldu.
Arjantin’de Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Toplumları Federasyonu, sağanak yağışta, çoğu çocuk 69 kişinin, su baskını ve toprak kayması nedeniyle yaşamını yitirdiğini açıkladı. Yağış nedeniyle evlerin zarar gördüğü, 180’den fazla kişinin yaralandığı belirtildi. Ölü ve yaralı sayısının artmasından endişe edildiği, şu ana kadar 20 bin civarında kişinin yerlerinden olduğu, 2200 ailenin evsiz kaldığı kaydedildi. Sağanak yağışın ayrıca iki köprünün yıkılmasına, yolların, elektrik hatlarının ve ekinlerin zarar görmesine yol açtığı ifade edildi.
İran’ın kuzeybatısında bulunan Urmiye Gölü tehlike altında. Dünyanın en büyük tuz göllerinden biri olan Urmiye, son 10 yılda %80 oranında küçüldü. Kuraklık sonucu buharlaşan göl şimdi yalnızca bin kilometre kare çapında.
İngiltere ve Fransa’da su baskınlarına karşı sürekli kırmızı alarm veriliyor.
Japonya'da okyanus dibindeki bir yanardağın 2013 Kasım ayında patlamasının ardından ortaya çıkan ve bilim adamlarının, okyanusa gömüleceğini tahmin ettikleri ada 30 kat büyüdü.
Siyah böcekler Rize kıyılarını işgal etti. Uzaktan siyah dumanı andıran ve uçan siyah böceklerin nereden ve neden geldikleri anlaşılamadı.
Balıkesir Manyas Gölü'nde telef olan binlerce yavru balık kıyıya vurdu.
Simav'da korkutan manzara yaşandı. Deprem kuşağında yer alan Kütahya'nın Simav ilçesinde, son zamanlarda kendiliğinden ortaya çıkan sıcak su gayzerleri çevredeki vatandaşları tedirgin ediyor. 2011 yılında 5,9 büyüklüğünde bir depremin yaşandığını ve sonra bu depremlerin sürekli olarak yaşanmaya başlandığını dile getirdi.

fahrettin isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Türkler ahir zamanda büyük güç sahibi olacaklardır eFe iSlami Bilgiler 0 09.04.2013 10:33
Ahir zamanda zaman gerçekten kısalmış mıdır,kısaldıysa sebebi nedir? SıLa Soru Ve Cevaplar 0 21.03.2013 11:51
Parlayan yıldız hz. Mehdı HiCReT Dini Konular 0 19.01.2013 12:00
Ahir Zamanda İnsanlara Gelen Büyük Bela: Sevgisizlik HiCReT Dini Konular 0 08.01.2013 21:39
Ahir zamanda hiç kimse nefsine hâkim olamaz HiCReT Dini Konular 1 13.12.2012 21:00


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları