Geri git   Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz > Tasâvvuf > Tasavvuf > Tasavvufi Sohbetler

Kuantum fiziği ve Kuran nedenselliğin algı bozukluğu


Dini Forum Sitemizin tüm İslami Bilgiler özelliklerinden faydalanabilirsiniz sitesindeki Tasavvufi Sohbetler - kategorisi altındaki Kuantum fiziği ve Kuran nedenselliğin algı bozukluğu isimli konuyu görüntülemektesiniz.

Yeni Konu aç Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Değerlendirme Stil
Alt 26.04.2018   #1
Üye
Rhodium - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 Özel Mesaj       Arkadas Listesine Ekle
K.Tarihi: Apr 2018
Üye Numarası: 857
Arkadaşlar: 0
Konular:
Mesajlar: 11
Rép Puanı: 1
Rép Grafiği: Rhodium is an unknown quantity at this point
Standart Kuantum fiziği ve Kuran nedenselliğin algı bozukluğu

Namaz kılmamış bir insanın, namaz hakkında düşünceleri: Ne denli felsefi ne denli duygusal olursa olsun özünü ifade etmez.

Günümüzde kuantum fiziği ile ilgili bir çok dindar Müslüman, felsefe veya hislerini paylaşıyor. Öyle ki kuatum-Allah-kuran üçgeninde bir çok konuya açıklık getiriyor. Bütün bu bozuk algıları düzelterek neticeye varacağız.

Nedensellik: Allahın yarattığı her şeyi bir neden ile yarattığını anlatmıştık. Kısaca nedensellik birim zamanda gerçekleşen her fiziksel değişimin matematiksel kanunlara göre işlemesidir.

Makro ve mikro: Eğerki bir cimen sahasına bakarsanız orada bütün olarak gözlemlediğinizi ortaya koyarsınız. Güzel çimen. Bu duygusal ruhsal kısaca size ait öznel ifadenizdir. Oysaki mikro anlamda bir ottur. Başka bir şey değildir. Mikro kavramına indiğiniz sürece daha katı ve gerçeklerle karşılaşırsınız.

Kuantum fiziği nedir?
Kuantum fiziğinde fiziğin diyer alanlarında olduğu gibi Türkçe kelimeleriniz şunlardır. Ve veya ile ise vb. 10 kelime. Başka hiç bir şey yoktur. Geri kalan her şey saf diferansiyel denklemler ve matematiktir.

İşte bu matematik gerçek ot. Bu ot asla ve asla nedensellik ilkesinden sapmaz. Burada felsefe veya duygu yoktur.

Kedi deneyin de kedi aynı anda hem canlı hem cansızdır. Bu durum Nedensellik ilkesinin kuantum fiziği ile yıkıldığının baş aktörü olmakta. Buradan Allahın bir çok mucizesine hemen kapak olma durumu var.

Örneğin Hz. MUSA peygamberimiz. Kızıl denizi yardı. Yani doğa kurallarını aştı. Bak işte kuantum fiziği ile nedensellik aşılmıştır şeklinde bir düşünce yapısı ile karşılaşıyoruz.

Bilmeniz gerekir ki kuantum fiziği salt mikro yapıdadır. Ve asla bu yapıda nedensellikden ve matematikden sapma yapmaz. İşte bu dinde felsefe ile kurulan kuantum bağı: bütünsel bir öznel yaklaşımdır. Çimen sahası gibi.

Kuantum fiziği bir düşünce veya dinin temeli değildir. Materyalizm den veya nedensellik ilkesinden sapma göstermez. Hayallere duygulara ve felsefi düşüncelere kapılan bu algı bozukluğuna kanmayınız. Bunlar hayatında hiç bir zaman integral ve diferansiyel denklemler ile uğraşarak fiziği anlamaya çalışmadı. Tıpkı namaz kılmamış ama namazı anlatanlar gibi.

Mucize, bazen bilimsel olarak ifadesi olmayan hadiselerdir. Örneğin 5000 bin yıl önce uçak teknolojisini anlatsaydık bu bir mucize denirdi. Eğer ki kızıl deniz ortadan ikiye asa ile yarılmış ise bu bizim için bilimden ve nedensellikden sapıldığı anlamına gelmez.

Allahın doğanın sahibi olduğunu bçve matematik kuralları ile dünyamızı yarattığını hafızanızdan çıkarmayın.

Metaryalist düşüncenin Peygamberimizin öz yaşam hali olduğunu farkında olun Hristiyanların hezayanlarını İslama sokmayın.

Rhodium isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil Konuyu değerlendir
Konuyu değerlendir:


Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Algı bozukluğu EnalHak ve Panteizm Rhodium Tasavvufi Sohbetler 0 24.04.2018 00:27
Çekingen Kişilik Bozukluğu GoLqe Kisisel Gelisim Yazilari 0 04.11.2014 23:57
Fizik Ödevleri - Kuantum Mekaniği eFe Fizik 0 25.12.2012 00:20
Kuantum Teorisi SıLa Fizik 0 24.12.2012 17:44
300 Yıllık Kuran-i Kerim Resimleri - Kuran-i Kerim Resimleri SıLa Dini Resimler 2 08.12.2012 09:18


Powered by vBulletin® Version 3.8.5
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
SEO by vBSEO 3.6.0
Site Optimizasyon : By eFe
Sitemizde Yenimisiniz ? Yardım Konuları