Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Üyelerimize ÖzeL > Serbest Kürsü

türkiyeye ekonomik saldırı not kuruluşları


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Serbest Kürsü - kategorisi altındaki türkiyeye ekonomik saldırı not kuruluşları isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 01.10.2014   #1
Üye
Hellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Oct 2014
Üye Numarası: 452
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 13
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: Hellen is an unknown quantity at this point
Standart türkiyeye ekonomik saldırı not kuruluşları

TÜRKİYE KÜRESEL GÜÇ YOLUNDA
FED, Türkiye için büyüme öngörülerini sürekli güncelliyor. Türkiye’de büyüme verileri daima FED’in tahmin ettiği verilerden yüksek çıkmaktadır. FED’in hiçbir tahmini doğru tutmadı. Çünkü tahminler siyasi ve gerçeklikten uzaktır.
Türkiye küresel bir güç oluyor. Dünyada yeni bir lider. Sürekli büyüyen ve bu büyümesini İslam karşıtı batı toplumları çekemiyor. Türkiye adına müthiş bir karalama kampanyası var.Küresel güçlere hizmet eden medya ve birtakım kuruluşlar Türkiye’nin büyümesini ve yatırımcıların gelmesini engellemek istiyorlar.
Tüm karalamalara rağmen, gezi gibi olayların dillendirilmesine rağmen, felaket tellalcılarına rağmen yabancı yatırımcı girişi ve Türkiye’ye güven sürekli artmaktadır.
Not kuruluşları, kredi derecelendirme kuruluşları sürekli Türkiye hakkında olumsuz beyanlarda bulundular. Türkiye kırılgan, Türkiye’de istikrar sürdürülebilir değil gibi sayısız açıklamalar yapılıyor. Batı medyası da Türkiye hakkında sürekli felaket senaryoları çizmektedir. Küresel batı yanlısı Türkiye düşmanı yandaş bir medya Türkiyeyi sürekli kötü göstermeye çalışıyor.
Not Kuruluşları'nın Türkiye’ye yönelik not güncellemesi öncesinde ardı ardına yaptığı olumsuz açıklamalar hükümetin sabrını taşırdı. Tüm gelişmelere rağmen yapılan negatif açıklamalar üzerine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, kredi derecelendirme kuruluşlarının teknikten uzak siyasi olarak aldıkları tavırlarını değiştirmemeleri halinde bu kuruluşlarla ilişkilerin kesilebileceğini belirterek yaşanan tartışmalara son noktayı koydu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu çıkışının arka planına bakıldığında ise Türkiye'ye yapılan haksızlıkların ciddi anlamda sabırları zorladığı görülüyor.
Kredi derecelendirme kuruluşlarından hak ettiği notu bir türlü alamayan Türkiye göstergelere bakıldığında İspanya ile aynı notu paylaşması gerekirken inanılması güç ama ismini dahi belki ilk defa duyacağınız Barbados ve Namibya gibi ülkelerin de yer aldığı Kostarika, Kolombiya, Endonezya, Romanya, Tunus ve Uruguay ile aynı notu paylaşıyor. Türkiye’nin notu Namibya ile aynı olamaz.
Avrupa'nın en hızlı büyüyen ülkesi olmasına rağmen 2007 yılından bu yana olumsuz raporlar yayınlayan kredi derecelendirme kuruluşlarının aksine Türkiye’ye giren doğrudan yabancı yatırım oranı ise her geçen yıl daha da artıyor. 2013 yılı itibarıyla Türkiye’de 36.500’in üzerinde yabancı sermayeli şirket faaliyet gösterirken, doğrudan yatırım oranı ise yılın ilk altı ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 28 arttı. Bu da yapılan açıklamaların artık yatırımcı nezdinde bir anlam ifade etmediğini gösteriyor. Yatırımcı artık dinlemiyor. Önce gezici yandaş yatırımcılar bir hamle yaptılar ancak bu güçlü ve uzun soluklu olmadı. Türkiye’nin güçlü bir duruşu sağlam bir temeli olduğu görülmüştür. Amerika gibi borç ve faiz üzerine kurulu olmayan para üzerinden temelsiz bir para sistemi değildir.
Kredi derecelendirme kuruluşları ile çalışmamak Türkiye'ye hiçbir şey kaybettirmeyecektir. Yatırımcı girişini sermaye gücünü engellemeye çalışsalar da Amerika’ya ve batıya artık kimse güvenmiyor. Bir de ışid ile mücadele edeceğiz diye Arap baharına karşı küresel bir savaşa başlamışken uzun vadede Amerika büyük kayıplar yaşayacaktır.

Türkiye her geçen gün hedefe biraz daha yaklaşıyor. Türkiye, dünyanın küresel finans merkezi olmaması kaçınılmazdır. Gerek jeopolitik konumu, gerek aktif siyaseti, gerek yükselen Ortadoğu ve gerileyen batı açısından değerlendirildiğinde geleceğin küresel gücü olması kuvvetle muhtemeldir. Ne Rusya ne de Çin Türkiye kadar aktif, dinamik, işlek ve dirençli değildir.
Zamanla Türkiye’de üç ve üçün üzerinde borsa görebiliriz.

Hellen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Alt 03.02.2015   #2
Üye
Gittio - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Feb 2015
Üye Numarası: 505
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 1
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: Gittio is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: türkiyeye ekonomik saldırı not kuruluşları

Dış yatırımcıların önü kesilmeye çalışılırken, ülke içindeki hareketlilik 2015 yılı başında görülmeye başlandı. Özellikle Borsa İstanbul un destekleriyle açılan aracı kurumlar sayesinde, küresel piyasada yatırım yapabilme imkanı bulan yatırımcılar, her geçen gün güçleniyor. Özellikle ekonomik verilerle beraber döviz alımlarıyla ilgili şu konuyu incelemenizi öneririm. http://www.borsanasiloynanir.org/dov...rine-etkileri/

Gittio isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ankara'da Bombalı Saldırı ! Trabzon GünceL HaberLer 0 19.03.2013 23:21
Yurdumuzdaki sosyal yardım kuruluşları ve amaçları YuReK DERSLER 0 03.03.2013 12:21
DDos Attack Nedir? (Ddos Saldırı) eFe Webmaster Dökümanlari 0 08.02.2013 22:39


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları